Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми

Мисля, че на всичко отговорът е да.
1. Обикновен часовник: точно заради технологията на дисплея получаваш винаги включен екран с перфектна видимост на светло
2. Надморската поне при мен се вижда в компаса, а за да те траква при ходене трябва да видиш от активитата дали има walk и дали пуска gps на часовника.
Може да е на climb или trail run всъщност. На walk нямам данни за височината
Amazfit Stratos
--
Допълнение:
Само на последните две го намерих това.
На нормален run и walk го нямам.
Има го също и на: bike, skiing, вероятно на triathlon и multisport

За съжаление нямам запис на часовника, за да снинам, но реално показва начертан изминатия маршрут, но без карта.. По-късно може да пусна един запис като се прибирам от работа. Иначе ето от приложението данни:


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
Аксесоари

Извинявай....какъв е софтуера който ползваш на телефона?
Цитирай

Amazfit watch:
https://play.google.com/store/apps/detai...tchmanager


и последно допълнение: Албум със снимки от часовника и приложението. Подредени хронологично в началото, някъде в средата и края на маршрута по екрани и статистики:
https://imgur.com/a/DRmbO1v

Трябва да има подобни ревюта и за бип. Все ще има тренировка, в която да е включена надморската височина (или както се превежда Altitude)
Надявам се поне да има някакъв ориентир в материала
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • marincho
Цитирай

(2018-10-05, 13:58:18)batpets написа:  От всичко прочетено не ми се изясни един въпрос. Може ли да се използва bip-a като обикновен часовник?Т.е да показва постоянно часа без да го пипам, връткам или други действия. И още един въпрос GPS-a дава ли информация за надморската височина и може ли да се направи трак на пешеходен преход примерно?
Спокойно си го ползваш като часовник без да гасне никога, аз съм така, синхронизирам го само когато ми е нужен през няколко дни. Може да ти траква маршрут с GPS на walking activity, после като се изтегли на телефона се вижда това на шотовете във Mi Fit. На дисплея на часовника се вижда само линията без карта и по време на тракинга виждаш разстояние и зона на пулса плюс време. Надморска височина не виждам никъде да пише, но има Uphill разстояние.[Изображение: e7229dd2acf351a7de9ca2dcbeb0a37e.jpg][Изображение: 3ce73345c6ac0b6e21d679e92c40d653.jpg]

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

А какви са вградените активности освен ходене и бягане?
Цитирай

За бип-а ли?
Бягаща пътека и колоездене.
Цитирай

(2018-10-05, 13:58:18)batpets написа:  От всичко прочетено не ми се изясни един въпрос. Може ли да се използва bip-a като обикновен часовник?Т.е да показва постоянно часа без да го пипам, връткам или други действия. И още един въпрос GPS-a дава ли информация за надморската височина и може ли да се направи трак на пешеходен преход примерно?

Bip е сред много малкото смарт часовници, на които можеш да видиш колко е часа без да вклюваш екрана, защото е постоянно включен. 
GPS в часовникът може да работи съвсем независимо и зипсва изминатия маршрут.
Което е по-интересно, информацията за преодоляна височина може да събира не само от местоположението от GPS и някаква карта (например Google Maps), което предполагам трябва да става впоследствие на телефона, а непосредствено. Това е така, защото часовникът има вграден барометър.
Цитирай

Здравейте,
Получих си моя Bip тази седмица.
Направих му пълен заряд на батерията след като тя падна до 15%.
Прави ми впечатление, че ми сваля по 10% от батерията за 24 часа.
По принцип използвам само меренето на пулса, крачкомер и монитор на съня. GPS не съм включвал.
На какво може да се сължи това?

Модела на устройството е А1608. Така е написано на кутийката.
Цитирай

На постоянно включено мерене на пулс
Цитирай

(2018-10-14, 15:43:39)fantoms написа:  Здравейте,
Получих си моя Bip тази седмица.
Направих му пълен заряд на батерията след като тя падна до 15%.
Прави ми впечатление, че ми сваля по 10% от батерията за 24 часа.
По принцип използвам само меренето на пулса, крачкомер и монитор на съня. GPS не съм включвал.
На какво може да се сължи това?

Модела на устройството е А1608. Така е написано на кутийката.
И аз съм с постоянно мерене на пулса, но ми падат макс 4% на ден. Ако използваш някой watch face със секунди или си включил функция за включване на дисплея щом си завъртиш ръката е нормално да ти падат.

Sent from my Huawei P9 using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
[-] 1 потребител изказва благодарност на icaka2001 за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Ако се ползва 3rd party watch face, дори да е без секунди пак пада доста по-бързо батерията. Има силно неоптимизирани, има и такива, които са почти като стоковите.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Абсолютно съм съгласен.
(2018-10-14, 17:34:03)stenlius написа:  Ако се ползва 3rd party watch face, дори да е без секунди пак пада доста по-бързо батерията. Има силно неоптимизирани, има и такива, които са почти като стоковите.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай

С фабричния с който дойде телефона (или някой от заредените, не помня вече) изкарваше по 5-7 дни. След като си харесах някакъв външен - кърти. 20 дни без проблем, като всеки ден траква по 45 Мин поне.

Ето този е. Много приятен. [Изображение: 5d828df2f0cc8e40a67e089ba25b052f.jpg]
Цитирай

Здравейте някой с BIP може ли да каже каква точно информация се изобразява на екрана при активност колоездене и до колко е верен GPS? Също ако не е много нагло някой има ли информация дали може да се връзва със Strava?

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

Аз ползвам показаният фейс и батерията държи както със стоков. Траквам 1 път седмично по 60ина мин и го ползвам за нотификации 2 до 3 пъти седмично за по 2 часа. През останалото време е часовник.

Ето го и колоезденето в скрийновете, същото инфо почти, както при другите активности.[Изображение: d8ca64eedd0b3e7da313e737f81b6801.jpg][Изображение: 7ffff20c409da2ede0f6d4da7d068a61.jpg][Изображение: 72a1c688e4a0ccacfc258743f4666bd5.jpg][Изображение: 69e77a27ac74855fcf060b3636d07639.jpg][Изображение: 91c8ce6b280c9c1b98daa6dc024d616e.jpg]

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • Friz
Цитирай

(2018-10-15, 08:43:26)Friz написа:  Здравейте някой с BIP може ли да каже каква точно информация се изобразява на екрана при активност колоездене и до колко е верен GPS? Също ако не е много нагло някой има ли информация дали може да се връзва със Strava?
Със страва се връзва отлично с допълнително приложение notify and fitness for amazfit, но трябва да се плати еднократна такса от мисля около долар или два

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • Friz
Цитирай

А gps как е отчита ли точно или не сте доволни? На стратос отчиташе много добре, но тук нямам представа. Чудя се дали да не взема едно бипче, защото стратоса отиде при приятел и за това питам.

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай

В началото gps-a на бипа нр беше добре. Последните няколко ъпдейта го оправиха и се е ок. Не е суунто и гармин точен, но ако не държиш на точност до около метър отклонение, няма какво да го мислиш

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Google Pixel 6a
[-] 1 потребител изказва благодарност на slavkov за това мнение:
  • Friz
Цитирай

GPS-ът наистина не е от най-точните. Като се загледам в картата, често дава, че съм карал извън пътя.


Прикачени файлове Миниатюри
   
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • Friz
Цитирай

Да, моя проблем се оказаха секундите на фейса.
Цитирай

Да попитам и аз, тъй като досега бях с Бандата 3-ката и съм се насочил към Bip и Pace.Pace-a ми харесва като дизайн,но четох,че до 5 дни макс батерия и по-скъп от друга страна Bip по-евтин и повече издръжливост на батерията.Интересуваме дали Pace си заслужава парите и има като функции нещо повече или....?
Цитирай

Wi-Fi, android 5, custom rom, дизайн. Много зависи за каквоще го ползваш
Цитирай

Ми нямам конкретни цели , но наистина ме привлича повече като дизайн и най-вероятно ще е той.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

Зимата дизайнът е под ръкава в 90% от случаите Smile
Цитирай

А да, но за мен е важно да ме кефи дори под ръкава.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)