Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми

Някой с amazfit cor има ли? Да сподели впечатления.

Струва ми се добър ъпгрейд спрямо ми банд 2, че и 3, поне спрямо циферблата и особено видимостта му на слънце.
Позиционира се някъде между тези 2 гривни и да речем един смарт, като pace/ stratos.
Но се свързва с ми фит апликацията, което за мен е предимство

Цветен 1.23 инча тъч дисплей, различни нива на яркост, които се настройват директно от гривната. Различни видове сменяеми циферблати. Другото като спортове и нотификации е горе долу същото, като на ми гривните.
Вчера поръчах една от geekbuying. Излизаше 45$
Цитирай
Аксесоари

Аз съм с Bip от няколко дни и впечатленията са ми много добри. Приятен лек, със страхотна видимост на слънце!

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай

Toва сигурно е от вградената инструкция:
[Изображение: 10796812.jpg]

и: https://4pda.ru/forum/index.php?showtopi...63759735-1

+ инструкция в PDF:
https://cs5-1.4pda.to/10871572/Amazfit+S...758b394614
Цитирай

Здравейте на всички. Наумил съм си да си купувам Xiaomi Amazefit Bit.
Имам един въпрос ако може накой да ми отговори.
Доколкото разбирам от всичко което прочетох за часовника след синхронизация можеш да виждаш кои те търси, да вдигаш и да провеждаш разговори от него(часовника). Въпроса ми е можеш ли да изключиш тази опция и да говориш само от телефона, като не губиш сунхронизацията с телефона и да не прекъсваш блутуут връзката помежду телефона и часовника?
Благодаря предварително.
Тодор
Цитирай

При този модел - amazfit bip - не може да провеждаш разговор през часовника. Другите функции може да ги използваш.
Цитирай

В наши дни блутуута вече хаби не повече от 2% от батерията на ден, така че дори е по-добре да ти е постоянно включен и да си получаваш известията на часовника.
Синхронизацията с ми фит пак става ръчно при отваряне на приложението, а за разговорите, можеш само да отказваш разговор през часовника
Цитирай

В наши дни блутута хаби спокойно по 5-10-15% на ден батерия Wink. Зависи силно от телефона и блутут чипа му. Часовника освен да отказва, може и да игнорира разговор.
[Изображение: 52e300601df047df1e90555f36a40da2.jpg]

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

bluetooth повече от 1.5% на ден не съм имал, а ползвах Mi band 3 И Xiaomi Bluetooth Receiver.
Друг е въпроса Mi Fit дали и колко хаби и с какъв телефон си.
Но от BLuetooth 4.0 насам потреблението е наистина много занижено, особено ако имаш LE Поддръжка
Цитирай

Mi Note 3 наистина харчи много малко от BT. Oneplus 3 също не разбирах, че е пуснат - гривната, в колата музика през BT и едвам миришеше батерията. На G6 направо се топеше с 1% на 30 мин, за ден пуснат блутут с ползване чат пат заминаваха 20+%. Сега на мейта също се усеща, че пада по-бързо при BT комуникация. Не съм го тествал само с пуснат само в стендбай да видя колко ще пада. Всички поддържат LE, но е до чип и софтуерна реализация.

Приложението навсякъде е било Mi Fit, последен ъпдейт само от плейстора, не слагам изтеклите китайски версии никога.

Много готин скин, който се вижда добре и в сумрак, без да се пали часовника:

[Изображение: 5af596deccada_11052018.gif]

Свали тук

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Колеги благодаря за отговорите. Точно това търся. Това е моята машина.
Цитирай

Със здраве да си я ползваш, добра оферта да намериш Smile
Цитирай

Здравейте, имам питане относно една конкретна функционалност. Бип показва ли скайп съобщения, или поне името на изпращача на съобщението? Ако не, бихте ли препоръчали друг модел часовник/гривна която поддържа тази функционалност?
С мибанд 2 съм, но има само нотификация че има скайп съобщение, но не показва от кого.
Много благодаря предварително!



Цитирай

На Вайбър показва от кого е. Някой със скайп да каже Wink
Цитирай

(2018-09-22, 17:55:45)detresfa написа:  Здравейте, имам питане относно една конкретна функционалност. Бип показва ли скайп съобщения, или поне името на изпращача на съобщението? Ако не, бихте ли препоръчали друг модел часовник/гривна която поддържа тази функционалност?
С мибанд 2 съм, но има само нотификация че има скайп съобщение, но не показва от кого.
Много благодаря предварително!

С банд 2 също може да се чете, но трябва да смениш ми фит с друга програма
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • detresfa
Цитирай

(2018-09-22, 17:55:45)detresfa написа:  Здравейте, имам питане относно една конкретна функционалност. Бип показва ли скайп съобщения, или поне името на изпращача на съобщението? Ако не, бихте ли препоръчали друг модел часовник/гривна която поддържа тази функционалност?
С мибанд 2 съм, но има само нотификация че има скайп съобщение, но не показва от кого.
Много благодаря предварително!
Да, показва името на изпращача, съобщението и часа на изпращане.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • detresfa
Цитирай

Здревейте,
един конкретен въпрос относно Amazfit Bip: Колебая се между него и Mi Band 3. Разбира се, Amazfit Bip ми харесва повече по почти всички показатели, но не съм го виждал на живо. Тъй като смятам да го нося постоянно, на работа и т.н., ми е интересно дали изглежда все пак добре на външен вид. Не че съм виждал Mi Band 3 на живо, но при нея е по-различно - тя е откровено фитнес гривна и ще изглежда нормално. Bip ми харесва повече, но пък е с форма на часовник и ако изглежда грозно или по детски някак си, би било неприятно, като един вид имитация Smile Проблемът е, че наистина четох (или слушах) в няколко от ревютата на руски или английски в youtube и в коментари под тях, че изглежда грозновато, че изглежда като детска играчка, че екранът е малък и с дебели рамки изглеждал грозно, като евтина имитация на Apple Watch и т.н. Истината е, че от видеота и снимки няма как да се получи наистина вярна представа. Та въпросът ми е дали на външност изглежда зле като да речем часовниците за по 30-40 лв. Smile Вариантът Mi Band 3 по принцип също ми е приемлив, но от това което зная Bip ми харесва много повече и е това което търсия в много по-голяма степен, включително GPS, по-голяма самостоятелност от телефона, по-удобен екран. Още - ако някой носи Bip без скрийн протектор - много ли е податлив на надрасквания? Каквото и да взема ще го поръчам преди да съм го видял на живо, затова мненията ви ще ми бъдат наистина от полза.
Видях също, че вече е излязъл Amazfit Verge на сходна цена, но май все пак Bip ми харесва някак си повече като форма, трансрефлектив екран, стандартни 20 мм каишки и т.н.
Предварително благодаря за мненията!
Цитирай

(2018-09-27, 10:57:21)HSGeorgiev написа:  Здревейте,
един конкретен въпрос относно Amazfit Bip: Коле*ая се между него и Mi Band 3. Разбира се, Amazfit Bip ми харесва повече по почти всички показатели, но не съм го виждал на живо. Тъй като смятам да го нося постоянно, на работа и т.н., ми е интересно дали изглежда все пак добре на външен вид. Не че съм виждал Mi Band 3 на живо, но при нея е по-различно - тя е откровено фитнес гривна и ще изглежда нормално. Bip ми харесва повече, но пък е с форма на часовник и ако изглежда грозно или по детски някак си, би било неприятно, като един вид имитация Smile Проблемът е, че наистина четох (или слушах) в няколко от ревютата на руски или английски в youtube и в коментари под тях, че изглежда грозновато, че изглежда като детска играчка, че екранът е малък и с дебели рамки изглеждал грозно, като евтина имитация на Apple Watch и т.н. Истината е, че от видеота и снимки няма как да се получи наистина вярна представа. Та въпросът ми е дали на външност изглежда зле като да речем часовниците за по 30-40 лв. Smile Вариантът Mi Band 3 по принцип също ми е приемлив, но от това което зная Bip ми харесва много повече и е това което търсия в много по-голяма степен, включително GPS, по-голяма самостоятелност от телефона, по-удобен екран. Още - ако някой носи Bip без скрийн протектор - много ли е податлив на надрасквания? Каквото и да взема ще го поръчам преди да съм го видял на живо, затова мненията ви ще ми бъдат наистина от полза.
Видях също, че вече е излязъл Amazfit Verge на сходна цена, но май все пак Bip ми харесва някак си повече като форма, трансрефлектив екран, стандартни 20 мм каишки и т.н.
Предварително благодаря за мненията!
Лично ползвам часовника почти една година. Нося го без протектори и т.н. да имам леки драскотини по ръбовете на дисплея къде е извит, но не е болка за умиране. За мен часовника си изглежда добре. Смених го от Pebble Time, а и него не го харесваха много. Рамката е голяма да, но ако сложиш watch face, който са е с черен фон дори няма да я забелязваш. Функционалстта му е доста по добра от Band 3. При грината трудно се четат нотификации, единственото, което ми харесва повече в Band 3 е Exercise мода, който има. Надявам се след време и Bip да го получи чрез ъпдейт. Батерията е добра, аз на нормална употреба, постоянно свързан с телефона, доста известия на ден, включена подсветка когато си врътнеш раката и да кажем 1-2 ползване на GPS в седмицата изкара между 20-25 дни. Зареждането е малко бавно, но почти еднакво бързо с Band 3 около 2 часа и половина.
Препоръчвам часовника пред гривната.

Забравих да добавя: гривната има по добра водоустойчивост, но не мога да се оплача от часовника, къпя се с него постоянно, няколко пъти съм влизал и в басейн с него нямам никакви проблеми. Но ако водоустойчивостта е нещо важно за теб гривната е по добра и е водоустойчива до 5 ATM ако не се лъжа.

Sent from my Huawei P9 using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
[-] 1 потребител изказва благодарност на icaka2001 за това мнение:
  • HSGeorgiev
Цитирай

Meжду гривната и часовника за функционалност и видимост на слънце - Бип
Дизайн - въпрос на вкус
Батерия - Бип
GPS - Bip
цена - Банд 3
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • HSGeorgiev
Цитирай

Това, дали ти харесва дизайна на часовника, е въпрос на лична преценка. Аз го имам от няколко месеца и ми допада. Изключително лек е и почти не се усеща. Предимство е и това, че има голям избор на каишки - можеш да ги сменяш като ти омръзне.
[-] 1 потребител изказва благодарност на tsvetanm за това мнение:
  • HSGeorgiev
Цитирай

Да попитам някой знае ли как мога да направя така,че и през деня да отчита съня ми.Работя на смени и ми показва,че не съм спал.Става дума за Xiaomi Amazefit Bit.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

(2018-09-30, 16:57:15)stoianeminem написа:  Да попитам някой знае ли как мога да направя така,че и през деня да отчита съня ми.Работя на смени и ми показва,че не съм спал.Става дума за Xiaomi Amazefit Bit.
Дам. Това е малко смотано и аз не мога да разбера защо не отчита и през деня съня, но пък ако легна да спя през деня ми включва dnd директно. Мисля че няма как да се направи че да го отчита през деня.

Sent from my Huawei P9 using Tapatalk Pro

Huawei Mate 20 Pro LYA-L29
Huawei Watch GT Active
Цитирай

За съжаление не се отчита съня през деня. Преди имах Mi Band 1S, при нея беше същото.
Цитирай

Благодаря още веднъж на всички тук, най-вече на icaka2001, suffer  и tsvetanm  които отделиха време да ми отговорят преди около седмица! Днес получих моя Amazfit bip и осъзнах, че съм имал доста погрешна представа за него. Прочетох и разгледах много ревюта на руски и английски, четох че все пак е грозноватичък, че екранът е малък, че изглежда като детска играчка и т.н. Нещо такова и очаквах общо взето въпреки това, което ми отговориха тук. За моя радост на живо часовникът наистина изглежда прекрасно, границите на екрана в повечето случаи без подсветка и с черен фон  са виртуално невидими, но и да не е така, екранът пак си изглежда добре.
За моя изненада в реалността Bip твърде много се доближава до рекламните фотографии от рекламите на официалния сайт Smile
Часовничето се ъпдеттна и заработи за по-малко от двадесетина минути.
Не пиша нищо ново, разбира се, не говоря толкова за часовника, колкото искам да подчертая колко надежден, качествен и ефективен е този форум тук!
Между другото, купих първите в живота ми устройства от Xiaomi (два Note 5 за мен и за жена ми) едва преди малко повече от две седмици май, а вече имам доста много приятни впечатления. Amazfit bip продължава добрата тенденция. Направо почвам да ставам поклоник на Xiaomi Smile Smile
[-] 3 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • Friz, suffer, tsvetanm
Цитирай

Със здраве да си го ползваш. Чакаме ревю Wink
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • HSGeorgiev
Цитирай

От всичко прочетено не ми се изясни един въпрос. Може ли да се използва bip-a като обикновен часовник?Т.е да показва постоянно часа без да го пипам, връткам или други действия. И още един въпрос GPS-a дава ли информация за надморската височина и може ли да се направи трак на пешеходен преход примерно?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)