Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми

Pace и той е така при смяна на часа иска рестарт.
Срещнах интересен бъг при пускане на таймер за обратно изброяване. Процентите на батерията падат по-бързо от минутите и продължават така, докато не се рестартира.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай
Аксесоари

Смених си региона на USA и в менюто ми се появиха нови иконки.Повечето не знам за какво са, една има Themes и от нея има доста голям избор на теми.Аз съм с Redmi 7A и пробвах няколко, много са красиви и дават различни опции, но всяка една различна от калсическата тема рано или късно нещо бъгва, така че се отказах и си върнах класическата и регион България, четох че звука бил по силен на USA регион с 20 %

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2019-11-08, 14:34:37)росен2 написа:  Смених си региона на USA и в менюто ми се появиха нови иконки.Повечето не знам за какво са, една има Themes и от нея има доста голям избор на теми.Аз съм с Redmi 7A и пробвах няколко, много са красиви и дават различни опции, но всяка една различна от калсическата тема рано или късно нещо бъгва, така че се отказах и си върнах класическата и регион България, четох че звука бил по силен на USA регион с 20 %
По принцип повечето от нещата, които пишете са верни, макар и всеизвестни, но съвсем сигурен ли сте, че използвате правилната тема?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

(2019-11-08, 17:23:09)HSGeorgiev написа:  По принцип повечето от нещата, които пишете са верни, макар и всеизвестни, но съвсем сигурен ли сте, че използвате правилната тема?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Не съм сигурен каква тема използвам, произволна винаги, пробвах няколко.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

(2019-11-08, 18:45:09)росен2 написа:  Не съм сигурен каква тема използвам, произволна винаги, пробвах няколко.

Можете да използвате всяка тема на MIUI, стига да Ви харесва Smile 
Мисълтта ми беше друга - тази тема на форума ([Amazfit bip/pace] Мнения и проблеми) е посветена на обсъждане на два от смарт часовниците на Huami, подбранд на Xiaomi. Вие по-скоро споделяте нещо, което касае MIUI, или ако приемем че говорите за конкретното устройство - на друг подбранд - Redmi. Разберете ме правилно, никак дори не се заяждам, просто смятам че тук едва ли е най-подходящото място да очаквате помощ, защото много от участниците във форума използват Amazfit Bip или Amazfit Pace без при това да използват телефони точно Xiaomi, те могат при това да са потребители на Samsung, Huawei, Nokia или други брандове. За тях MIUI, темите при MIUI, различните приложеня в MIUI за различните региони са много далечни неща, от които не се интересуват.
Може би е подходящо, между другото, админите да заделят в раздела Xiaomi подраздел за MIUI, не за очакването на нови версии или подверсии за различните модели, а за самата MIUI. Но предполагам, че са го обмисляли и преди и тази структура не е случайна.
Все пак, с пълното съзнание че нарушаваме правилата на форума - по Вашите въпроси.
MIUI предлага много широки възможности за кастъмизация на потребителския интерфейс. Фирменото приложение позволява да инсталирате най-разнообразни теми. Освен това Xiaomi предполага различни преинсталирани приложения и различни ограничения за различни региони, което е свързано както с желанието за предоставяне на най-подходящ набор приложения, така и със спазването на различни нормативни ограничения в различните региони. Така например нивото на звука в слушалките е софтуерно ограничено за всички региони, представляващи европейски страни, членове на Съвета на Европа (Не Европейския съюз, който има 27 члена, а организацията Съвет на Европа, чиито членове са много повече, включително Русия, Украйна и т.н.). Причината е нормативни ограничения на СЕ, свързани с нарушаването на слуха. Така също при доста модели отключването чрез лицево разпознаване не е достъпно на регион "България". На някой обаче е различно. Така например на Redmi Note 5 няма лицево разпознаване за регион България, на Redmi Note 7 има. Повечето потребители си избират някой от по-популярните и съответно повече обгрижвани региони. Това не е точно Северна Америка, тъй като на този пазар Xiaomi присъства малко, най-вече с бранда Poco и отчасти А серията, но не и Mi или Redmi. Най-използвани регион по мои наблюдения е Индия. Там има почти всичко. Първоначално се появяват системни приложения за съответния регион, които можете да деинсталирате. 
Аз лично използвам регион Хонконг, според мен е най-балансиран и предлага всичко. Няма екзотични приложения, езици и музика както при Индия, защото Хонконг си е Китай.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • росен2
Цитирай

Благодаря не знаех че е само за часовници.

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

Здравейте !
Относно Bip часовник, първоначално бях доста въодушевен да си го взема, защото е с минималистичен дизай, брутална батерия и си има всичко. Една идея по-компактен е от водомерите, а моята ръка е от по-тънките. На мен ми трябва основно при катерене в планината - да ми записва трака, да мери пулса и да показва надморската височина и изминатото разстояние. Чета обаче малко смущаващи коментари относно гпс и меренето на пулса и в тази връзка да ви питам няколко неща:
1. Към днешна дата наблюдавате ли проблеми с отчитане на пулса при по-интензивни дейности ?
2. ГПС продължава ли да показва отклонения ?
3. Има ли фейс който да покзава на един екран надм. височина, изминато разстояние и пулса ?
4. Някой конкретно тествал ли е часовника, когато е ходил в планината, за да сподели отзиви ?
5. Знам, че е извън темата, за което се извинявам, но може ли да ми посочите друг часовник, чийто дисплей да използва технологията на бип-а и на светло да се вижда постоянно екрана, защото аз лично ще го ползва основно през деня ?
Цитирай

@ivaylod От същата марка pace и stratos:

https://en.amazfit.com/pace.html
https://en.amazfit.com/stratos.html
Батерията на  постоянен gps трябва да издържи 36 часа.
При нормална употреба - 5 дни.
Има си от самия часовник да запаметяваш дадена точка и после да те "навигира" до нея (показва черта по права линия + разстояние) със спорт по избор.
Приложението се казва Location и е вградено.
Освен това имат 2гб достъпна памет, на която може да се качи музика, но не съм тествал в спортен режим.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

(2019-12-14, 22:27:15)ivaylod написа:  Здравейте !
Относно Bip часовник, първоначално бях доста въодушевен да си го взема, защото е с минималистичен дизай, брутална батерия и си има всичко. Една идея по-компактен е от водомерите, а моята ръка е от по-тънките. На мен ми трябва основно при катерене в планината - да ми записва трака, да мери пулса и да показва надморската височина и изминатото разстояние. Чета обаче малко смущаващи коментари относно гпс и меренето на пулса и в тази връзка да ви питам няколко неща:
1. Към днешна дата наблюдавате ли проблеми с отчитане на пулса при по-интензивни дейности ?
2. ГПС продължава ли да показва отклонения ?
3. Има ли фейс който да покзава на един екран надм. височина, изминато разстояние и пулса ?
4. Някой конкретно тествал ли е часовника, когато е ходил в планината, за да сподели отзиви ?
5. Знам, че е извън темата, за което се извинявам, но може ли да ми посочите друг часовник, чийто дисплей да използва технологията на бип-а и на светло да се вижда постоянно екрана, защото аз лично ще го ползва основно през деня ?

1. Никога не съм имал проблеми с отчитането на пулса при интензивни тренировки. Не зная какво наричаш интензивни, все пак. В интервала от малко под 60 до към 175 показанията му ми изглеждат логични и отговарят на натоварването. В миналото съм пробвал да си меря пулса на сънната артерия 15 секунди и да умножавам по 4, сравнявайки с показанията на часовника и имах доста констиентни резултати. Не съм го пробвал от самото начало още, а се смениха доста различни версии на фирмуеъра, но и не съм имал проблеми. 
В тази връзка - независимо от конкретното устройство, трябва да имаш предвид недостатъците на самата техника на измерване. И много евтиния и пластмасов Amazfit Bip и скъпия и красив Apple Watch всъщност не измерват пулса, измерват трептенията на кожата под сензора. Следва да имаме предвид, че колкото е по-висок пластта мастна тъкан под епителната, толкова повече ще "обира" вибрациите и измерването ще бъде грешно или невъзможно. Най-ниска точност очакваме при изпотена ръка с повече мастна тъкан евентуално.
2. Какви точно отклонения показва GPS? При мен не показва отклонения повече от стандартните за GPS. Те са 5 м. между другото. 
3. Не, няма такъв. Изминатото разстояние се показва не на използвания watchface, а в режим на тренировки. А графичния интерфейс на този режим не се променя - показват се времето, времето от началото, изминатото разстояние, темпото (в смисъл pace в минути за километър), последно измерения пулс и цветен графичен индикатор за последно измерения пулс. Надморската височина се показва записите. Не съм много наясно с ползата от вградения в устройството барометър, защото според мен надморската височина се взима от GPS. Може и да прецизира чрез барометъра. Иначе можеш да измериш моментните координати, надморска височина и атмосферно налягане към момента.
4. Бягал съм и по баирите, по принцип е ясно, че всяко едн GPS устройство се справя по-добре в планината и в ясно време отколкото между сградите в града и в облачно време.
5. Pace и Stratos, както е посочил и suffer. 

Относно въпроси 3 и 4 - ето един конкретен трак в Strava, на графката се вижда темпото и сърдечния ритъм, в случая максимално до към 160, на картата се вижда GPS трак:

https://www.strava.com/activities/2817115911/overview

Също и при по-продължителни натоварвания и на едно място - една обиколка е малко по-малко от 2 км., 22 обиколки една върху друга, видно е общо взето че има доста приемливо отклонение:

https://www.strava.com/activities/2834600635/overview
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Колеги тези, които притежават Stratos 2, имате ли проблеми със синхронизацията с приложението Amazfit. Тук от три дни няма синхронизиране, иначе телефона се свързва без проблем с часовника и получавам всички нотификации.
Цитирай

Имаме проблеми от няколко дни. Обсъжда се в Amazfit APp темата.
Ресетнах си часовника, за да видя дали ще има промяна.
Утре като стана от сън ще имам резултат
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

(2019-12-15, 17:55:14)suffer написа:  Имаме проблеми от няколко дни. Обсъжда се в Amazfit APp темата.
Ресетнах си часовника, за да видя дали ще има промяна.
Утре като стана от сън ще имам резултат

Tongue всички имат проблеми, и с фабричните настройки няма да се получи  Big Grin най вече да получим вертиго Wink
Цитирай

Много жалко за хубавия часовник. Приложението също е много симпатично, но....... Дано си оправят сървърите най-накрая.
Цитирай

(2019-12-15, 18:16:15)fotograd написа:  Tongue всички имат проблеми, и с фабричните настройки няма да се получи  Big Grin най вече да получим вертиго Wink


Получи се - вече отчита крачки.
Само сън не съм тествал, защото няма как Smile

Пълен ресет, без рестор на никакви данни
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • fotograd
Цитирай

(2019-12-15, 17:17:45)HSGeorgiev написа:  1. Никога не съм имал проблеми с отчитането на пулса при интензивни тренировки. Не зная какво наричаш интензивни, все пак.

3. Не, няма такъв. Изминатото разстояние се показва не на използвания watchface, а в режим на тренировки. А графичния интерфейс на този режим не се променя - показват се времето, времето от началото, изминатото разстояние, темпото (в смисъл pace в минути за километър), последно измерения пулс и цветен графичен индикатор за последно измерения пулс. Надморската височина се показва записите. Не съм много наясно с ползата от вградения в устройството барометър, защото според мен надморската височина се взима от GPS. Може и да прецизира чрез барометъра. Иначе можеш да измериш моментните координати, надморска височина и атмосферно налягане към момента.

Първо, благодаря за включването и на теб, и на suffer !
Другите модели на моята тънка и слаба ръка ще стоят като водомери, иначе нямам проблем да увелича бюджета и на 300 лв., но този модел ми изглежда най-компактен, а и на мен ми трябва нещо съвсем опростено.
Относно измерването на пулса, бях чел в чужди сайтове, че има проблем с точността при рязка смяна на темпото, в смисъл, че не може толкова бързо да отчете разликата в пулса и тук дава нереални резултати.
При Гармин барометърът мери атмосферното налягане и те предупреждава за вероятност от бури (малко ме съмнява точността на такава функция). При бип-а се съммнявам, че има нещо общо с гарминската функция. Може би ако не си в спортен режим, гпс не работи и тогава надморската височина се определя с барометъра ?
А ако не съм в режим тренировка, възможно ли е на основния фейс да ми се изписва пулса и ако не, какво тогава изписва в нетренировъчен режим?
Цитирай

https://amazfitwatchfaces.com/bip/top

Има толкова циферблати, че трудно може да ти се отговори на въпроса, но дори и на първата страница около 1/3 имаха опция за пулс
Цитирай

(2019-12-15, 20:33:19)ivaylod написа:  А ако не съм в режим тренировка, възможно ли е на основния фейс да ми се изписва пулса и ако не, какво тогава изписва в нетренировъчен режим?

Нормално часовникът може да показва на watchface практически всичко, което измерва или получава информация отвън. Съществуват много варианти, които показват вкупом:
- астрономическото време;
- датата (без годината, между другото);
- деня от седмицата;
- времето като прогноза - в момента и за следващи дни евентуално;
- последното измерване на пулса;
- направените до момента крачки;
- заряда на батерията;
- по принцип би могъл да показва и броя на сесиите без движение над час, но не съм срещал такъв случай...

това, което ме заблуди и ме накара да заблудя и теб
- изминато разстояние;

Разбира се, колкото повече неща на екрана, толкова по-претрупано, но има и доста креативни варианти.

Относно изминатото разстояние: Часовникът измерва изминатото разстояние единствено в ремжим на тренировка. Това е единствения начин да бъде включен GPS модула му. Само че също така часовникът показва някакво разстояние и извън режим на тренировка. То не е измерено от GPS, а е някаква екстраполация от преброените направени крачки. Мисля, че е базирано единствено на преброените крачки и въведените при активирането данни за височина във MiFit приложението. Аз не приемам това (както и показваните "изразходвани калории") за точни и използваеми данни, защото се базират на недостатъчна информация, затова и без изобщо да се усетя, писах по-горе че няма такъв watchface. Всъщност грешката е моя, има такива евентуално, просто показаното "изминато разстояние" вероятно е далеч от истината. Поне според мен.
Изминатите/преброени крачки и пулсът, заедно с часът и минутите са най-често използваните данни от авторите на watchface-и. 

Един от циферблатите, които харесвам:

   

А ето и част от данните в менюто Status:

     

Относно измерването на пулса: по принцип можете от приложението да настройвате часовника да измерва или не пулса, да го прави на определено време, например на 5 или 10 минути. Няма настройка за постоянно измерване (каквото часовникът прави винаги в режим на тренировка), но забележете - ако той забележи, че към момента вие сте под физическо натоварване (може да го "забележи" от самия пулс и от по-честата регистрация на крачки), то той автоматически минава в режим на постоянно измерване на пулса. Нямате контрол върху това - не можете да го накарате да измерва така постоянно, не можете да изключите склонността му да преминава в такъв режим. Това също може да внася объркване. Ако измервате пулса на 5 минути, при това имате watcface без показване на секундите, който се обновява следователно веднъж на минута, е много възможно да усещате сърцето ви да тупти бързо, а показанията на часовникът на китката ви да са да речем 50bpm. Това не означава, че измерването е грешно. Много честото измерване на пулса, от друга страна, както и обновяването на циферблата на всяка секунда, водят до много по-бързо изтощаване на батерията и обикновено не се практикуват. В режим на тренировка, обаче, измерването на пулса е "постоянно".

Относно избора на часовник - да, Stratos е красив, но едричък. Pace е по-голям от Bip, но пък по-малък от Stratos. Освен тях с трансрефлектив дисплей е новия Amazfit Health, както и Bip Lite, но те няма да Ви харесат евентуално, защото нямат GPS.

На Ваше място бих преосмислил ползата от трансрефлектив дисплей. Новите GTS и GTR са с AMOLED екрани, но също имат доста значителен живот на батерията, включително и когато се използват с Always On Display. GTR има два размера и е с 22 мм каишка, GTS е квадратен, с размерите на Bip и с 20 мм каишка. Екранът не е единствения разход на батерия. GTS има сходен с Apple Watch дисплей, но има в много пъти по-дълъг живот, в същото време сходния външно и като дисплей Mi Watch има едва ли не по-къс живот на батерията от Apple Watch - разликата е в това, че Apple Watch и Mi Watch имат истински операционни системи и възможност за инсталиране на приложения, поради което имат много по-различни процесори от Bip, GTS, GTR и т.н., които обаче харчат и много повече енергия.
Ако трябва да бъда откровен, аз също обмислям нещо подобно, също имам тясна китка и като че най-много ми харесва варианта GTS или евентуално Mi Watch, на който може да бъде инсталирана Strava, евентуално. Обаче за сега няма реални отзиви за тяхната работа, а доколкото ги има (включително тук) май показват по-лоша работа на GPS модулите отколкото при Bip. Не вярвам да е така, но и не съм се замислил за сега сериозно.
Ако изберете един от тези варианти, евентуално ще се радваме да споделите и резултатите.
[-] 2 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • ivaylod, suffer
Цитирай

Здравейте,
Дали някой е намерил начин за звуково bip-ване на всеки кръгъл час при amazafit bip?
Хем е bip, пък няма индикиране на кръгъл час :-). Ако някой има някакви идеи- нека сподели.
Цитирай

(2019-12-16, 18:02:49)erkamu написа:  ...начин за звуково bip-ване на всеки кръгъл час при amazafit bip...

Само не забравяйте, че говорим за устройства които нямат говорител или микрофон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • suffer
Цитирай

(2019-12-15, 17:17:45)HSGeorgiev написа:  Не съм много наясно с ползата от вградения в устройството барометър, защото според мен надморската височина се взима от GPS. Може и да прецизира чрез барометъра. Иначе можеш да измериш моментните координати, надморска височина и атмосферно налягане към момента.

Правилно предполагаш. Говорих с един приятел днес и ми обясни, че надморската височина може да се вземе от гпс, но ако се използва и барометъра, засичането е още по-точно. Поне при него на телефона, има опция да измерва надм. височина или от гпс или от барометъра, или и едновременно и чрез двете. Не знам дали има подобна опция за избор при Бип-а.

Да попитам притежателите на бип-а, ако цял ден (например 10 часа) е пуснат спортния режим, батерията с колко пада? Питам, тъй като на другите часовници дават време на батерията например 7 дни, но ако се използва с влючен гпс, дават 12-14 часа за някой модели.
Цитирай

По спомен, батерията падаше с по между 2 и 4 процента на час. Има значение и околната среда- блокове, дървета, облаци...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай

(2019-12-21, 07:19:08)slavkov написа:  По спомен, батерията падаше с по между 2 и 4 процента на час. Има значение и околната среда- блокове, дървета, облаци...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Съгласен съм общо взето, може и с малко повече. При по-къси бягания като 10 км. няма как да се прецени, защото общият разход е нисък. При 21к, за които ми трябват малко под 2 часа си прогнозирам 10% и обикновено съм прав. Но по принцип отчитането е доста грубо.
Относно барометъра - то е ясно за какво може да се използва теоретично, но не съм сигурен как е реализирано, защото няма никакви записи от отчитанията на налягането нито опция за включване или изключване или задаване на приоритет на данните от GPS или барометъра. Дори никъде не е документирано дали при режим на тренировка GPS изчаква 3d fix или изчаква само 2d, използвайки за височината само барометара.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

(2019-12-21, 08:12:05)HSGeorgiev написа:  Съгласен съм общо взето, може и с малко повече. При по-къси бягания като 10 км. няма как да се прецени, защото общият разход е нисък. При 21к, за които ми трябват малко под 2 часа си прогнозирам 10% и обикновено съм прав. Но по принцип отчитането е доста грубо.
Относно барометъра - то е ясно за какво може да се използва теоретично, но не съм сигурен как е реализирано, защото няма никакви записи от отчитанията на налягането нито опция за включване или изключване или задаване на приоритет на данните от GPS или барометъра. Дори никъде не е документирано дали при режим на тренировка GPS изчаква 3d fix или изчаква само 2d, използвайки за височината само барометара.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Фикса на бипа е тип "да има нещичко". В градска среда се лети през блокове и къщи, локализацията е +/- 5-7 метра според мен.
Значително по-добре е на открито в планината или на открито.
Въпреки всичките си недостатъци, часовникът няма еквивалент на пазара и ако не се държи на точност на локализация в порядъка на 4-5 метрА е перфектен вариант.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Google Pixel 6a
Цитирай

(2019-12-21, 08:53:18)slavkov написа:  Фикса на бипа е тип "да има нещичко". В градска среда се лети през блокове и къщи, локализацията е +/- 5-7 метра според мен.
Значително по-добре е на открито в планината или на открито.
Въпреки всичките си недостатъци, часовникът няма еквивалент на пазара и ако не се държи на точност на локализация в порядъка на 4-5 метрА е перфектен вариант.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
По принцип точността на системата GPS за публично ползване е до 5 м. Прецизно позициониране от порядъка на сантиметри се постига с използването на няколко отделни автономни приемника, работещи на различни честоти при това. Новата европейска система Галилео предвижда и постигане на прецизност до 2 м., но за в бъдеще и под формата на платена услуга. И между другото съм виждал тракове от ,Apple watch и Garmin по-неточни от Bip, случва се, зависи колко спътника виждате в момента, през каква облачна покривка и т.н. Обаче те за разлика от Bip правят фикс веднага, при Bip акцентът е на батерията.
Говорим за технически характеристики, не за филми и фантастика:

https://www.gps.gov/systems/gps/performance/accuracy/


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

Аз също се включвам към клуба на собствениците на Amazfit Bip - lite version, още се опознаваме. Бях хвърлил око на Stratos, но размерите му ме отказаха. Този за сега ме радва, като за първи смарт часовник, тъкмо да осъзная, какво точно искам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)