Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпрос за защита на екрана
#1

Привет колеги. Тъй като екраните на нашите телефони са без горила глаз, имам колебания, дали да рискувам (предвид необратимостта на процеса), "поставяйки" му ,модерния напоследък течен защитен слой? Доколкото разбирам , при поставяне на стъклен такъв има известна доза неестетичност, поради 2.5д екрана и невъзможността за изцяло покритие. Има ли някой вече с такова покритие и съответно отзиви?

Acer Iconia Tab A200 , Asus Memo Tab HD 7
Цитирай
Аксесоари
#2

За пръв път чувам за този течен слой!
Цитирай
#3

https://m.youtube.com/watch?v=dKCBR86Jl50
Около 10 лв. Струва

Acer Iconia Tab A200 , Asus Memo Tab HD 7
Цитирай
#4

От къде се поръчва?
Цитирай
#5

Има го в алито, днес ми изкочи реклама и у фейсъ , за 13 лв.

Acer Iconia Tab A200 , Asus Memo Tab HD 7
Цитирай
#6

Слагай стъклен протектор и не се занимавай с глупости.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай
#7

Това са някакви безумни глупости. Не само че няма да ти предпази телефона при падане, така както би предпазил един стъклен протектор, ами даже не съм сигурен след 1 седмица ползване какво изобщо ще остане по екрана от тая водица. Защитата която този "протектор" предлага е от минимална до никаква.
Слагаш едно закалено стъкло и ти е спокойно на главата. Това с неестетическия изглед ще го му свикнеш за 0 време.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#8

"Това с неестетическия изглед ще го му свикнеш за 0 време"
Е точно това ме дразни гига ,хем си взех стъкло от скъпия вариант .
Резултат : отлепени краища които на фона всичкото черно имам чуството че 11000м. се виждат .

Няма да е лошо да се направи отделна тема , за да може това с "проба-грешка" да не важи за всички .
Поздрави
Цитирай
#9

И аз си взех някакво стъкълце и не можах да го залепя добре и има въздух по краищата и ще си взема друго скоро,но ще дам на човека който продава го лепне,че не е за аматьори.
Цитирай
#10

Това течно покритие , може да промени работата на светлинния сензор...предполагам..
Цитирай
#11

@neron81 повечето /подчертавам - повечето/ стъкла който и да ги залепи ще има същия резултат .
Идеята е някой ако е намерил правилното стъкло да сподели .
Другите да показват какво са купили и НЕ става , за да не се набутват всички .

Това "нещо" НЕ става : https://www.youtube.com/watch?v=VMVoToHxVPo
п.с. не може да се каже че е евтин протектор :
https://www.gearbest.com/screen-protecto...tml?wid=37
/в Китайския склад цената е драстично по-ниска , но ... /
Цитирай
#12

Този се залепи много добре, без мехури.Изтрая два часа преди да го махна, защото ми вадеше очите.
Никога не съм бил фен на проктерите.
Цитирай
#13

@ekotodorov мехури/балончета/бобчета на стъкления като цяло не са проблем .
Дисплея на нашите телефони е леко извит в краищата и не залепва . Това основната беда .
Ти защо го махна (остави настрана непоносимостта си към протекторите/ ?
Цитирай
#14

(2017-10-08, 11:34:26)valdesbg написа:  @ekotodorov  мехури/балончета/бобчета на стъкления като цяло не са проблем  .
Дисплея на нашите телефони е леко извит в краищата и не залепва . Това основната беда .
Ти защо го махна (остави настрана непоносимостта си към протекторите/ ?

Да ти кажа, даже много добре си беше залепнал и по краищата,а може би,заради рамките така ми се е сторило.
Стои някак не естетически, определено загрозява телефончето и чувствителността на тъча.
Цитирай
#15

(2017-10-08, 13:00:41)ekotodorov написа:  Да ти кажа, даже много добре си беше залепнал и по краищата,а може би,заради рамките така ми се е сторило.
Стои някак не естетически, определено загрозява телефончето и чувствителността на тъча.
Ако има проблем с тъча, значи не е залепен правилно. Има клипчета в тубата за нашия телефон, а и по принцип как се лепи. За мен лично, не загрозява телефона. По добре да ти се счупи протектора, отколкото дисплея.
Mocolo Full Cover Redmi Note 4X Tempered Glass Protector for Xiaomi Redmi Note 4 Tempered Glass Hongmi Note 4x Glass Mediatek
http://s.aliexpress.com/V3QZFRZf
(from AliExpress Android)

Ползвам този и съм доволен, като чакам още една бройка за резерва. В комплекта има кърпички за да почистиш предварително дисплея.
Другия вариант е кожен калъф, но и това ще ви се стори грозно

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай
#16

Така е колеги, аз също имам съмнения относно това "чудо" , но пък от друга страна, действително телефончета са ни красавци и повечето протектори, определено ги загрозяват.

Acer Iconia Tab A200 , Asus Memo Tab HD 7
Цитирай
#17

@locke ще е удобно ли да направиш няколко снимки да видим как е , що е ?
Ако "бива" , да поръчвам .
Благодаря
Цитирай
#18

(2017-10-08, 17:11:03)valdesbg написа:  @locke  ще е удобно ли да направиш няколко снимки да видим как е , що е ?
Ако "бива" , да поръчвам .
Благодаря


В момента не мога да снимам, но на линка, който съм дал има достатъчно снимки във фийдбека

locke on
Цитирай
#19

Един приятел си залепи и стана доста по-добре от на моя почти няма въздух
Цитирай
#20

@locke разгледах фийдбека , изглежда пасва отлично .
Поръчах снощи и вече е шипнат . Като доде ще има отзиви Smile
Цитирай
#21

И аз си поръчах стъкления, ще пиша после.

Acer Iconia Tab A200 , Asus Memo Tab HD 7
Цитирай
#22

Днес дойде стъклото. Пасна перфектно .
Единствено ..... евтиното си евтино ... малко прозрачността му бяга , променя леко цветовете . Но ще му свикна / надявам се / .
Цитирай
#23

Здравейте и аз съм в отбора с note 4x спешно търся стъкло и калъф .Питането ми е как да разбера по обява в olx че стъкления протектор ще пасне точно на ъглите !?

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

^  Няма как! А и по принцип никой протектор не пасва точно на ъглите заради извитото 2Д стъкло. Поръчваш и пробваш, стъклените протектори вървят по 4 лв. в олх. Другия вариант е да си го ползваш спокойно и без протектор, както и аз правя. Няма да им ставаме роби на тези телефони.


Цитирай
#25

Да, но липсата на защита на екрана си казва думата. Лесно се драска за съжаление
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)