Анкета: Кой модел притежавате? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Черен 6/64
31.58%
18
31.58%
Черен 6/128
22.81%
13
22.81%
Син 6/64
5.26%
3
5.26%
Син 6/128
1.75%
1
1.75%
Само гледам
38.60%
22
38.60%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Mi Note 3] - покупка
#1

Струва ми се , че продавачът от алито Mi Global Store (Ocean) май е разменил цените на двата средните модела от долната снимка. Някой може да пробва дали няма да мине номера - 128Gb на цената на 64Gb.
Линк към продавача.


ревю от колегата @rumo: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1431680
[url=https://www.aliexpress.com/store/group/Mi-Note-3/3010045_511989750.html?spm=2114.12010108.0.0.37e505a1M9IIUT][/url]


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Никои ли още във форума го няма тоз модел? Или по-скоро не пишат Smile
Щото чакам утре един да дойде. И то ми го прати човек до колкото разбрах е член на форума, а пък нищо не е писал за телефончето.
Да видим ще отговаря ли на очакванията
Цитирай
#3

Телефона става все по изгоден за покупка. Ето го от Али за 369 долара или около 600 лв.: https://www.aliexpress.com/item/Original...3c9f86f198
Ето го и тук за 350 долара или около 570 лв.: https://www.giztop.com/xiaomi-mi-note-3.html

Ако изчакате до началото на декември, вероятно Коледния ви подарък ще бъде към 500- 530 лв. След Нова година телефона ще стане направо без пари: 400-450 лв.


Цитирай
#4

https://akket.com/android/64583-xiaomi-o...meroj.html
П.П. Понижили разходите за производство, може да очакваме някои по-нискокачествени части.
Цитирай
#5

^  Не смятам така. Xiaomi винаги при понижение на цените на доставяните части прехвърлят това понижение директно към потребителите. Така един телефон от тях става наистина изгоден обикновено 3-4-5 месеца след пускането. Наблюдавах отблизо тези процеси при Редми 4 Прайм и Редми Ноте 4, на които съм притежател. Сега същото е и при MI Note 3. Планирам да го закупя след Нова година, когато цената със сигурност ще е под 500 лв., може би дори по- близо до 400 лв.


Цитирай
#6

Ако дойде на тая цена наистина си заслужава много чакането. Сега погледнах как се справя и от към батерия, ами те е като redmi note 4-ката, но си държи доста. Синия вариант мнооого ме радва и май ще се поизчака да се нормализира цената още някой и друг месец хаха
Цитирай
#7

(2017-10-26, 19:17:10)milenvn написа:  Телефона става все по изгоден за покупка. Ето го от Али за 369 долара или около 600 лв.: https://www.aliexpress.com/item/Original...3c9f86f198
Ето го и тук за 350 долара или около 570 лв.: https://www.giztop.com/xiaomi-mi-note-3.html

Ако изчакате до началото на декември, вероятно Коледния ви подарък ще бъде към 500- 530 лв. След Нова година телефона ще стане направо без пари: 400-450 лв.
Телефонът е в премиум сегмента, не забравяй, колкото и Mi6 му падна цената, толкова и на този...Това не е Редми серията все пак. 400 лв. е мисия невъзможна.
Цитирай
#8

Eastern, според мен и към 500лв са супер за този телефон, но не повече. Като цяло за тази сума в момента аз не се сещам за нещо по-добро съотношение цена/качество и то с 5.5 дисплей. При всичките други правиш компромис с нещо - батерия, камера и т.н. Този, като че ли е най-балансиран в класа си. Чакаме намаленията покрай Коледа да видим колко още ще му се срине цената. Надявам се да е възможно най-много Big Grin
Цитирай
#9

Колега, слез на земята малко. Колко телефона с 6гб рам си видял за 500лв.
Също така провери телефоните със Snapdragon 660 колко струват..
Тази цена в момента за този телефон е повече от добра.
Цитирай
#10

Телефонът си струва тези пари, които са в момента ( даже и не го знам колко е сега, но на мен ми излезе 700лв)

Изработката е чудесна- всичко е стегнато, нама луфтове, процепи в сглобката. всичко си е стегнато и е ок. Е хлъзгавичък е, но стълко е все пак. Те вече всички телефони от средновисок клас почнаха да ги правят в това отношение, като  топ устройства

Взех го, докато имах Нот 8,  а  малко по-рано С8. Ако трябва да го сравня с тях, то:
Отстъпва им единствено при камерата. Качеството на Ми-то не е никак лошо, напротив, но самсунгите  особенно на тъмно снимат доста по-добре. А и телефотото при ми нот 3 е слабо, спрямо нот 8. На самсунг не мърда при 2-но увеличение грам, докато при мито си клати яко.

Иначе за батерия и 2-та самсунга да събереш не знам, дали ще изкарат токолва колкото при шиаомито.

Относно бързодействие.
Тествах ги при зареждане на страници през браузъра хром на 4Г
Ми-то зареждаше в повечето случаи идна идея по-бързо от самсунга. И или еднакво, но никога по-бавно.
Други тестове - игри, музика, приложения не съм тествал. Но където и да го пипна из менютата направо хвърчи. Не виждам как може да стане по-бързо

Рам от 6гб има редовно около 2.5-3 гб свободни както и да го ползвам
При нот 8, които  също е със 6гб рядко можеш да видиш повече от 1,5-2гб свободни. Да не кажа, че и под 1гб си стоеше. докато не го изчистиш.

Дисплея е нещото, на което най-много държа. Бял и чист като сняг,  светъл и  ярък, като слънце,  а бе качествено лсд-и Smile
Колкото и да ги хвалят амоледите за мен не стават. Масово си розовеят, а при ниска яркост бялото почва да ми  сивее
От 2-те С8-ци и един Нот 8, които купих тази година и дето трябва да са с върха на амоледа, то 2 тези дисплеи розовееха по извитие  краища, а Нота и отгоре до статус бара. Демек 75% брак Smile

Софтуера. С мулти-то съм от  xiaomi.eu Миуи 8,5 се води. Кофтито е, че едно и също меню ми крашва вече и след 3 ъпдейта, макар да пишеше в един от тях, че точно това е поправено. Не, че го ползвам ама дразни
Иначе Миуи  си го знаете по-добре и от мен. Токова потребителски настройки има, че не знам къде другъде могат да се намерят. Може би само при хуавей до някаква степен.
Пример: Самсунг тепърва се сетиха да направят статус бара да пада с приплъзване надолу от където и да е по дисплея. Нещо което сигурно е от първото миуи още. 

Tова е на кратко. Който има желание да купува, ще остане доволен. За тези пари по-балансиран  и въобще по-хубав телефон  май няма
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#11

(2017-10-29, 20:38:08)rumo написа:  1. Иначе за батерия и 2-та самсунга да събереш не знам, дали ще изкарат токолва колкото при шиаомито.

Леееекинко така преувеличаваш Smile

Я пусни един :
https://play.google.com/store/apps/detai...ndrobench2

да видим с уфс ли е и ако да, колко е бърз Smile
Цитирай
#12

Не е Ufs, върти ми се нещо от рода emmc5
Цитирай
#13

(2017-10-29, 20:38:08)rumo написа:  Рам от 6гб има редовно около 2.5-3 гб свободни както и да го ползвам
При нот 8, които  също е със 6гб рядко можеш да видиш повече от 1,5-2гб свободни. Да не кажа, че и под 1гб си стоеше. докато не го изчистиш.

Дисплея е нещото, на което най-много държа. Бял и чист като сняг,  светъл и  ярък, като слънце,  а бе качествено лсд-и Smile
Колкото и да ги хвалят амоледите за мен не стават. Масово си розовеят, а при ниска яркост бялото почва да ми  сивее
От 2-те С8-ци и един Нот 8, които купих тази година и дето трябва да са с върха на амоледа, то 2 тези дисплеи розовееха по извитие  краища, а Нота и отгоре до статус бара. Демек 75% брак Smile

Пример: Самсунг тепърва се сетиха да направят статус бара да пада с приплъзване надолу от където и да е по дисплея. Нещо което сигурно е от първото миуи още. 

Tова е на кратко. Който има желание да купува, ще остане доволен. За тези пари по-балансиран  и въобще по-хубав телефон  май няма

Благодаря много на колегата за краткото и синтезирано мини- ревю! Цитираните неща са тези, които най-много ме интересуват лично мен. Особено ми харесва това, че не е с прехвалените амоледи, които има още дълъг път да изминат, преди да стават за нормална употреба.  Очертава се Mi Note 3 да е Коледния ми подарък Storstark


Цитирай
#14

(2017-10-29, 21:19:54)emzo написа:  Леееекинко така преувеличаваш Smile

Лееко може, ама не много Smile

Истината е, че с С8 и Нот 8 изкарвах по един ден с 3-4ч сот и остават 20-30% в края на деня, но те естествено са недостатъчни за следващият
А с ми нот 3 си изкарвам 2 дена с 5-6ч сот, като съм стигал веднъж и до 8 часа при ползване предимно на вифи
Цитирай
#15

Е процесора е по-слаб, нормално, но за дейли употреба, разлика реално не се усеща в бързодействието.
Виж, когато имаш време сторидж бенчмарка.
Цитирай
#16

Suffer, прав си за цената, но все пак по празниците винаги им бутат цените. При цена към малко над 600лв, нищо чудно до 2-3 месеца да падне още повече.
Rumo, колега супер ревю си му направил на телефона. Така като слушам явно много ще си заслужава, но нека все пак да видим какво ще изкарат идния месец от по-ниския клас и пак ще си говорим.
П.С. Сега пак разгледах цените и за черния (6/64) най-ниската измежду всички възможни сайтове беше 600лв/360$, а за синия (6/128) най-ниската беше към 680лв по днешния курс на долара.
Цитирай
#17

(2017-10-30, 09:37:48)rumo написа:  Лееко може, ама не много Smile

Истината е, че с С8 и Нот 8 изкарвах по един ден с 3-4ч сот и остават 20-30% в края на деня, но те естествено са недостатъчни за следващият
А с ми нот 3 си изкарвам 2 дена с 5-6ч сот, като съм стигал веднъж и до 8 часа при ползване предимно на вифи

Сега като гледам май, май не съм преувеличил  Wink  Като телефона е ползван за всичко, не е самоцелно търсено само скрийн тайм. Гледам час телевизия, ползвам го като тел, идват си нотификации, всички синхронизации са включени...след 3 часа пак малко тв. вечер си минава в самолетен, сутрин тръгва ... и така 48ч

На пръвият скрийн е на 5ч СОТ и остават още само 50% ток
На вторият е на 7ч СОТ и остават 30%...после го позарязох малко или по-скоро си го ползвах за телефония и пр други неща. На вечерта беше под 20% и реших да го видя още колко ще изкара та, на 
Треият  скрийн е на 9ч СОТ .

Това в рамките на 48ч обща употреба( видно от последният скрийншот)- за висчко пощи, мощи, разговори- около 45 мин, сигурно побе 50-60 събуждания от нотификации.

Нот8 от зарядното да го дръпнеш няма да изкара 9ч сот - това беше и една от причините да го сменя


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай
#18

Самолетния режим никога не дава реална представа за това, колко може да издържи батерията.

 
Цитирай
#19

A kаква точно представа ти дава? Вечер от 23 - 7.30 е в сам режим. най-много да беше свалил общото време от 49 на 48 часа
Сот-а е направен на активни мрежи и не само мрежи
Телевизия, ютуб и пр не могат да се гледат без мрежи.
Цитирай
#20

На мобилна мрежа само е най-достоверно.
Цитирай
#21

Aми ако съм по цял ден на Wifi - що да не е достоверно?
То никой телефон не кара много на мобилни данни, като се замислиш. Всичко зависи от оператора - щото ако ти е скапан обхвата и най-добрата батерия да имаш пак ще се топи бързо, освен ако не живееш срещу клетката.
Цитирай
#22

Цената продължава да върви надолу, имам чувството, че пада с часове. Черния вече може да се поръча на цена 570лв (без доставка), а синия за около 620.
П.П. Синия Mi Note 3 само 128 gb ли е само или има и 64?
Цитирай
#23

(2017-11-08, 09:06:46)niksapz написа:  Цената продължава да върви надолу, имам чувството, че пада с часове. Черния вече може да се поръча на цена 570лв (без доставка), а синия за около 620.
П.П. Синия Mi Note 3 само 128 gb ли е само или има и 64?

Колега ако може да ме насочиш, откъде може да се вземе на тази цена, така че да се избегнат митниците?
Гледах му доста ревюта, направо си се влюбих в телефона. Иска ми се да пенсионирам старият редми ноут 3, че ми лази по нервите със загубата на сигнал и кофти камерата.
Намерих го в geekbuying на около 630 лв с безплатна доставка, но не знам колко са надеждни.
Цитирай
#24

https://www.aliexpress.com/item/Glass-Fi...34f35e8f87


336$ вчера бяха 567лв
с доставката 359 става, което е 600лв горе-долу
Цитирай
#25

Колега при този продавач, който си посочил има ли я опцията с DHL без да минава митницата, защото гледам, че не я е рекламирал? Аз ги гледах на тези цени в Mi Global Store. След час-два ще изпратя линка към обявата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)