Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как се държи телефона при игри?
#1

Здравейте, не искам да обидя притежателите на този прекрасен телефон, но аз съм човек който обича доста да играе на телефона особено по-тежки игри и искам да знам дали телефона грее при игра.
Играя игри от сорта на Gear.Club и Asphalt 8.
Имах миналата година S7 edge и телефончето буквално си пареше при игра и беше много некомфортно да държане, искам да знам как е при s8+ нещата, също и батерията как се държи.

Ще се радвам и някой случайно ако има информация за Ноте 8, да каже как се държи телефона при същите условия, просто не искам да отварям 2 еднакви теми в два различни раздела.


Търся си телефон за тежки игри с добър живот на батерията, Айфона като цяло е перфектен за това (и той грее, но не чак като С7 едж-а който имах миналата година, това беше и причината да го продам), но екрана му малко ми малее, затова искам да знам как е положението при Андроид.

Благодаря ви колеги Cool

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Викторе ще се разплача от смях с теб Smile))) . В айфон форума разправяш на всички ,че самсунга е супер дърво и как Iphone 8 plus е по-добрия избор ,а сега ще взимаш S8+ Smile . Майтапа на страна ,но ако го ползваш за игри основно аз бих си взел или 8 plus или Iphone X .
Цитирай
#3

Айфон форума си е Айфон форума, тука е друго.
Ти навсякъде еднакво ли говориш?Smile

Плачи плачи, че положението е много злеSad

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#4

Няма телефон който може да се опре на моя. Кажете ми игра която може да имам проблем. Аз зная малко руски и те предлагат такива игри...
П.П.- Sony Xperia Z4
Цитирай
#5

И къф е твоят? Голям ли е?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#6

Колегата визира таблета на Сони Z4.
Викторе, аз имам Note8 играя на него SimCity, Shadow-matic и Sniper. Нямам проблеми...
Вземи си Note8 вместо S8+...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#7

С какво ноута в по-добър от s8+ , нали е същият процесор?

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#8

Gear.club е супер НЕоптимизирана игра. Играл съм я преди на С6 и сега на С8. Графиката не е нищо особено, а има ебати изискванията. По време на игра върви добре. Обаче в менютата има цикъл тук-там. И освен това не е направена за резолюцията на С8. Предполагам и за Ноте 8 е същата работа.

Виж при Асфалта е друго вече. Графиката е 1 път. Много по-добре изглежда от gear.club.

Батерията си пада доволно, когато пусна за по-дълго време някоя игра.

При продължителна игра загрява леко. Не както С6 и С7!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#9

От известно време ползвам и Note 8 и S8+ няма абсолютно никаква разлила в качеството на игрите (Asphalt 8 и Darkness Reborn) .
Цитирай
#10

Марто, грее ли ноута или е както при Айфона, грее “нормално”.

Защото имах Мейт 8, там игра не се пускаше, телефона буквално пареше след 2 минути игра.
Уж флагман на добра китайска марка, а телефона не ставаше ама въобще за игри, мортал комбат 2 минути и телефона не може да се държи.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#11

Малко по-топъл става от Айфона ,но нищо притеснително . Вчера имах доста свободно време и около 2 часа си цъках на моята игра и беше леко топъл .
Цитирай
#12

Мерси

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#13

Как се държи телефона при игри?
Интересен въпрос. Аз моя го държа хоризонтално ама пък някой път вертикално иии.. общо взето не знам.

Beware of Котка!
Цитирай
#14

Не ми помагаш особено, ако не знаеш как да ГО държишSad

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#15

Наистина като няма да се помага поне може да се въздържаме от излишни коментари.

Аз лично съм с S8 и все се каня да изпробвам Asphalt 8, тъй като не играя игри, но ми е интересно колко от батерията ще изхаби. Мога да тествам за 30мин например на средна осветеност и при FHD какъв ще е резултата. Хем ще си проличи и колко ще загрее.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#16

Тествай го моля на пълна осветеност на максимална резолюция за около половин час.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#17

Струва ми се, че няма да имам толкова свободно време. Ако пусна играта и го захвърля на бюрото вариант ли е?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#18

Не знам какво разбирате под греене точно, но както и да го въртиш и сучеш всеки телефон ще грее почти като печка при такива игри. Това да не ви е компютър, че да не усещате греене. Нормалната работа на един процесор ти е около 55-60 градуса. Как очакваш да не усещаш греене (в зависимост от материала на телефона отзад) дори парене в този корпус при 60 градуса на процесора? На бас, че като градуси iPhone и Андроид топ модел без значение от марката ще държат г/д една темп на процесора по време на тежка игра, но чувствително ще има разлика според Андроидския телефон с какъв корпус е.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#19

Eм яз затфа питам щото Айфона не грее.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#20

Не можеш да излъжеш никого, че айфоните не греят, защото всяко устройство под товар се затопля. Това е факт. Обаче на айфона целият му гръб е алуминиев и разпределя топлината равномерно по целия корпус и няма малки области с висока температура. Докато на S8 само страничната рамка е метална и тя действа като радиатор, но с много по-малка площ и затова температурата му по-висока.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#21

Току що приключих с 30те мин. на макс осветеност в ръчен режим(очите ми светят ...на макс особено вечер не знам кой би играл) и макс резолюция (не виждам смисъл да е на нея) Асфалт 8 изхарчи 9% и си беше хладен като цяло. Усети се съвсем леко затопляне под камерата, но трябваше да го опипвам, за да усетя нещо. Околната температура беше около 21 градуса. За мен е доста прилично представяне. Старата ми GS6 така стопляше, че съм чакал да се охлади ....

Дано е било полезно.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#22

pockobg, много много много ти благодаря и се извинявам за неудобството което съм ти причинил, повече от ясно е, че Самсунгите се представят блестящо при игри, благодаря ти много още веднъж.
S7 edge също грееше, но някакси се търпеше, а телефоните който пареха буквално и не можеха да се държат бяха Лг г3 и Хуавей Мате 8, особено Мейта макар и алуминии който "обираше" топлината, беше горещ навсякъде като котлон, това беше и причината да ги продам след седмица на безценица, без да ми пука за загубата на пари.

Имах за малко и Лг г4 и той беше между "парещите" и затова се радвах, че е само за тест и не е мой.

Колеги не е верно, че всички телефони греят еднакво, обърнал съм внимание, че Лг-тата и Китайците доста греят при тежки игри, макар и с еднакви процесори, най-хладни са Айфоните, и сега човека с този тест ми дозака, че и С8 се представя доста добре.
Не е зле да се направи тема с тези топлини за всички различни телефони, защото лично на мен това доста ми пречи като дам куп пари за телефон,а реално не знам какво купувам. На всички тестове телефоните ги чупят , огъват, мият, но няма реален тест колко горещ става при по-тежко използване за час-два няма.
Има хора които и играят игрички и са "зарибени", не е престъпление все пакSmile

Тествах още Мейзу Мх6 на един колега за около 15минути и той е печка при игра, имам вкъщи още няколко средни класове телефони на членове на семейството ,но не смея да ги пробвам, защото мисля, че знам какъв ще е резултатSmile Мейзу м2 ноте и J5 2015

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#23

Викторе ти ли взе ли S8+? Аз с такова впечетление останах .
Цитирай
#24

В зависимост от процесора и начина на отвеждане на топлината е нормално да има разлики. С8/8+ на доста места ги хвалят, че са значително по хладни в сравнение с други апарати и старите им поколения. Има и доста клипове из youtube при игра каква е разликата в градусите. Може би ще има разлики и между различните игри в зависимост от това колко товарят и как са оптимизирани за различните процесори/рам/чипсети и т.н., както и между Андроид и Иос.

Разбрах обаче, че мобилния гейминг .... не е за мен! Това е единствената и последна игра може би, която играя от S4 до този момент Smile

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#25

Но каквото и да си говорим игрите на Айфон вървят много по-гладко отколкото на андроид . Просто самите игри са написани много по-добре за IOS . И като става въпрос за гейминг Айфоните нямат равни ,това го следя още от времето на Iphone 3GS .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)