Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с зареждането на А5 2017( android 7)
#1

Колеги след толкова много мъки проблема остава.Нека ако някой е намерил решение да сподели.Предлагам повече хора да пуснем отчет за грешки за да се задеистват от Самсунг, аз вече го направих.Колегите в чужбина също са на мнения че трябва повече хора да докладват приблема.
При мен проблема идва след като стигне 90%.Еднократно пробвах с бързо зареждане и  го нямаше този проблем.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пичага , няма какво да се направи за жалост . Продавай докато можеш е моя съвет , защото няма смисъл да се мъчиш . Явно е някакъв дефект на телефона , защото не всеки го има .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#3

Телефона ме радва не е голяма болка че чак да се продава.Ако повече хора сигнализират може да си оправят проблема понеже много клони към софт не към хардуерен проблем.Смятам за сега да пробвам бързо зареждане да видя как ще е няколко пъти.Сервиза също е опция но по чуждите форуми пишат че след сервиз пак си остава проблема.
Цитирай
#4

Имаме Samsung Galaxy A3 2016 инсталирах какви ли не ъпдейти до днескашният с който телефона зареди до 100%
Предполагам и искрено се надявам проблема да се оправи със следващия ъпдейт и при вас .
Спестиха доста неприятности от Самсунг с последният ъпдейт .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#5

Колко време се зарежда би трябвало за 1 час и 30 да е зареден така ли е КОМПАРЕ

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#6

Ау ,не мога да ти кажа с точност поради причината че не е оставала батерията с малко заряд нито един път .От 25-35% със заряд на батерията около максимум 1:30 и е с пълен заряд до 100%.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#7

Пробвай от 12 или 15 да остане да видим дали се е махнал проблема

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#8

При мен проблем със зареждането има като мине 90%. Примерно съм на 96 и после от нищото отивам до 93% и оставам на толкова докато не изключа и включа отново зарядното. След това за 2 минути съм на 100%. Това е софтуерен glitch според мен.

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай
#9

Колега "dubspace" писал ли си на самсунг за проблема?
Колега "fuckinggood" не знам как е било три теб но при мен няма значение от колко процента го зареждам.
Споделете колко трябва да се зарежда на бързо зареждане?Сега ще пробвам с него да видим как ще се зарежда предния път нямаше проблем или поне аз така си мисля.
Цитирай
#10

Здравете аз съм с А5 2016 сбързо зареждане се зарежда за 1 час а без него за час и половина винаги го зареждам от 5% или по_малко. Сега си взех А5 2017 имах проблема съ зареждането сложих Руския абдейт 7.0 със один и си реших проблема

Huawei p10 lite 
Цитирай
#11

От 8 юни имам телефона и до сега го зареждам само на бавното зареждане и дори е със зарядно от Самсунг Галакси С4. До сега не съм имал проблеми и с андроид6 и с андроид 7.
Батерията ми кара по два дни и се зарежда за малко над 2 часа.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#12

С една дума са дефектни бройки друго не виждам . Щом едни нямат проблеми , а други имат просто дефект . Ако имате гаранция в сервиз.

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#13

(2017-10-10, 09:00:24)fuckinggood написа:  С една дума са дефектни бройки  друго не виждам . Щом едни нямат проблеми , а други имат просто дефект . Ако имате гаранция в сервиз.

Ако бяха дефектни проблема щеше да си го има и при андроид 6 ,  след като минах на 7 две седмици нямах проблем и след това се появи а телефона го ползвах 3 месеца + с андроид 6 и нямаше ядове  , от 15 до 100% за час и половина и карах  с нея по два дни ,  със 7 пак ми държи по толкова но зареждането скочи на 3 часа отново с бързото , от 15 до 90 % за час и после започва мъката
Цитирай
#14

Явно е до дефектни бройки, защото при някои от нас няма такъв проблем. Ако беше софтуерно щеше да го има при всички.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#15

(2017-10-10, 17:30:58)tonus написа:  Явно е до дефектни бройки, защото  при някои от нас няма такъв проблем. Ако беше софтуерно щеше да го има при всички.

Днес нямах проблем със зареждането , днес от 15 до 100 си се зареди за под 2 часа не знам колко точно защото очаквах да си се зарежда още час и просто погледнах до къде е стигнал и се беше заредил . Странен ще да е този дефект ту да се появява и след това всичко да е точно  Smile
Цитирай
#16

Не мислете че всеки следи колко му се зарежда телефона или го зарежда на 100 %.Масово се ползва докато се зарежда и се маха от зарядно без да се чака 100 %,та как един такъв човек ще знае колко му се зарежда телефона?
Цитирай
#17

Aз го горе го написах ,че са дефектни бройки , ама вие викате софтуерно . Има хора , които тоя проблем го нямат грам с 6.0.1 и 7. 0 , а има хора които и с двете не се оправя .

SAMSUNG GALAXY S2 - ROM XXMS2 , Android - 4.1.2. --->> HUAWEI Y 320 --->> samsung a3 2016  -  --->> NOKIA С  фенерче, MOTO X4
Цитирай
#18

(2017-10-11, 09:49:32)fuckinggood написа:  Aз го горе го написах ,че са дефектни бройки , ама  вие викате софтуерно  . Има хора  , които тоя проблем го нямат грам с 6.0.1 и 7. 0  , а има хора които и с двете не се оправя .
Не са дефектни. Аз преди нямах такъв проблем, ама с Android 7 имам на моменти. Писал съм на Samsung през Samsung Members за проблема и дори съм им пратил регистри от системата, за да видят дали наистина има проблем. При мен поне си личи, че е графичен. Иначе в последните дни си зарежда през нощта от 15 на 100%.


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 13 128 GB Starlight
AirPods Pro with MagSafe Case
Цитирай
#19

На мен не ми върнаха нищо само из вибрира 2 пъти.Не знам дали са дефектни или не времето ще покаже все пак си имаме гаранция.При мен се появи седмица две след актуализация не ми разпозна преходника нещо се бъгна в този момент и зареждане след това почнаха проблемите.В чуждите форуми казват че след сервиз пак си става проблема затова и не бързам да го нося в сервиза.Един колега каза че е спрял мониторинга на приложения да ги вкарва с спящ режим и се е заредил добре но не е писал дали се оправил за постоянно.Одеве направих тази фатка но съдбата се намеси и не успах да видя навреме кога се е заредил Sad Моя е от Виваком ще изчакам още малко и ако продължава ще си пробвам късмета с сервиза.

П.С.:Сега видях че са ми отговорили в мемберс,но на мен са ми писали да ползвам самсунг суич да си направя бекъп и да нулирам до заводски.Вече 2 пъти го правих и 2-я без бекъп и пак нищо.А и споменават че според тях устройството има софтуерни затруднения.
Цитирай
#20

Самсунг са пуснали ъпдейт за А3 ( 2016 ) и явно знаят че някой от 2017 имат същия проблем. Предполагам че и за вас ще дойде светъл ден в близките ъпдейти.
Ето източника : Sammobile
Цитирай
#21

Писах им и аз на live chat и ме питаха от кога е така , че според тях е софтуерно и че след връщане на заводски не се оправи е най добре да се занесе телефона в сервиз за да се направи диагностика на устройството
Цитирай
#22

И на мен ми казаха горе долу същото.Реших да направя още един хард ресет но този път през бутоните не от нулиране до заводски н-ки,дадох и wipe кеш.Телефона се зареди от 27% до 100% за 1.30(35)ч.Силно се надявам това да не е еднократна случка.Преди хард ресет го заредих изключен и се зареди пак за 1.30 ч това ме води на мисълта че всичко е от софта.Ако пак почне да прави мизерии ще ходи в сервиз,всички тестове са правени на нормално зареждане.
Цитирай
#23

Случват се грешки, стават грешки но на напоследък ме навява на мисълта че телефона не ми служи на мен ,а аз на него Confused  То ужас все нещо не е наред Rolleyes

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#24

Нямам никакви други грижи с телефона.Това с батерията стана след ъп до 7 и същевременно бях ползвал един евтин преходник та се бях шашнал че от него съм повредил телефона докато прочетох че проблем е масов.
Цитирай
#25

@j95monster Много се радвам че нямаш грижите с телефона.А ,Забелязах че си от Sep 2011 в форума androidbg и предполагам че не ти е първият Андроид телефон, което пък ме води на мисълта че нещо или не си ме разбрал или си спестяваш доста спомени,нищо лично, наистина ако не те засяга поне един проблем от долу изброените за 6 Години стискам ти ръка и една почерпка от моя страна Smile .
При мен е едни от явните проблеми с :
1.Ъпдейтите на приложения случвало ми се е да се занимавам с доста бъгави и недовършени приложения.
2.Случвало ми се е след актуализация на софтварето на самият телефон да направя ресет ,поради причината че някой програма не функционира или то било блуутут инфрарот, .... а след един такъв ресет трябва да си инсталирам поне 4-5часа програми както и да направя някой значителни настройки.
3.Проблеми с google сервиз ,даваше около 1месец някаква грешка след като телефона беше само на 1 месец ,да оправиха го след някакви ъпдейти .Но колко време и ровичкане в нета както и напътствия за отстраняване на проблема ми отне .

и ей такива големи и малки проблеми с който вземам да кипя но за съжаление нищо не мога да се направя по тия проблеми освен да си купя телефон с копчета Smile и да бръмча по малко

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)