Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със сензор за пръстов отпечатък
#1

Здравейте, имам проблем със сензора за пръстови отпечатъци. След десетина опита не успях да си въведа отпечатъка. Следвайки указанията, на края ми излиза съобщение "Couldn't add fingerprint. Try again". Имам един доста по-стар и по-евтин телефон с такъв сензор и с него нямам проблеми. Имате ли някаква идея за решение?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
Аксесоари
#2

с кой ром си.
Също така - влажни, гъбясали, мръсни пръсти могат да не се четат добре.
почисти бутона също
Цитирай
#3

С последния 7.9.22. Изпробвах дори с почистени с етанол пръсти, без успех. Не знам как да почистя бутона, за да не го повредя. Пробвах само с кърпа за очила. Но ако този сензор е толкова капризен, то той ще е неизползваем в реални условия: всеки път трябва да си измивам ръчете, преди да си отключа телефона... Не ми се вижда много реално. От друга страна, старият си бачка и без такива "уговорки".

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#4

При докосване на бутона връщаш ли се в начален екран или само при натискане? Ако е включена тази функция, изключи я , рестартирай и пробвай пак.
Цитирай
#5

Не е капризен бутона. Тестваме за проблем от външни влияния. Можеш да тестваш сензора през инженернот меню
Цитирай
#6

Не разбрах за "капризния бутон", но тази функция на MIUI пречи за разпознаване на отпечатъка.
Цитирай
#7

Аз не съм имал проблем с тази функция.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)