Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с обхват при мрежов режим LTE/WCDMA/GSM (авто-свързване)
#1

Здравейте,

Преди няколко дни забелязах, че ми се губи обхвата когато съм на Мрежов режим LTE/WCDMA/GSM (авто-свързване). За сега съм го оставила така WCDMA/GSM (авто-свързване) и нямам проблем. Възможно ли е да е нещо от мобилния оператор? Абонат на Мтел съм.
Ще пробвам с друга карта или моята да сложа в друг апарат, но се чудя ако се окаже хардуерен проблем дали може да се оправи? 
Прикачам две снимки за сравнение.
Моля за Вашите съвети!

Благодаря предварително!


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
Аксесоари
#2

4Г-то няма хубав обхват навсякъде и затова се получава така.Остави си го на 2G/3G и няма да има проблем,сама си го забелязала.Аз също така карам,не ми се губи обхвата и е по добре за батерията.
Цитирай
#3

И аз съм на Мтел, обхвата им постоянно се променя. На едно и също място имам 4, 3 и 2 черти на 3Г и на 4Г. Аз съм го направил само на 3Г, защото прехвърля разговорите на 2Г и разговора е ужасен

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2017-10-09, 19:23:55)Miro2210 написа:  4Г-то няма хубав обхват навсякъде и затова се получава така.Остави си го на 2G/3G и няма да има проблем,сама си го забелязала.Аз също така карам,не ми се губи обхвата и е по добре за батерията.

Благодаря за бързата реакция. Smile
Да разбирам, че проблема не е в телефона.
Тъкмо влязах да допиша в първото мнение, че телефона е изпускан един път от както го имам, но това беше преди няколко месеца.

В района на София би трябвало да има. Оставих го така 2G/3G, но реших да се допитам дали проблема е от оператора или хардуерно от телефона.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай
#5

Като се има в предвид това,че на 2Г/3Г нямаш проблеми с хардуера значи всичко е наред.Проблема не е в оператора а в операторите,при всичките има проблеми с 4Г-то
Цитирай
#6

(2017-10-09, 19:37:18)Miro2210 написа:  Като се има в предвид това,че на 2Г/3Г нямаш проблеми с хардуера значи всичко е наред.Проблема не е в оператора а в операторите,при всичките има проблеми с 4Г-то

Благодаря Smile И аз помислих, че щом в този режим нямам проблем не е от апарата, но все пак е хубаво човек да се допита. Ще си го оставя така 2G/3G.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)