Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си вземането на S7 в края на 2017
#1

Здравейте, мисля да си взема нов телефон понеже моя е вече доста стар. Гледал съм доста ревюта и мнения за S7 харесва ми но се чудя дали вече не е прекалено стар все пак е на почти 2 години въпреки че ще има ъпдейт за андроид 8 но все пак кажете струва ли си още колко би издържал за напред, в следващите поне 3 години не мисля да вземам друг.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако ще го ползваш 3 години, дори и чисто нов да го купиш, не взимай малкия S7. Ъпдейт до Андроид 8 ще имаш след няколко месеца, а след него ще имаш само и единствено поправки по сигурността за още 1-2 години. Също имай предвид, че батерията за 2 години ще изгуби 20-25% от капацитета си (ще стане все едно е 2100 mAh) и ще трябва да я смениш в сервиз.

По-добре вземи S8+, защото цялостно има една идея по-добър хардуер, има голяма батерия, която е много по-издръжлива на износване дългосрочно - Самсунг обещават само 5% износване за 2 години. Освен това за него ще получиш още 2 ъпдейта - Android 8 и Android 9.

Ако не ти е супер спешно, изчакай черния петък след месец и половина, или коледните промоции на операторите. Гарантирано ще пуснат S8+ на тънка цена.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

Зависи от цената на С7 и какво точно те вълнува в апарата?

Аз имах чудене, но главната причина да сменя стария си телефон бе батерията ....та на С8 издържа около или повече от на С7 Едж(докарва от 6ч до 7:30ч SOT). С8+ ще е най вероятно още по добре в тази област, но вече ми идваше голям.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#4

Според мен събери още малко пари или го пусни на изплащане и си вземи с8 плюс

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Цитирай
#5

(2017-10-14, 09:03:35)ivkos написа:  Ако ще го ползваш 3 години, дори и чисто нов да го купиш, не взимай малкия S7. Ъпдейт до Андроид 8 ще имаш след няколко месеца, а след него ще имаш само и единствено поправки по сигурността за още 1-2 години. Също имай предвид, че батерията за 2 години ще изгуби 20-25% от капацитета си (ще стане все едно е 2100 mAh) и ще трябва да я смениш в сервиз.

По-добре вземи S8+, защото цялостно има една идея по-добър хардуер, има голяма батерия, която е много по-издръжлива на износване дългосрочно - Самсунг обещават само 5% износване за 2 години. Освен това за него ще получиш още 2 ъпдейта - Android 8 и Android 9.

Ако не ти е супер спешно, изчакай черния петък след месец и половина, или коледните промоции на операторите. Гарантирано ще пуснат S8+ на тънка цена.

Защо да не вземам S7? Аз попринцил никога не съм харевал + вариантите на смартфоните а и заобления дисплей не ми харесва чак толкова, на S7 най ми харесва дизайна. За черния петък така и мися да направя ако реша до тогава сигурно S7 ще около 700 а S8 под 1000 не вярвам да падне обаче това за ъпдейтите и батерията е лошо
Цитирай
#6

Преди 5-6 месеца си търсих малък телефон без компромиси... Няма друг като С7. Заявявам ти го категорично, понеже преди да го купя съм изчел, тествал и сравнил всичко. Екранът му все още е с невероятна пикселна гъстота. Камера, производителност, изработка, батерия... всичко е сравнимо дори и с новото поколение телефони. Уникален е малкия С7, ако търсиш компактен телефон.

Обаче, ако не те бърка да си вземеш по-голям телефон, имаш много други добри избори. S8, 1+5 са на добра цена. Азис бих се насочил към някой от тези двата, вместо С7, но работата ми е такава, че ми трябва компактен телефон.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#7

Малкият S7 е бил компромисният модел, който остана в сянката на големия си брат S7 edge, още от самото им анонсиране. По-малък, неизвит екран с по-големи безъли, по-малка батерия, субективно по-невпечатляващ външен вид, за който никой не каза "wow". Не само силните продажби на S7 edge доказаха категорично кой телефон се харесва на потребителите, но и решението от тази година всички флагмански модели да бъдат с извито стъкло.

Вече е въпрос на лично предпочитание дали държиш на физически по-малкия размер и неизвитото стъкло и си склонен да пренебрегнеш по-малката батерия.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#8

Честно казано ако S7 беше със същия дисплей и батерия като Еджа щеше да е друго. Ама това е друга тема.
Цитирай
#9

Хм. Защо по-малкия модел се има за компромис, при положение, че хардуерът е еднакъв, нямам идея. Батерията е по-малка, но и консумацията на екрана също. По тази логика, по-ниската пикселна гъстота на големия, прави екранът му компромис. И двете твърдения не са верни. И двата С7 са добър вариант, НО, са в различен по големина клас. А и ако ще вземаш С7едж, така и така ще вземаш голям телефон - С8 го превъзхожда.

Човекът питаше за С7. Каза че не му харесва извития екран на С7едж. Ясно написах, че малкия С7 е безкомпромисно решение за малък телефон и това е факт. За разлика от други производители, Самсунг не са използвали различен хардуер в двата модела (С7 и С7едж).

Как така С7 бил останал компромисния вариант от двата, като са в различен габаритен клас, не ми стана ясно. А какво общо имаше това изказване с въпросът на колегата (за С7), също. Това да не айфон и малкия модел да е със смешна резолюция и пикселна гъстота, по-малко РАМ и т.н...

Да не забравяме, че тук говорим за личен избор на телефон, а не кой колко се продава. Иначе да сме всички с айфони.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#10

Откъм батерия няма да си доволен. Поне да беше с по-добри параметри, за да се направи компромис.Дисплеят има различни оттенъци на бялото от различните ъгли.
Цитирай
#11

На мен S7  ми се вижда перфектен като размери за хора които предпочитат телефон със среден размер нито много голям нито малък за това и ми харесва но тоя с батерията малко ме отказва и вече се обърках кой телефон повече си заслужава. Все пак ако на черния петък цената падне доста сигурно ще го взема.
Цитирай
#12

Заслужава си!  Всички търговци тогава ще правят промоция...
Цитирай
#13

S8, S8+ пръстовия отпечатък е на мега шиб@но място. Никога не бих си взел S8/+. Как пък се усраха с това главата не ми го побира...дано S9 да е в дисплея иначе ще го прескоча и него докато не го вградят там където му е мястото..та дори и хардуерен бутон да е. (Лично мнение). Riko1220 и аз не харесвам Edge/Medge.....и за това избрах неEDGE телефон по същата причина, че не ме кефят EDGE. За жалост в бъдеще май всички ще са така Sad

Phone: Samsung, Model: Galaxy S9, Color: Midnight Black, Storage: 64GB, Android: 8.0 Oreo
Цитирай
#14

Аз бих коментирал само казуса с батерията, и някакви проблеми с бялото.
Значи сравнен с S4,S4 mini, S5 Neo батерията на S7 издържа точно колкото тях.
Какво очаквате от осъвремените батерии не знам.
Това, че има проблеми с бялото, погледнато от различни ъгли, не го приемам за достоверно, или при моята бройка не е така.
Другото което е очевадно, в така изнесените доводи е, че се сравняват различни по големина дисплеи, което според мен не е коректно.
Извитите дисплей, подобен на  S7 EDGE, с какво допринасят за цялостната работа с устройството? Всички които познавам с такива телефони са изключили тази функция, на извития дисплей имам предвид.
В края на краищата изборът на някакъв телефон е строго определена функция на този който ще го ползва. Ако ти трябва компактен телефон, сравнително мощен, с превъзходен дисплей, с отлични помети смятам, че S7 ще е добър избор.
Всички знаем. че Самсунг не се славят с бързи ъпдейти. Но ако устройството работи добре с настоящият софтуер, защо трябва да се чака Андроид 8, 9, или който и де е следващ. Форумът е пълен с теми - как да си инсталирам предишна версия на Андроид.
За мен проблемът не в самата батерия, а това ,че е не сменяема в домашни условия. Ама като се позамислите, те огромен процент от следващите модели телефони са с такива батерии.
Другото което не ми се нрави е, че за пръв път от както ползвам мобилни телефони, за пръв път си закупих мобилен телефон през 1998 година, ще трябва да му закупувам и кейс, щото гърбът му е колкото красив, толкова и хлъзгав. И не мисля, че такава конструкция е по надеждна от телефон на който е със сменяема батерия. Ама пак по аналогия с огромен процент от другите марки, те също са изработени с подобни конструкции, които налагат използването на калъфи, кейсове, и тем подобни решения, които по един или друг начин прикриват красотата на тези устройства, било то на външен вид, или при допир.
Та те така. Купувай S7, ако ти харесва, и това .
И като цяло черните петъци в нашата мила родина не са това което са в нормалните държави.
Цитирай
#15

(2017-10-16, 18:38:38)m65 написа:  Извитите дисплей, подобен на  S7 EDGE, с какво допринасят за цялостната работа с устройството?

По-красиво е.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#16

Аз съм доста доволен от батерията на С7. С лекота правя 5-6 часа екран на wifi и 4-5 часа на LTE. Със сигурност еджа прави повече, той има много голяма батерия, в това отношение е шампион. Но и малкия С7 няма проблеми с батерията. Трябва да се внимава като се купува, да не се вземе застояла бройка или рециклирана. С всички телефони е така.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#17

На практика има ли доловима разлика в камерите на S7 и S7 Edge?
Цитирай
#18

Доловима? Колега, те камерите са абсолютно еднакви. Как да има разлика?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#19

(2017-10-17, 08:01:37)e34v8 написа:  Аз съм доста доволен от батерията на С7. С лекота правя 5-6 часа екран на wifi и 4-5 часа на LTE. Със сигурност еджа прави повече, той има много голяма батерия, в това отношение е шампион. Но и малкия С7 няма проблеми с батерията. Трябва да се внимава като се купува, да не се вземе застояла бройка или рециклирана. С всички телефони е така.

А как мога да разбера това дали е застоял телефона, всъщност какво точно имаш в предвид с кое трябва да се внимава?
Цитирай
#20

Модел 2016, няма как да е произведен.2018 Реално взимаш стар и баят модел. След като се набутах с прехваленият С7, следващият път взимам китайски за 150-200е, с подобно параметри, че дори и по-добри. И без това частите в Самсунг са бирток от азиатски държави.
Цитирай
#21

(2017-10-17, 11:52:38)Riko1220 написа:  А как мога да разбера това дали е застоял телефона, всъщност какво точно имаш в предвид с кое трябва да се внимава?

С това приложение можеш да разбереш кога е произведен.

https://play.google.com/store/apps/detai....phoneinfo

Може и по серийния номер.

Моят беше произведен два месеца, преди да го купя.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#22

(2017-10-17, 11:52:38)Riko1220 написа:  А как мога да разбера това дали е застоял телефона, всъщност какво точно имаш в предвид с кое трябва да се внимава?

Аз когато закупих моя (който ми е втори S7) бе произведен по-малко от две седмици, преди датата на покупката.

 
 [Изображение: Screenshot_20171017-161748.png]



[Изображение: 20171017_161957.jpg]
Цитирай
#23

И според мен телефона си заслужава, още повече ако не си фен на заоблените екрани.
Имай в предвид, че с всяка нова генерация разликите стар-нов модел стават все по-малки, просто технологиите започнаха да наближават върха си и кривата на подобрение става все по-плоска. Дори нещо повече - в името на същите техонологии почнаха да липсват разни неща - Ir, FM radio, жакове за слушалки, а имах една xperia S дори с microHDMI.

А за батериите, повече ги мори заряд-разряд циклите, отколкото не-ползването. Аз имам една стара Моторола на поне 10 години. Чат-пат я ползвам като outdoor телефон и батерията (оригинална) все още държи поне 4-5 дни.
Цитирай
#24

(2017-10-17, 17:10:00)jivkojj написа:  И според мен телефона си заслужава, още повече ако не си фен на заоблените екрани.
Имай в предвид, че с всяка нова генерация разликите стар-нов модел стават все по-малки, просто технологиите започнаха да наближават върха си и кривата на подобрение става все по-плоска. Дори нещо повече - в името на същите техонологии почнаха да липсват разни неща - Ir, FM radio, жакове за слушалки, а имах една xperia S дори с microHDMI.

А за батериите, повече ги мори заряд-разряд циклите, отколкото не-ползването. Аз имам една стара Моторола на поне 10 години. Чат-пат я ползвам като outdoor телефон и батерията (оригинална) все още държи поне 4-5 дни.

За разликите може и така да е но от към процесори рам памет винаги ще се подобряват а и някои приложения почват да не варвят както трябва на по старите телефони заради постоянните ъпдейти и нови версии на андроида.
Цитирай
#25

То трябва да е много стар телефон, за да има подобни проблеми. С7 е много далеч от този период. И все си мисля, че ако размерите не са проблем, С8 е по-добър вариант.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)