Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си вземането на S7 в края на 2017
#26

(2017-10-18, 20:31:37)e34v8 написа:  То трябва да е много стар телефон, за да има подобни проблеми. С7 е много далеч от този период. И все си мисля, че ако размерите не са проблем, С8 е по-добър вариант.

Размерите не са чак такъв проблем нито дизайна но цената е проблем, имат доста голяма разлика и ми е твърде много.
Тъкмо сега се сетих да ви питам някой знае ли защо такива телефони като с7 с8 могат да се намерям доста по евтино в някакви неизвестни сайтове (Български сайтове) в сравнение с например емаг или сайтовете на техномаркет, технополис в тези трите гледам С8 1300-1500 а в същото време в някакъв незнаен сайт струва 1035, как става това?
Цитирай
Аксесоари
#27

Понеже обикновено в тези гаражни магазинчета, се продава нелегален внос. Без фактури и каквито и да било съпровождащи документи. Съответно в последствие при евентуален дефект в огромен брой от случаите, гаранцията ти е под въпрос. Ако все пак склонят да ти сервизират апарата то ще е отново в някакво квартално сервизче, тип гараж...

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#28

Напълно си заслужава.
Цената му се нормализира, софтуера е топ, хардуера е топ. Няма какво друго да искаш от него през следващите 3 години.
S7 edge е епична машина!!!

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
Цитирай
#29

Да не отварям нова тема, да попитам и аз-който има С7 едж има ли смисъл да премине на Ноут 8
Цитирай
#30

(2017-10-30, 09:11:24)gramenovgen написа:  Да не отварям нова тема, да попитам и аз-който има С7 едж има ли смисъл  да премине на Ноут 8

Note 8 е уникален телефон. Има смисъл ако за теб лично е важно да имаш най-новото и буквално най-добрият смартфон на пазара в момента. Обективно погледнато, има още поне година живот в S7 edge. Поне аз лично на този етап не бих се разделил с 1800+ лв. Може би догодина като излезе Note 9. Smile

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#31

Не толкова най-новото, колкото по-голямия дисплей/нещо със зрението го закъсвам/, имах възможност да го поръчкам за кратко и ми се стори доста по-бърз, всичко това плюс писалката имам усещането че ще ми е доста по-комфортно.
Цитирай
#32

Не ги слушай S7 си е перфектен телефон за цената. Не ти трябва тухла да си слагаш в джоба мани го тоя едж. S7 върши работа защо да набиваш 1000+ лв за S8 при положение, че след 6 месеца излиза S9!




Цитирай
#33

(2017-10-30, 14:39:27)alek200 написа:  Не ги слушай S7 си е перфектен телефон за цената. Не ти трябва тухла да си слагаш в джоба мани го тоя едж. S7 върши работа защо да набиваш 1000+ лв за S8 при положение, че след 6 месеца излиза S9!

Ти сериозно ли се опитваш да го убедиш да смени S7 edge за S7? Big Grin

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#34

Вземай осмицата, освен ако не събираш стари вещи. И без това вероятно ще забие до андроид 8 версия и дотам.
Цитирай
#35

В момента и едж-а и чистия S7 са двойно по евтини осмиците. А те НЕ СА чак двойно по прекрасни и двойно по производителни . Прецени сам.

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#36

Камери, производителност, дисплей, дизайн, размери - s8 според мен е за предпочитане.
Цитирай
#37

Ако има Galaxy Note 3/4 или Galaxy S6/Edge, има смисъл да преминава на следваща стъпка. В противен случай, според мен, е безсмислено.
Цитирай
#38

И аз ще пропусна S8 поколението, не виждам нищо, което да си заслужава, поне според мен. На този етап S7е ми върши перфектна работа, може би завиждам леко за iris скенера, но не е болка за умиране. Преди този телефон бях с Nokia L1520 почти три години и ако не му бях видял сметката заради големия дисплей... 2-3 дни карах с един заряд и включени същите неща, както при Самсунга, че дори и повече, а сега едва изкарвам 24 часа
С всичко това исках да кажа обаче, че ако сега си вземам нов телефон със сигурност щеше да бъде S8, а не 7

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

(2017-10-30, 19:52:36)airbus написа:  Вземай осмицата, освен ако не събираш стари вещи. И без това вероятно ще забие до андроид 8 версия и дотам.
Прави впечатление скептицизма ти към този модел, който аз малко не разбирам, но както и да е. По горе се спомена, че ще остане на 8. Но поне година след това ще си се справя добре. В зависимост от това какво ползва може и повече да е.

До една степен аз съжалявам за парите дето дадох за s8 заменяйки s7 edge, но е свършило.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#40

Мен ме дразни в S7 бавният пръстов отпечатък. Нищо общо с този в IPhone 6S/7 , LG G6 или даже Lenovo K6, който е 200лв.
Цитирай
#41

Странно, на моя с7 е необходимо не повече от 1/3 сек. за да се отключи. Т.е. само пипвам за малко и е отключен. Важи естествено като е пуснат вече дисплея. Независимо пръста дали сочи отдолу нагоре, като пипам сензора или завъртян. Същото важи и за няколкото програми, които ползват отпечатък за да стартират. Явно ползват едно и също API за сензора.
Ако дисплея е спрян - натискам бутона с обучения пръст и телефона пали за не повече от 1/2 до 2/3 сек. Със сигурност под секунда. Сега го пробвах няколко пъти.
Цитирай
#42

Абе мен спрямо примерно една p 9-ка ми се струва, че и е по-добър отпечатъка. И реагират по-добре. На s7 след ъпдейта до 7 уж почна да реагира по-бързо от как беше с marshmallow и с времето си стана точно както преди. На s8 по някога слагам нарочно грешен пръст на сензора и не рядко дори не реагира.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

Най-дразнещото е  натискането на онова отживяло "HOME" копче, от което трябва да се чуе "цък", и тогава да се задейства пръстов отпечатък.  Ти докато вземеш S8 и той остаря.Lol  Направо скачай на S9 Smile
Цитирай
#44

(2017-11-21, 20:58:44)airbus написа:  Най-дразнещото е  натискането на онова отживяло "HOME" копче, от което трябва да се чуе "цък", и тогава да се задейства пръстов отпечатък.  Ти докато вземеш S8 и той остаря.Lol  Направо скачай на S9 Smile

Колега свали си тази програма и няма да ти се налага да натискаш хоум бутона а само да го докосваш. Дано съм бил полезен
https://play.google.com/store/apps/detai...ingertouch
Цитирай
#45

(2017-11-21, 16:13:11)aladin написа:  Мен ме дразни в S7 бавният пръстов отпечатък. Нищо общо с този в IPhone 6S/7 , LG G6 или даже Lenovo K6, който е 200лв.

След половин година ползване, и на мен това ми е единствения дразнител. Даже при мен не е бавен, но заради разположението ли, заради формата ли... не знам но не ме хваща 10 от 10 и някой път това дразни. Иначе е бърз. Обаче ако го сравним с този на 1+ телефоните, или дори с евтиния Нексъс 5Х... осезаемо по-зле се представя. И като скорост, и като акуратност.

И след някой от последните ъпдейти, добавиха някаква тъпа анимация при отключване. Реално тя бави процеса. Иначе самия сензор си е бърз.

Ако трябва да посоча значителен недостатък на С7/С7едж, това е той.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#46

(2017-11-22, 11:00:16)alexs_ написа:  Колега свали си тази програма и няма да ти се налага да натискаш хоум бутона а само да го докосваш. Дано съм бил полезен
https://play.google.com/store/apps/detai...ingertouch

Благодаря за споделянето,  но програмата е в пауза при изключен екран, което налага цькане на бунона, или при мен не работи, поради липса на рут.Трябва пак на цъкам на хом бутона и след това разпознава отпечатък.
Цитирай
#47

Да не отварям нова тема реших да ви питам, тези които имат с7 с8 и изобщо вскеи който има телефон с олед дисплей имате ли изгорели пиксели (не съм сигурен че се нарича тояно така този проблем)
говоря за този проблем https://youtu.be/G5a6MGvrfss?t=24
когато за дълго време дисплея се държи включен без да се мести нищо самите изображения оставят отпечатък на дисплея, гледам че най вече може да се получи на горната лента както и на тази с бътоните.
при някой има ли го този проблем
Цитирай
#48

Казват се прегорели, а не изгорели. Всички OLED-и страдат от този проблем малко или много, особено при задържане на неподвижно изображение на много висока яркост. При мен такъв проблем няма, защото знам за този недостатък от време оно и не оставям дисплея включен със статични изображения на висока яркост.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#49

Колежката ми имаше S7, сега е със S8, на двата се появиха тези прегорели пиксели. Странното е, че тя не ги забелязва, аз като го видя и полудявам. Мн ме дразнят.Аз на моят S7 edge, нямам такива проблеми. 

За година и нещо, минусите са следните.
1. Пръстовият не хваща 10/10. Имал съм Nexus 5X, абсолютен топ в това отношение. 
2. Извитият екран, който е прекалено извит. Не мога да сложа матов протектор и вече е надран. Другите не ме кефят, защото остават пръсти. 
3. GravityBox не върви на Самсунг.

Плюсовете са много.

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
Цитирай
#50

(2017-12-05, 14:23:49)CartmanBG написа:  Колежката ми имаше S7, сега е със S8, на двата се появиха тези прегорели пиксели. Странното е, че тя не ги забелязва, аз като го видя и полудявам. Мн ме дразнят.Аз на моят S7 edge, нямам такива проблеми. 

За година и нещо, минусите са следните.
1. Пръстовият не хваща 10/10. Имал съм Nexus 5X, абсолютен топ в това отношение. 
2. Извитият екран, който е прекалено извит. Не мога да сложа матов протектор и вече е надран. Другите не ме кефят, защото остават пръсти. 
3. GravityBox не върви на Самсунг.

Плюсовете са много.

Как се тестува за изгорели пиксели?

Защо лед нотификацията свети само в три цвята - червено,зелено и синьо?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)