Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си вземането на S7 в края на 2017
#76

Авторът на темата не е казал купи ли си нов телефон?

Аз бях пред подобна дилема. Щях да купувам S7, но набарах за по-ниска цена на черния петък в Amazon UK S7 Edge. Не съжалявам и за миг, 55 дена го ползвам вече. Батерията си е убиец, аз ли съм късметлия, без да забранявам почти нищо, си ми кара колкото искам. Обаче, аз зареждам всеки ден, от 65-70% (до толкова пада за 1 ден при моето ползване) до 100%. Купих си и едно бързо безжично зарядно AILUN (куче марка няква, ама с 2 бобини, хареса ми и че не свети постоянно, а само при зареждане) за 10 паунда заедно с телефона (и то беше на черен петък) и се родих, не се пъна да нацеля USB порта (че не е и type C, 90% грешно, ако бързаш). Батерията - вчера гледах fg_cap.../stats - показва 1771 (3542мАч) и 16 цикъла (явно като зареждам от 70 до 100, си е 1/3 цикъл).

Свикнах с Edge. По-красиво е, и изпълва целия екран, леко дразни в началото пречупването в ръбовете, но после почва чак да ме кефи как се лее текста или снимката при хоризонтално скролиране. Нямам проблеми с апликациите (бях на Win10 Mobile), намерих си всички, които ползвах... GPS е вкл.постоянно, 4G/WiFi също, Bluetooth постоянно (имам гривна MS Band 2.0). За отпечатъка, аз си направих да се отключва с гривната - по-точно да се отключва, ако гривната е в обхват) и съм доволен. Иначе не хваща 100%, ама и аз не си играх да направя пръстите в различни позиции и при бързане уцелвам по-долу пръста, като мръдна горе, го хваща. То за банкирането предимно се налага.

Задължително - тъмна тема, Blue light filter (постоянно включен го държа). Аз дори 1/3 от ползването го правя сутрин, като се събудя, да прочета новините (евала на Inoreader) на тъмно в леглото, че ме мързи да седна на компа, а таблета (с което го правех досега) ми тежи в ръката (иначе 9" си е по-добре от 5.5" - резолюцията е пак 2560х1600 - Kindle Fire HDX8.9).

И IPS ми харесва и AMOLED, с всичко се свиква. На IPS дразни доста сиянието (искри ми доста при по-голяма яркост), все пак подсветката е на целия екран. Досега бях с Xiaomi Mi4 (с Windows 10 Mobile ;-) ), но взе да си лаги, след 2 години... Иначе и той държи батерията, като куче.

Та, да сподели автора какво и откъде си е купил и дали е доволен.
Цитирай
Аксесоари
#77

Може ли новите собственици да споменат от къде са закупили апарата и съответно цена?
Цитирай
#78

Аз го взех от Amazon UK за 369 лири, но сега не е толкоз. S7 Edge BTU unlocked. И 64ГБ карта Sandisk UHS-I A1 Class10 имаше за петъка за 17 лири...
Цитирай
#79

(2018-01-24, 12:40:06)enkov написа:  Авторът на темата не е казал купи ли си нов телефон?

Аз бях пред подобна дилема. Щях да купувам S7, но набарах за по-ниска цена на черния петък в Amazon UK S7 Edge. Не съжалявам и за миг, 55 дена го ползвам вече. Батерията си е убиец, аз ли съм късметлия, без да забранявам почти нищо, си ми кара колкото искам. Обаче, аз зареждам всеки ден, от 65-70% (до толкова пада за 1 ден при моето ползване) до 100%. Купих си и едно бързо безжично зарядно AILUN (куче марка няква, ама с 2 бобини, хареса ми и че не свети постоянно, а само при зареждане) за 10 паунда заедно с телефона (и то беше на черен петък) и се родих, не се пъна да нацеля USB порта (че не е и type C, 90% грешно, ако бързаш). Батерията - вчера гледах fg_cap.../stats - показва 1771 (3542мАч) и 16 цикъла (явно като зареждам от 70 до 100, си е 1/3 цикъл).

Свикнах с Edge. По-красиво е, и изпълва целия екран, леко дразни в началото пречупването в ръбовете, но после почва чак да ме кефи как се лее текста или снимката при хоризонтално скролиране. Нямам проблеми с апликациите (бях на Win10 Mobile), намерих си всички, които ползвах... GPS е вкл.постоянно, 4G/WiFi също, Bluetooth постоянно (имам гривна MS Band 2.0). За отпечатъка, аз си направих да се отключва с гривната - по-точно да се отключва, ако гривната е в обхват) и съм доволен. Иначе не хваща 100%, ама и аз не си играх да направя пръстите в различни позиции и при бързане уцелвам по-долу пръста, като мръдна горе, го хваща. То за банкирането предимно се налага.

Задължително - тъмна тема, Blue light filter (постоянно включен го държа). Аз дори 1/3 от ползването го правя сутрин, като се събудя, да прочета новините (евала на Inoreader) на тъмно в леглото, че ме мързи да седна на компа, а таблета (с което го правех досега) ми тежи в ръката (иначе 9" си е по-добре от 5.5" - резолюцията е пак 2560х1600 - Kindle Fire HDX8.9).

И IPS ми харесва и AMOLED, с всичко се свиква. На IPS дразни доста сиянието (искри ми доста при по-голяма яркост), все пак подсветката е на целия екран. Досега бях с Xiaomi Mi4 (с Windows 10 Mobile ;-) ), но взе да си лаги, след 2 години... Иначе и той държи батерията, като куче.

Та, да сподели автора какво и откъде си е купил и дали е доволен.

Ако за един ден до 70% с включени: 4G, GPS, Bluetooth, или почти не ползваш телефона, или имаш някакъв прототип. Stolt
Цитирай
#80

Едва ли. И моя s7 edge държеше много, а съм го ползвал на 100 яркост често.
Цитирай
#81

(2018-01-24, 20:02:56)airbus написа:  Ако за един ден до 70% с включени: 4G, GPS, Bluetooth, или почти не ползваш телефона, или имаш някакъв прототип. Stolt
Ползвам си го доста, но и доста време съм на десктопа и телефона си кротува или само препредава нотификации към гривната. Интересно, и Xiaomi Mi4 си се държеше така. Е, не говоря много, защото съм леко глух, не чатя прекалено от телефона (бавно пиша на тая малка клавиатурка), но поща чета често (с кратки отговори), новини четене над час време на ден, проверка кой какво е писал в чата. GPS е включен - имах впредвид, че не спирам локацията, а не че е постоянно имам отворена карта да ме навигира...

Темата не е за батерията. Просто говорех по темата, че S7 Edge 'засега' си струва, поне за мен! Колко ще изкара така, Божия работа. Но и под 55% при пътуване и говорене, не е падал за 24 часа. Външната батерия само си я нося с мен, повече от параноя, да не остана без 'връзка'. Мога да направя скриншотове преди да го заредя, но това не доказва нищо - всичко е индивидуално.
Цитирай
#82

Аз също се чудя за S7 edge, мога да го взема за 800 лева чисто нов, заслужава ли си според вас ? Вярно, че е от 2016, но още като излезе ме грабна и много ми хареса, по-скоро клоня към взимане, но да чуя и вашите мнения.
Цитирай
#83

(2018-01-28, 19:01:22)Vasilev97 написа:  Аз също се чудя за S7 edge, мога да го взема за 800 лева чисто нов, заслужава ли си според вас ? Вярно, че е от 2016, но още като излезе ме грабна и много ми хареса, по-скоро клоня към взимане, но да чуя и вашите мнения.

От къде го намери чисто нов за 800?
Цитирай
#84

Взех го чисто нов преди няма два месеца и изобщо не съжалявам. Не харесвам новия формат 18,5:9 изобщо, така че, S7 Edge ми се стори най-удачвият избор. Първоначално мислех за изчакам излизането на новия A5, наречен вече A8 2018 - преди два дни го разцъках и изобщо не ме впечатли... особено с тая цена, почти 1000 лв.

S7 edge - добър хардуер, добра батерия, добра камера... Мене този телефон напълно ме удовлетворява. Всичко е въпрос на лични предпочитания и избор, но при тази цена - 800 лева за чисто нов S7 edge, мисля че изобщо няма за какво да се двоумиш повече.  Smile

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#85

Супер си, наистина съм се засилил да го взимам. Много ми харесва като дизайн, пък и си е стабилен процесора. Единственото, което ме притеснява е за ъпдейтите на андроида.
Цитирай
#86

Сега му идва вероятно последния.
Цитирай
#87

Ясно, все пак е от 2016, а и S9 ще има скоро.
Цитирай
#88

(2018-01-28, 22:12:49)Vasilev97 написа:  Супер си, наистина съм се засилил да го взимам. Много ми харесва като дизайн, пък и си е стабилен процесора. Единственото, което ме притеснява е за ъпдейтите на андроида.

Ами ще има и Орео и това ще е за С7. Това е минус, но освен това е страхотен телефон все още и щом толкова много ти харесва го взимай  Wink ! Аз моя си го взех лятото и бях като теб много го исках, и си го харесвах, и не съжалявам, че го взех !  Smile
Цитирай
#89

Не се знае дали ще е последният ъпдейт. На S6 обещаха андроид 8. Ще видим. Ако наистина се случи, догодина може и S7 да го огрее.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
Цитирай
#90

S7 Edge по ми харесва сякаш пред А8 2018 задари по добрата камера. Батерирята в новия май била по добра. Иначе за С6 е само слух, че ще има Орео и дори няма информация че се е започнало с бета тестове .... Така че не се надявайте много за последващо обновяване. Естествено ще е приятно да се случи, но ....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#91

(2018-01-28, 22:36:59)Vasilev97 написа:  Ясно, все пак е от 2016, а и S9 ще има скоро.

Кога е това скоро?

"Всичко навътре от морето е провинция" - Ъ.Хемингуей
Цитирай
#92

(2018-01-29, 00:04:53)jivkojj написа:  Не се знае дали ще е последният ъпдейт. На S6 обещаха андроид 8. Ще видим. Ако наистина се случи, догодина може и S7 да го огрее.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk

Къде и кои са обещали това нещо?
Цитирай
#93

(2018-01-29, 09:34:12)sev80 написа:  Кога е това скоро?

на 25 февруари го обявяват официално! На 2ри Март започват предварителните заявки, а в България го очаквай най-рано 10ти Март Wink
Цитирай
#94

Здравейте ,и аз съм в чуденка дали да си взема S7 или А5 2017.Кой модел си заслужава,при условие,че S7 си е доста остарял?
Цитирай
#95

Като параметри S7 бие А5 2017 отвсякъде (говоря за S7 не-edge). Има безжично зареждане, по-добър дисплей, по-добър процесор, повече рам, сензор за сърдечен ритъм и SPО2... А5 е само малко по-издръжлив, има радио и това е. Зависи от цената и зависи S7 дали ще е нов, неизползван с пълна гаранция.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...520f,g930f,*
Цитирай
#96

(2018-01-30, 14:17:51)monika_petkova написа:  Здравейте ,и аз съм в чуденка дали да си взема  S7 или А5 2017.Кой модел си заслужава,при условие,че S7 си е доста остарял?

Вземи S7 и даже с гореща препоръка да бъде edge варианта.

Във всички случаи е по-добре да си вземеш предишно поколение висок клас телефон (S7, 2016) отколкото ново поколение среден клас (A5, 2017). Конкретно при Самсунг, най-често се случва средният клас от текущата година да настигне и да се изравни с високия клас отпреди 2-3 години.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#97

Аз имам А5 2017, не е моят телефон. Трябваше още тогава да си взема S7 edge. Затова съм се засилил да го взема, А5 ми е малък и като размер и като екран. Дори да е от 2016 година е доста по-добре от А5, според мен.
Цитирай
#98

(2018-01-30, 15:59:19)enkov написа:  Като параметри S7 бие А5 2017 отвсякъде (говоря за S7 не-edge). Има безжично зареждане, по-добър дисплей, по-добър процесор, повече рам, сензор за сърдечен ритъм и SPО2... А5 е само малко по-издръжлив, има радио и това е. Зависи от цената и зависи S7 дали ще е нов, неизползван с пълна гаранция.

https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...520f,g930f,*


Да, бие и а5 от 2015, но го бие и по рестарти, греене и бъгове. За близо 3 години , а5 не е забил и рестартирал сам. Вообщи цялата 7ма серия е един голяма сбирщина. Скапа се екран, скапа се блутут, сега безжичката. Остана някое копче да хлътне.
Цитирай
#99

A5 на 3 години, значи говорим за друг А5... А5 2017 ще е съвсем друго... Късмет си имал. Като забие или се повреди - се сменя (не ремонт). 4-ма колеги със S7 серията (тримата сме с S7 edge), никакви проблеми нямаме, а сме програмисти и се дразним от проблеми, щеше да се 'чуе'. Явно си е на късмет или партиди/модификации. S7 edge по принцип е по-сложен от А5 2015, много ясно, че повече възможности за 'проблеми'. Между другото, аз ли малко ги ползвам тия смартфони (то че не ги изнасилвам, е ясно, ама си ползвам по час-два на ден, без игри), но от 2007-ма (макар Symbian S60 малко да не е смартфон в днешния смисъл, пак винаги съм имал мобилен интернет, скайп, ICQ тогава, фейсбук, браузъри, поща), Nokia 6120C, Nokia E52, ZTE Tania, HTC 8x, Xiaomi Mi4 LTE - никакви забивания, никакви ремонти, дори без Tania (не знам тя как е сега), другите са си при мен и работят и ги пускам чат-пат (носталгия и колекция).

Иначе, както казват двамата ми колеги с Айфон, това е истината (iPhone). Ама мерси... Не бях готов финансово и психически. 800лв с/у 1500 лв. И с Андроид се 'имаме'...

Та, по темата, А5 2017 не е лош, но е друг клас. Да си прецени...
Цитирай

Благодаря на всички отзовали се Wink.В крайна сметка везните натежаха към S7 Edge и поръчах него.По принцип S7 май ми изглеждаше по-практичен,надявам се да не е много крехък edge ,дано не съжалявам.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)