Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смяна на шрифт
#1

Здравейте, искам да попитам, може ли от някъде да се смени шрифта на телефона и този на клавиатурата, примерно да пише наклонено и ръкописно. Търсих и не открих.
Цитирай
Аксесоари
#2

Мисля, че могат да се качват допълнителни шрифтове, но опцията работи само ако телефона е на английски език. Нещо подобно беше споменал колега някъде във форума.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#3

(2017-10-14, 09:10:52)ronnie72 написа:  Мисля, че могат да се качват допълнителни шрифтове, но опцията работи само ако телефона е на английски език. Нещо подобно беше споменал колега някъде във форума.

А откъде се качват за да пробвам?
Цитирай
#4

Изтегляш шрифтовете, които искаш. Те са в ZIP формат.
Преименуваш .ZIP файла в .hwt формат.
Копираш файла във формат .hwt в папката hwthemes във вътрешната памет.
Отиваш в приложението Теми и активираш.
https://www.gizdev.com/emui-fonts-for-em...-emui-5-0/

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#5

(2017-10-14, 12:17:55)ronnie72 написа:  Изтегляш шрифтовете, които искаш. Те са в ZIP формат.
Преименуваш .ZIP файла в .hwt формат.
Копираш файла във формат .hwt в папката hwthemes във вътрешната памет.
Отиваш в приложението Теми и активираш.
https://www.gizdev.com/emui-fonts-for-em...-emui-5-0/
Нещо не мога да ги дръпна от този линк.
Цитирай
#6

Препоръчвам това приложение, с което си редактираш темите и може да смениш системния шрифт с някой от вградените в приложението или да си свалиш друг от Интернет.

LG Optimus 4X HD 1/16 -> S3 Neo 1.5/16 -> Huawei P10 Lite 3/32 -> Samsung A50 4/128 -> Redmi Note 9 Pro 6/128 -> Mi 10T 5G 6/128 -> S23 Plus 8/512
Цитирай
#7

При мен не се получава. Сменям разширението на архива, но се сменя само темата, не и шрифта.
Цитирай
#8

От EMUI 5.0 и нагоре опцията за избор и смяна на шрифтове е деактивирана по подразбиране. За да се активира тази опция е необходимо в adb shell да се изпише следната команда:

Код:
adb shell settings put system hw_hide_font_style false

След рестарт на телефона опцията ще е активна в меню теми.
Другото съществено, е че от EMUI 5.0 нагоре, за да се промени реално шрифтът, е необходимо системният език да е на английски. Ако си ползвате телефоните на български или всичко различно от английски, промяна в шрифта няма да видите.
Цитирай
#9

(2017-12-07, 08:37:05)Ivan_Bonev написа:  Препоръчвам това приложение, с което си редактираш темите и може да смениш системния шрифт с някой от вградените в приложението или да си свалиш друг от Интернет.

С едно малко уточнение , системният език на телефона да е английски .В противен случай няма да се промени шрифта . Cool

Smile
Цитирай
#10

Трябва да търсиш шрифт който поддържа КИРИЛИЦА, за да ти се смени. Примерно някой на Руски език, защото точно на БГ едва ли ще откриеш.
Цитирай
#11

Прекалено сложно и май не си струва да си играя. А и системният ми език не е английски и няма да го сменям за да сменя шрифта.
Цитирай
#12

И аз.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)