Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Samsung galaxy Note 8

(2018-04-03, 17:54:09)Naidenoff написа:  Изчисти само кеша-Wipe cash partition... няма да изгубиш нищо, ще имаш значителни подобрения!

Изтриване на кеш дял
  1. Изключете устройството.
    Натиснете и задръжте клавиша за усилване на звука и клавиша Bixby , след това натиснете и задръжте клавиша за захранване.
  2. Когато се покаже логото на Android, освободете всички клавиши ("Инсталиране на системната актуализация" ще се покаже за около 30-60 секунди преди да се покажат опциите на менюто за възстановяване на системата за Android).
  3. Натиснете няколко пъти бутона за намаляване на силата на звука, за да маркирате "Изтриване на кеш дял".( Wipe cache partition )
  4. Натиснете клавиша за захранване, за да изберете.
  5. Натиснете клавиша за намаляване на силата на звука, за да маркирате "да" и натиснете клавиша за захранване, за да изберете.
  6. Когато разделянето на кеш паметта е завършило, се откроява "Рестартиране на системата сега".( “Reboot system now” )
  7. Натиснете клавиша за захранване, за да рестартирате устройството.
Аз два ресета напрвих и преди и след ъпдейта и на кеша и цялото устройство, анимацията си е бъгната, не правете hard reset няма да се оправи.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
Аксесоари

(2018-04-03, 20:13:00)ivan_vylka написа:  Е то си има всякакви цветове, които можеш да сложиш.
[Изображение: 21236044.jpg]

Знам, че звуча супер тъпо, ама ... къде е тва меню,  баси. Не мога да го открия О_о

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

Пиши в търсачката горе в настройките "стил" и ще ти излезе резултат за стил на часовника, влизаш там и така  Smile

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Разбрах къде е драмата. Скапаното меню е неактивно, щото съм си пуснал Romaing Clock-a. Спирам го, сменям цвета и пак го пускам. Мерси много за помощта.

Edit: Аах, колко долно... В момента, в който си пусна отново роуминг часовника и се връща към сивото. Кофти.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

Честно казано, това Орео май не донесе нищо ново . . . не забелязвам промяна.
Цитирай

И батерията при мен пада по бързо определено, но ще изчакам седмица две защото след ресет обикновено така става.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

Имате ли проблеми с опцията Icons with frame след ъпдейта, при мен не работи.
Преди ъпдейта си работеше, рестарирах няколко пъти устройство, трих wipe cache и т.н. без резултат.
Цитирай

Не знам... аз получавам с 4 часа по-малко скрийн он тайм... реснах кеша, изключих всичко по Биксби, но... същото

Ето скрийншот от сега.

[Изображение: CjeWoiY.jpg]
Цитирай

Хм ,странна работа при мен всичко е включено на 6 и нямам никакви проблеми мога да кажа само за сега че батерията държи малко повече.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Трябва малко време явно телефона да свикне с работата и да измерва по точно батерията. Ще видим и при мен си пада по бързо и леко лагват някой анимации

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

Аз анимациите съм ги махнал одавна, а с Орео съм от седмица може би. Може и повече. Не знам вече... Доста е кофти така. С Нуга 6-7 часа скрийн он, а с Орео - 3...
Цитирай

Аз пък съм доволен. Една идея по бързо и мазно стана телефончето и батерията видимо държи повече спрямо нугата, както в standby така и при активно ползване. Махна се и гадния бъг при отключването с пръстовия отпечатък при който анимацията присветваше. За сега ресет не съм правил.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Аз след 2 3 дни ще ресетна пак всичко и ще докладвам.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

Сутринта направих това дето е само с Кеш партисишъна, не ми хареса нещо се бяха поомазали приложенията след ъпдейта, ядосах се и след работа теглих един хард ресет през рекавъри. Останах очарован, явно от синхронизациите имало файда. Само си въведох паролата на акаунта и си възстанови всичко сам телефона - приложения, програми, игри, настройки, пароли, дори алармата за събуждане... само дето снимката на десктопа не се възстанови сама. дори местата на началния екран се възстановиха. В интерес на истината до сега с предишните телефони не ми се беше случвало подобно нещо. За сега всички приложения работят коректно, остава да видим батерията как ще се държи след няколко зареждания.

Samsung Galaxy Note 4 - Black - 32/3
Samsung Galaxy Note 8 - Midnight Black - 64/6
Samsung Galaxy Note 10 Plus - Aura Black - 256/12
Samsung Galaxy S21 Ultra - Phantom Black - 256/12
Цитирай

Ето ъпдейт на положението... трагично е...

[Изображение: tmIJlJJ.jpg]
Цитирай

Аз от всичко съм доволен до момента, усещам си телефона по-бърз батерията е една мисъл по добре но за съжаление се надявах, че този бъг от който страдам от доста време все още е на лице. Явно през уикенда ще правя Hard Reset С надеждата да се изчисти. Не исках да го правя тогава с надеждата че с ореото ще се оправи но уви.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

След ъпдейта не ми работи светодиодния индикатор, има ли лек или заводски?

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

При мен всичко работи повече от добре. Нямам забележки .
Цитирай

И при мен нещата са гладки вече, след Хард Ресета. Явно все пак има значение. Все пак минаваме на следваща версия андроид и има голяма вероятност доста приложения да са се омазали.

Samsung Galaxy Note 4 - Black - 32/3
Samsung Galaxy Note 8 - Midnight Black - 64/6
Samsung Galaxy Note 10 Plus - Aura Black - 256/12
Samsung Galaxy S21 Ultra - Phantom Black - 256/12
Цитирай

(2018-04-04, 20:33:57)stankovraca написа:  Сутринта направих това дето е само с Кеш партисишъна, не ми хареса нещо се бяха поомазали приложенията след ъпдейта, ядосах се и след работа теглих един хард ресет през рекавъри. Останах очарован, явно от синхронизациите имало файда. Само си въведох паролата на акаунта и си възстанови всичко сам телефона - приложения, програми, игри, настройки, пароли, дори алармата за събуждане... само дето снимката на десктопа не се възстанови сама. дори местата на началния екран се възстановиха. В интерес на истината до сега с предишните телефони не ми се беше случвало подобно нещо. За сега всички приложения работят коректно, остава да видим батерията как ще се държи след няколко зареждания.

А дали ако съм направил папка ще възстанови цялата папка пак с програмките ,или само възстановява приложения, програми, игри, настройки, пароли, дори алармата за събуждане?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Нямам идея, на мен до сега дори и това не ми се беше случвало. Обаче програмите със сигурност тръгнаха по-добре след хард ресета. има вероятност и това с пиукането на пощата да ти се оправи, аз имах подобен проблем с facebook приложението преди ресета. но там дето ти казах, можеш да включваш, изключваш напълно или частично известията за всяко приложение. Папки не съм правил преди това и няма как да знам.

Samsung Galaxy Note 4 - Black - 32/3
Samsung Galaxy Note 8 - Midnight Black - 64/6
Samsung Galaxy Note 10 Plus - Aura Black - 256/12
Samsung Galaxy S21 Ultra - Phantom Black - 256/12
Цитирай

Аз така знам още от както имах телефони с WP след ъпгрейд задължително Hard reset. И винаги го правя.
Цитирай

Е аз два пъти го напрвих и пак леко лаг тук там батерия ужас... Супер ме е яд вече.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

При наличието на свободно време днес... и аз му дадох един Hard reset през Recovery Mode, ей така... профилактично.
Сетнах го като нов, тоест... без никакви Гугълски и Сами архиви и синхронизации, респективно.. същите са спряни!
Сега започва „играта“ с инсталирането и настройки на приложенията... Мъка!
Имам доста платени приложения, но си ги върнах лесно от история на поръчките на Гугъл Плей..
След Ресета, телефона работи доста по-бързо и мазно, от колкото преди това... когато трих само кеша!
Остава сега да видя... как ще се справя батерията???

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Батерията е интересната част. Ако сте доволни, качвайте и скрийншот.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)