Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Samsung galaxy Note 8

(2018-04-05, 16:16:40)preparatos написа:  Батерията е интересната част. Ако сте доволни, качвайте и скрийншот.
Не!!!
Трагедия! [Изображение: 5b1f20300067ee40a4a1f838a56bdd26.jpg]

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
Аксесоари

Ееее... след Hard Reset, на батерията и Андроида и трябва няколко цикала на заряд/разряд за да се стабилизира!!!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Не разбирам що е всичката тая драма?! При мен няма никаква разлика нито като батерия, нито като бързодействие. Единствената новост, която се откроява веднага са нотификациите на самите приложения. Всичко друго си е по старому. Без хард ресет.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

(2018-04-05, 18:10:24)AOne написа:  Не разбирам що е всичката тая драма?! При мен няма никаква разлика нито като батерия, нито като бързодействие. Единствената новост, която се откроява веднага са нотификациите на самите приложения. Всичко друго си е по старому. Без хард ресет.
Драмата е защото при някой хора не е така и батерията е двойно по зле. При теб като всичко е както преди - няма от какво да се оплачеш.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

Аз също нямах никакви проблеми... нито с батерията, нито с анимацията!
Направих Hard Reset просто така, профилактично... за всеки случай и да си уплатня свободния ден!
Явно при вас... нещо здраво яде батерията!
Като гледам от скрина по-горе... Android sistem ти е на 9%...
Един съвет: Деактивирай всички автоматични синхронизации и актуализации..!!!
Ако толкова държиш на тях, синхронизирай и актуализирай ръчно... веднъж на седмица!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Аз не мога да разбера едно нещо. От както имам телефона има някъде накаква настройка ли е опция ли е. Прави следното изключен wi-fi и мобилни данни и на моменти за някакви секунди някой приложения включват wi-fi-то и получавам нотификации от дадените пролижения. Те само за секунди вкл. нета и спре само пак. Само колко да информира за нотификацията. Имате ли идея това как мога да го спра нацяло да не получавам тия неща, че ме дразни когато му хрумне да си вкл. нета и да ми пиука.
Цитирай

Влизаш в тази настройка и гледаш кои приложения имат правата да променят системни настройки. Намира се в Настройки - > Приложения и горе вдясно трите точки.
[Изображение: 21266493.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-04-05, 19:31:56)Naidenoff написа:  Аз също нямах никакви проблеми... нито с батерията, нито с анимацията!
Направих Hard Reset просто така, профилактично... за всеки случай и да си уплатня свободния ден!
Явно при вас... нещо здраво яде батерията!
Като гледам от скрина по-горе... Android sistem ти е на 9%...
Един съвет: Деактивирай всички автоматични синхронизации и актуализации..!!!
Ако толкова държиш на тях, синхронизирай и актуализирай ръчно... веднъж на седмица!

Аз синхронизирам постоянно 4 акаунта, никога не гася WiFi, Data и GPS (+ стандартните вайбъри, фейсбуци, месинджъри, Weather - и квото още се сети човек). С две едновременно работещи SIM карти съм... и разлика няма. Вечер пак е на 40% и муш в контакта на лягане. С Орео - същата работа.

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

(2018-04-05, 20:37:26)AOne написа:  Аз синхронизирам постоянно 4 акаунта, никога не гася WiFi, Data и GPS (+ стандартните вайбъри, фейсбуци, месинджъри, Weather - и квото още се сети човек). С две едновременно работещи SIM карти съм... и разлика няма. Вечер пак е на 40% и муш в контакта на лягане. С Орео - същата работа.
При мен така беше с нугът, а сега не, както и да е, ще чакам няколко дена и ще ресетна пак. Винаги съм синхронизирал всичко и не е имало такъв проблем с батерията.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

От вчера и аз съм с бисквитката.
На първо време впечатленията ми са добри, има няколко неща (новости), които ме дразнят, но предполага, че ще свикна и даже сигурно ще започнат да ми харесват. ?
Та относно работата на телефона не забелязвам много голяма разлика, може би работи малко по-мазно.
Относно батерията, не забелязвам разлика при начина ми на употреба.
При всичко включено: 4G, WiFi, Bluetooth, Място и актуализиране на по-важните ми приложения (Gmail, FB, имейл, време и т.н.), екран около 4 часа и разговори около час и половина, след 19 часа работа е на 20%. Положително впечатление ми направи, че през нощта след като го свалих от зарядното (00:00 - 07:30) батерията беше на 99%, а преди ми падаше и до 93%. Прилагам снимка, за по-нагледно.
След инсталацията съм чистил само кеш-а.
Лично аз за сега съм доволен от работата на телефончето след ъпдейта.
[Изображение: c9df51f1b123bf5515ca6965a595e278.jpg]

☆RuShY☆
•SamSunG NoTe 8• & •SamSunG NoTe 4•

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай

(2018-04-05, 20:41:38)iNfRaSoNiC написа:  При мен така беше с нугът, а сега не, както и да е, ще чакам няколко дена и ще ресетна пак. Винаги съм синхронизирал всичко и не е имало такъв проблем с батерията.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Ок... Само ти подсказах!!!
Първо правило: Не връщай бекъпи..( стар навик от iOS), при Нугата са работили перфектно... но кой знае при Орео... как е???
Второ правило: Не вярвам на облаци, акаунти и прочие... всичко нужно архивирам на преносим криптиран хард,... и някакси ми е по-спокойно!
Баси мамата... да не смея да снимам жената по прашки... или без!...
Те така стават разводите... Smile
Всеки си прави сам извода! Моя съм го направил!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Между облака и криптирания хард, нали знаеш кое е по-надежното ?
Цитирай

(2018-04-05, 23:27:52)Naidenoff написа:  Ок... Само ти подсказах!!!
Първо правило: Не връщай бекъпи..( стар навик от iOS), при Нугата са работили перфектно... но кой знае при Орео... как е???
Второ правило: Не вярвам на облаци, акаунти и прочие... всичко нужно архивирам на преносим криптиран хард,... и някакси ми е по-спокойно!
Баси мамата... да не смея да снимам жената по прашки... или без!...
Те така стават разводите... Smile
Всеки си прави сам извода! Моя съм го направил!
Дам, съгласен съм, ресет и всичко на ново няма облаци и моблаци.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

(2018-04-05, 20:41:38)iNfRaSoNiC написа:  При мен така беше с нугът, а сега не, както и да е, ще чакам няколко дена и ще ресетна пак. Винаги съм синхронизирал всичко и не е имало такъв проблем с батерията.

При мен при преминаването към Орео се беше включила автоматично опцията за бекъп към Google, която преди това във Нуга бях изключил. Това яде страшно много батерия, още от преди години го знам, когато с друг телефон пак имах необичаен дрейн на батерията. Така че изключете го този бекъп, намира се в настройки>акаунти. Освен това в акаунти>Google изключете отметката за синхронизиране на App Data. След това рестарт на телефона и съм сигурен, че веднага ще усетите положителен резултат.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Няма отметки за изключване на синхронизиране... да не е премахната опцията?

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай

Като влезеш в Google акаунта и кликни на бутона Sync account. Там излизат опциите.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Сега тествам нещо което видях в XDA и май работи, батерията мисля е много по добре, по късно ще споделя дали е така.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

(2018-04-05, 19:50:07)ivan_vylka написа:  Влизаш в тази настройка и гледаш кои приложения имат правата да променят системни настройки. Намира се в Настройки - > Приложения и горе вдясно трите точки.
[Изображение: 21266493.jpg]

Явно не е от тук защото продължава цирка.
Цитирай

След ъпдейта и хард ресет + кеш съм само с добри впечатления от ореото. Никаква разлика в живота на батерията. Даже спи по-добре телефона.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай

[attachment=20309 написа:ivan_vylka pid='1465662' dateline='1523005621']Като влезеш в Google акаунта и кликни на бутона Sync account. Там излизат опциите.

Точно там гледам, но няма...

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай

Синхронизиране на данни от приложенията. На мен менюто съм го оставил на английски, за това по друг начин ти го казвам.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Нещо не ми е ясно, ,знам че го казваш на английски и знам как е на български, но няма отметка (тикче), с което да се изключи въпросното синхронизиране.

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай

Хмм, при мен си ги има. Да не си забранявал от друго място някакви услуги на Google?
[Изображение: 21273948.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Чудна работа...
На нито едно нямам тикче.

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай

Да не си забранил генерално синхронизациите? Дръпни “щората” отгоре и виж дали ти е включена опцията.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)