Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 4 64GB или Xiaomi Redmi Note 4X 32гб
#1

Предстои ми покупка на Xiaomi Redmi4 Note. Дилемата ми е Xiaomi Redmi Note 4 64GB / 4 гб рам закупен от един от трите ни оператора, или Xiaomi Redmi Note 4X 32GB / 3 гб рам закупен от БГ онлайн магазин. 
Ползвателя ще е възрастен човек и повечето рам и дисково пространство не са от голямо значение. Каква е разликата между 4 и 4Х? Четох за изгорели дисплей, има ли имунизиран модел против това. 
Разликата в цената е 30%, като в пари не е чак толкова много. Гаранцията от интернет магазина би могла да е по проблемнна, ако се наложи да се ползва, но има избор на цветове. 
Гледайки тук разлика не виждам https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone2=8580
Цитирай
Аксесоари
#2

В Технополис няма ли с 3 ГБ РАМ?Там гаранцията е на ниво!
Цитирай
#3

По скъп е в технополис и няма цветове. Разликата в пари е 320 лв за 4Х 3/32 гб с 1 година гаранция, или 4 4/64 гб за 420 лв с две години гаранция. Ако имаше дамски цветове от втория нямаше да има двуомене, но оператора има само черни със сив гръб.
Цитирай
#4

Направи компромис със цвета,все пак ще го ползва възрастен човек
Цитирай
#5

@martin74, ако държиш на цвят, тогава си го поръчай отвън.

 
Цитирай
#6

Тоест да взема 4, вместо 4Х, така ли?
Цитирай
#7

Вземи по евтиния вариант от техноверигите или от emag
https://m.emag.bg/smartfon-xiaomi-redmi-...DFSYN7BBM/
Цитирай
#8

Колега, ако телефонът се ползва от човек, който не държи на памет 3/32 е напълно достатъчен. Аз съм с 4/64, жената с 3/32. Единствено препоръчвам (не само аз, но и повечето колеги тук), да е със снапдрагон и глобална версия. 4/64 ми излезе 330 лв. с доставката (DLH за 8 дни), а 3/32 го купих от БГ за 290 лв. (Ако го поръчаш от Алито, пак идва на толкова, ако е с DLH). Телефончета според мен са най доброто на пазара като възможности-цена.

Acer Iconia Tab A200 , Asus Memo Tab HD 7
Цитирай
#9

To aко ще е за по-евтино 3/16 също е достатъчен
220лв ми излезе последния от али експрес
Цитирай
#10

И Олх има добри цени.
Цитирай
#11

Така е. И не се чака по 2-3 седмици, ако искаш да минеш възможно най-тънко. Всеки си прави сметката. От моите наблюдения над 90% от хората държат да има някаква гаранция, но не се замислят, че това е някаква хартийка, която може и да не им помогне при евентуален проблем.
В сервиза винаги могат да кажат - мокрен/изпускан. което означава че гаранцията отпада.
А при софтуерен проблем, както и при останалите марки, нещата могат лесно да се решат в домашни условия, като се изисква малко четене
Цитирай
#12

(2017-10-16, 06:57:55)top_kalitko написа:  Единствено препоръчвам (не само аз, но и повечето колеги тук), да е със снапдрагон и глобална версия. 4/64 ми излезе 330 лв. с доставката (DLH за 8 дни), а 3/32 го купих от БГ за 290 лв.
Телефона ще е или от Виваком за 420 лв., или от бг интернет магазин (има обяви в нета) за 320 лв. В първия случай е ноут 4/64 гб версия само черно/сиво с 2 години гаранция, във втория е ноут 4х/32 гб с една година гаранция и цвят по избор. И двата са със снапдрагон. Ще проверя кой им е производител на дисплейте. Как се разбира дали е глобална версия?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#13

на кутията пише дали телефонът е глобална версия, а за глобален ром....
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=86110

Вероятно ще е глобален
Цитирай
#14

Взех машинката. За сега съм с много добри впечатления. Единствено не успях да кача времето с часовника на начален екран. Някой има ли идея как става? Свалям приложения "времето за начален екран" но излизат само като икони.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#15

Не знам дали за това питаш, но на начален екран задържаш левия хардуерен бутон, после "Джаджи" и избираш часовник с времето.
Цитирай
#16

Това е да благодаря.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#17

(2017-10-20, 14:41:19)martin74 написа:  Взех машинката. 
Колега, на кой вариант се спря последно?
И още един въпрос, към по-запознатите: Моделът във Виваком с какъв процесор е? На сайта пише, че е Кортекс А 53. Бихте ли препоръчали този модел или трябва да се търси модел със Снапдрагон? Благодаря предварително и се извинявам, че ползвам темата.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#18

Архитектурата е Кортекс, процесорът е Snapdragon:
https://www.qualcomm.com/products/snapdr...essors/625
Цитирай
#19

(2017-10-20, 19:29:35)milstan написа:  Архитектурата е Кортекс, процесорът е на Snapdragon:
https://www.qualcomm.com/products/snapdr...essors/625

Много благодаря. Извинявам се за лаишкия въпрос.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#20

(2017-10-20, 19:34:50)Dent написа:  Много благодаря. Извинявам се за лаишкия въпрос.

Няма се плашиш ... човек се учи докато е жив и няма лаишки въпроси ... Ти ако знаеш няма да питаш, а е нормално да зададеш такъв въпрос след като не знаеш ...
Виж отговора обаче е доста лаишки и той ... Архитектурата е ARM64, микроархитектурата е ARM v8-A и е на Qualcomm а серията е снапдрагон, но как да е ... това са неща дето не ти трябват, като имена цифрички и т.н. ... Важното е и лесно различимо е, че снапдрагона е с 8 ядра, а хелио е 10 ядрен ... търсиш с 8 ядра и си свиркаш ...
Цитирай
#21

(2017-10-20, 19:27:07)Dent написа:  Колега, на кой вариант се спря последно
Взех 4Х, 3 гб/32 гб от бг интернет магазин с една година гаранция.
Цитирай
#22

Честито. Пожелавам да се ползва с удоволствие и безпроблемно.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#23

Честито !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)