Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Календар S8
#1

Тъй като не намерих подобна тема, реших да направя такава. Дано е полезна за всички ни! 
Виждам, че календарът на айфона има опция да показва отбелязани почивните национални празнични дни направо до числото на датата. Отбелязани са с едни малки точки. Мисля, че е в зависимост и от държавата, в която се намираш. Все пак всяка държава си има свои празници национални и т.н. Дали имаме и ние такава екстра!? Поразбърках доста менюто на календара, но не намерих такава екстра.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен са отбелязани, но е възможно да е от синхронизацията с Гугъл.

[Изображение: 19043354.png]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Ето при нас дори е с наименование на празниците. Но аз немога да се справя.

Ето скрийншот


Прикачени файлове Миниатюри
   

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#4

При мен показва всичките празници, и доста рожденни дни. Направи ми впечатление обаче, че не са всички рожденни дни, например както е във фейсбук, а само на хората, които са ми в Google+. Тоест най-вероятно е както казва divna, след синхронизацията с гугъл.
Цитирай
#5

И как се прави тая синхронизация? На мен всичко ми е включено и пак нямам дните.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#6

Отваряш календара и горе в дясно от трите точки. Имаше опция и какво точно да ти синхронизира и показва. Аз махнах рождените дни. Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

Синхронизирането при мен е като влезеш в календара, горе в сясно на трите точки - синхронизиране сега. Но това е по-скоро ръчно.

Влязох си сега в календара в Гугъл през компютъра. Там има всякакви настройки, при мен се показват календарите на приятели, с които се синхронизираме, и отделно има поле "други календари", в което ми е въпросния календар "Празници в България". Предполагам, че си го има, просто не е активиран, аз лично нямам спомен да съм правил нещо по-специално, за да го пусна. Но явно трябва да стане през компютъра, или през браузър, не е в настройките на приложението за телефон. Там само се синхронизира.

Ето за това говоря:
[Изображение: kalendardb997.th.jpg]
Цитирай
#8

Аз през телефона си натройвах какво и как да ми показва, защото по подразбиране излизат и рождените дни, а сред тях ми се губят планираните мероприятия, заради които ползвам календара Smile

П.П. сега погледнах - преди синхронизиране - има "Управление на календари" - там Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Намерих проблема! Благодаря ви на отзовалите се.
Когато си бях купил телефона, инсталирах каквото ми трябваше и деинсталирах доста неща. Едно от деинсталираните беше Google+ заради който се оказа и проблема. Сега го инсталирах и вече си имам календар с всички събития. Искам да допълня нещо, което е интересно и е плюс за нас потребителите на андрод, че при айфона празничните дни са отбелязани само с точка а при андроид направо си пише и името на празника.

Ето скрийншот:

Ето скрийншот:


Прикачени файлове Миниатюри
       

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#10

Радвам се, че си го настрои, както ти е удобно Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#11

Как да си настроя календара да ми изкарва напомянка на дисплея за дадено събитие, не сещам на кой телефон в миналото имаше звуково напомняне и ми излизаше иконка в трея.

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай
#12

Звуково напомня, но "бележка" на дисплея - може би с някакво приложение. Не съм срещала из настройките такава опция.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#13

(2017-11-06, 22:30:58)Kapital4o написа:  Как да си настроя календара да ми изкарва напомянка на дисплея за дадено събитие, не сещам на кой телефон в миналото имаше звуково напомняне и ми излизаше иконка в трея.

Чукваш два пъти върху датата за която искаш да създадеш Бележка, напомняне или каквото там искаш и .... Воала:


Прикачени файлове Миниатюри
   

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#14

Това с бележката не е ли да си запишеш нещо по събитието. А не да ти се лепне бележка на дисплея, която да ти напомня за събитието?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

С Бележката може и така да е, но по описания метод през календара... Това са Напомняния които ползвам ежедневно. На възраст съм вече.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)