Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung DEX - софуери, проблеми
#1

Принципно, още при представянето на Samsung DEX бях навит като пружинка да го имам. Ползвам го основно на телевизора, за онлайн филми и музика. Вие какво мислите за него? Какъв софтуер най често ползвате?
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако го ползваш за филми и музика не е ли по-добре с miracast няма кабели директно по Wi-Fi?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#3

Ами по добре ми е с него да ти кажа... Особено след като ми дойде бонус.
Не съм много наясно, но за miracast не ми ли трябва донгъл някакъв? Преди време ми беше попаднал един хромкаст. Точно за един ден взех решение и го подарих. То не бяха някакви ограничения някакви проблеми... Сега се ползва единствено за туба на обикновен телевизор. Много по лесно и интуитивно ми е с DEX-a.
Цитирай
#4

Днес тествах DEX в работата, доста добавена стойност прибавя към телефона, НО как се действа като ти звънне някой ?
Цитирай
#5

Ами аз се убедих че микрофона е много добър. На разстояние 2 метра от декса, който е при телевизора си говоря от дивана.
Едит: Забравих да кажа че телефона ми преминава автоматично на високоговорител, ако не е до ухо...
Цитирай
#6

Здравейте! Искам да ползвам телефона за презентиране. Възможно ли е технически САМО с HDMI кабел / без DEX / да се привърже телефона към лаптоп, проектор или телевизор.
Цитирай
#7

(2017-10-18, 21:19:39)vladdark написа:  Ами аз се убедих че микрофона е много добър. На разстояние 2 метра от декса, който е при телевизора си говоря от дивана.
Едит: Забравих да кажа че телефона ми преминава автоматично на високоговорител, ако не е до ухо...
Здравей,да те питам само аз ли нещо неправя като хората немога да разбера къде е проблема.Взех DeX пробвам го на 4 различни теливизора с три различни HDMI кабела,и с три телефона(2-S8 и един Ноте) и не тръгва това нещо.Върнах го мислех си че е в него проблема,но днеска ми заявиха,че са го пробвали и работи.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Galaxy Note 10+
Цитирай
#8

Много добре са се ориентирали Samsung. Само зареди DEX-а следващия ми тел ще е Samsung, защото това е бъдещето.
Цитирай
#9

Здрасти, препоръчайте магазин за Samsung DEX .

GT-I9205 Galaxy   6.3   
Samsung Note 3 –>8 –>9 –>10+ 
Samsung s23 ultra
Цитирай
#10

Гледам в Емаг имат на прилична цена Докинг станция Samsung DeX Station за Galaxy S8/S8 Plus/Note 8, Black

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#11

(2017-12-11, 18:23:23)tonito0803 написа:  Здравей,да те питам само аз ли нещо неправя като хората немога да разбера къде е проблема.Взех DeX   пробвам го на 4 различни теливизора с три различни HDMI  кабела,и с три телефона(2-S8  и един Ноте) и не тръгва това нещо.Върнах го мислех си че е в него проблема,но днеска ми заявиха,че са го пробвали и работи.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Ами не разбирам какво не тръгва. Няма как да не стартира. Явно нещо бъркаш.
Цитирай
#12

(2017-12-12, 22:36:06)vladdark написа:  Ами не разбирам какво не тръгва. Няма как да не стартира. Явно нещо бъркаш.

Ясно ми е,че, нещо бъркам само че се пита какво е то.По принцип само HDMI кабела ли слагаш или някакво захранване с  кабел към DEX?

Galaxy Note 10+
Цитирай
#13

Естествено че връзвам захранване към декс. Упътването е достатъчно ясно. Спестява доста време чудене...

Между другото, младежите в днешно време имат едно страхотно пожелание: RTFM
Цитирай
#14

(2017-12-12, 22:51:23)vladdark написа:  Естествено че връзвам захранване към декс. Упътването е достатъчно ясно. Спестява доста време чудене...

Между другото, младежите в днешно време имат едно страхотно пожелание: RTFM
Хахахахаха счупих тъпомера май!!!!
Но сега ми просветна лампата че то дефакто си е отделно устройство.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Galaxy Note 10+
Цитирай
#15

Сега като го включваш със захранване, има ли промени?
Цитирай
#16

Някой знаели дали DEX-а ще получава някога си ъпдейти?
Че така нещо хич не ми харесва.Само го тествах на бързо и затворих на ново кутията .
Явно това ще бъде за в бъдеще но така както го дават е като неразработена демо версия.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#17

Кое точно не ти хареса?
Цитирай
#18

-не пасва със Cover-a който съм взел,все трябва да го свалям за да използвам DEX-а .От тая гледна точка и ми беше достатъчно да не се занимавам с DEX-а.Пробвах с още 2 Cover-a ,без положителен резултат.Не са предвидили че може би телефона се поставя и със Cover.Това е което може да се подобри хардуерно .
-като се стартира Kodi , самата програма вместо да стане на цял екран си остава същата в умален вид.Това е което може да се подобри софтуерно.А и реално погледнато за това и си го взех.Представях си че мога да гледам някой друга телевизионна програма чрез телефона и DEX-а за част от секундата.
-няма настройки или поне не видях за около 15минутното ми ползване на DEX-а ,оразмеряване на картината.Част от иконите излизаха извън телевизора .Но и това стана чрез самият телевизор въпреки че си е и на готини тоя телевизор Rolleyes. Това е което може да се подобри софтуерно .

Взех го набързо ,без да се информирам достатъчно ,и явно заради това така се получи това недоволство .
Представих си нещата че пускам Kodi и вече гледам телевизия.Това беше в моята представа.
А в действителност .Пускам Кodi махам Cover-a поставям го на DEX-а и мога да гледам на около 30см телевизия което ми е малко от няколко метра.
Тоест дааалееекоооо от моята представа .




иначе първите ми 5минути пред DEX-а бяха, - А ,класе. Smile То и си е ,като направят ,ако направят софтуерни и хардуерни подобрения няма да има равен но до тогава...
За сега явно си седи неизползваем .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#19

(2017-12-17, 07:16:03)Compare написа:  -като се стартира Kodi , самата програма вместо да стане на цял екран си остава същата в умален вид.Това е което може да се подобри софтуерно.А и реално погледнато за това и си го взех.Представях си че мога да гледам някой друга телевизионна програма чрез телефона и DEX-а за част от секундата.

DeX MAX работи добре при s8 и s8+...

Цитат:You can enjoy various apps such as Kodi, ES File Manager, MX Player, TED, ... in fullscreen.
Цитирай
#20

DeX MAX за Note 8,не е като на s8 и s8+

Всеки случай има под всеки телевизор по един компютър и така се гледа телевизия през Коди .
Не трябва да е задължително с телефона и DeX-а.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#21

Аз имах същия проблем и се оказа, че DeX не тръгваше защото го захранвах със старото зарядно за Ноут 4 + преходник. В момента в който му боднах зарядното заедно с кабела комплект от Ноут 8 и всичко заспа Wink

П.П.: също така инсталирах Samsung Connect от Galaxy Store.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#22

Compare, несериозни доводи. Дори не си се опитал да го понастроиш. Имам усещане че си подходил негативно още преди да го извадиш от кутията. Оразмеряване си има. Негативи по хардуер защото някакъв си софт не вървял, който няма общо с производителя... Не влизал с ненам си какви протектори... То някой може да ревне че и зеро лемон не влиза.
Аз за секунди си нагласих иконите според телевизора и от тогава редовно си зяпам филми и сериали.
Коди не съм го пробвал никога, може би за това си ме кефи декса Wink
Цитирай
#23

Напротив настройх го с телевизора,1час и половина съм карал в задръстване Smile явно мерака ми е бил страшно голям , но както писах не ми пасва лично на мен най вече идеята която не е поместена в DEX-a че не може да се ползва с Cover.
До колкото си споменавал повече ти харесват телефоните без Cover, при мен е обратното.За това и не ти е и проблем Cover-а.
Аз не мога да го възприема това че всеки път когато искам да го поставя на DEX-a тоя телефон, трябва да смъкна Cover-а.

Кажи как и през коя програма гледаш филми, ако не ти представлява трудност.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#24

Да, правилно си запомнил за коверите. Филмчета гледам с Тerrarium TV. Няма я в плей стора, от официалния сайт е най добре да се вземе.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)