Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 живот на батерия и оптимизации

(2017-12-06, 11:01:15)ivanov_km написа:  Добре да оставим това как сте зареждали първите 3 пъти батерията. По интересното е вече как процедирате след това и как зареждате телефонът си. В Интернет превес взима мнението, че за Li-on батериите е най-добре да се пристъпи към зареждане при достигнато ниво на батерията 40% и да се зарежда до 80%. Изплува твърдението, че зареждането на 100% било вредно за батерията! Ако това е така е много гадно защото трябва да станем робове на тези телефони. Аз до сега винаги съм си ползвал телефоните като ги разреждам от около 15 % и ги зареждам до 100% винаги.
И аз така процедирам,никога не го оставям да се изключи.

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай
Аксесоари

Колеги м/у другото май наистина е най добре да се зарежда от 20% до 80%, защото съм си инсталирал приложението AccuBattery и когато го сложа на зарядно, като достигне 80% и ми сигнализира с надпис, че батерията е заредена и да го изключа от зарядното. Аз обаче си го зареждам до 100%.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Това са ми данните от батерията.Телефона почти не е пипан,струва ми се,че не е нормално да държи толкова малко за 3300мач.Стария ми с6 едже плюс в началото като го взех караше доста повече.        

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай

Ами нещо друго ти хаби батерията с този телефон без проблем се прави 5 часа СОТ при ръчкане в нета чрез ползване не мобилни данни.
Цитирай

(2017-12-08, 09:38:37)ivanov_km написа:  Ами нещо друго ти хаби батерията с този телефон без проблем се прави 5 часа СОТ при ръчкане в нета чрез ползване не мобилни данни.

Какво друго може да е?

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай

Гледам от това което си пуснал, че ползваш 4Г мрежа. Ако сигнала ти е слаб това много ти вдига консумацията. Използвате ли AOD, защото той си хаби по 1% на час от батерията. На каква резолюция ти е дисплея аз си ползвам дисплея на FHD+ резолюция.
Цитирай

(2017-12-08, 10:01:17)ivanov_km написа:  Гледам от това което си пуснал, че ползваш 4Г мрежа. Ако сигнала ти е слаб това много ти вдига консумацията. Използвате ли AOD, защото той си хаби по 1% на час от батерията. На каква резолюция ти е дисплея аз си ползвам дисплея на FHD+ резолюция.

Ами АОД не ползвам,резолюцията от два дни е на WQHD+,преди тва беше на FHD+,но пак караше толкова?

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай

Виждам, че използвате Вайбър, а той държи wi-fi активно през цялото време. За да получите по добър СОТ трябва да направите някои промени в настройките на телефона. Насочете се към настройките за местоположение и Wi-fi. Преминете временно на 3G мрежа и резолюция на FHD+. Лично аз не виждам разлика в качеството на изображението на дисплея при FHD+ и при WQHD+.
Цитирай

(2017-12-08, 10:51:45)ivanov_km написа:  Виждам, че използвате Вайбър, а той държи wi-fi активно през цялото време. За да получите по добър СОТ трябва да направите някои промени в настройките на телефона. Насочете се към настройките за местоположение и Wi-fi. Преминете временно на 3G мрежа и резолюция на FHD+. Лично аз не виждам разлика в качеството на изображението на дисплея при FHD+ и при WQHD+.

Преминах на 3G и FHD+,а относно местоположението,то винаги ми е изключено?

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай

Влезте в настройки/местоположение. В метод на намиране оставете само GSM, а в настройките за подобрена точност премахнете отметката за сканиране на Wifi i Блутут.
Цитирай

(2017-12-08, 11:24:43)ivanov_km написа:  Влезте в настройки/местоположение. В метод на намиране оставете само GSM, а в настройките за подобрена точност премахнете отметката за сканиране на Wifi i Блутут.

Направих ги и 3те неща,да видим как ще е така.Благодаря много за съветите.

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай

Също е добре в разширени настройки на wi-fi в настройката Остави Wi-Fi включено по време на сън да се зададе Докато се зарежда.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Всичко с батерията е мого според зависи.
Ще ви споделя както съм направил аз:
Отворете Settings -> Device Maintenance -> Battery -> Always sleeping Apps и там си добавете тези който не ползвате често за да не работят на заден план и изпращат данни.

Успех

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Нищо не оптимизирам, аз ли ще му робувам или той на мен ?

Реално съм на 4 часа екран, последните 2 часа са ютуб.
Приемливо добре, след 6-7 месеца в сервиза, за нова батерия. Ако не съм го разтикал Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Много точно каза колега ,не сме дали или изплащаме по над 1700 лева да му робувам.Всичко на макс. За какво ми е като не му ползвам пълния капацитет .
Цитирай

И аз още от Ноут двойката чета из форума как разни хора си спират нета, WiFi-я, локация, блутута е еретична тема, дават се луди пари за калъфи, протектори и кви ли не щуротии... само и само да се спаси безценния телефон от превратностите на съдбата. Щом си тръгнал да купуваш подобна машинка - ползвай я на макс. След 2 години пак ще ги сменяме. Не ставайте роби на техниката. Тя трябва да ви служи, не вие на нея...

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

Аз съм доволен от батерията при мен издържа два пъти повече от ноут 4 при еднакво ползване.
[Изображение: 19957053.jpg]
[Изображение: 19957153.jpg]

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Според мене пълния капацитет не идва от това да му включа всичко което може да се включи , а да използвам това което ми трябва и когато ми трябва. А със сигурност не ми трябва локация , мобилни , вифи, блутуут да ми бичат денонощтно. Не съм умрял да се тагвам къде и какво ям. Като ми трябва локация ми трябва , като ми трябва мобилни ми трябва и така. Не и робувам на техниката , но не обичам щото съм дал една торба пари, да го изцедя телефона като лимонче само за да спя спокойно , че не съм си дал парите напразно. Батерията е супер със и без всичко включено.
При мен средно е на по 7 часа дисплей с доста сърфиране кога през мобилни кога не , гледане на клипове в тубата , по час игрички и така.
По-доволен няма как да съм след като бях с S7 преди това а дори и той ми стигаше като живот на батерията.
А все пак да не забравяме, че дисплея е огромен за разлика от конкурентните дамски телефончета.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай

Ти нещо тълкуваш по различен начин това да си ползва всичко. Никой не казва, че трябва да пуска каквото му е излишно. И това че не си изключва някой джипиеса или там каквото си изброил не значи, че се отбелязва какво ядял и не знам си какво..
Цитирай

Виждал съм телефони на които не им се спира нищо само защото го имали като опция. За такъв тип употреба имах в предвид.
Съгласен съм, че може да ползва локацията и за друго ако му се налага ама да е включен по 24 часа някак си ми изглежда неумесно ако е така Smile
Абе всеки знае как да си ползва телефона в крайна сметка , не съдя никой просто аз от моя не очаквам да му работи всичко постоянно и после да му се сърдя , че не му държи батерията.

Galaxy S3 - Galaxy Note 4 - Galaxy S7 - Galaxy Note 8 -Galaxy S21 Ultra
Цитирай

Ако ще пестя батерия и аз спирам, но ми стоят в повечето случай пуснати, но съм на ясно как ще пада батерията. Да, всеки си знае.
Цитирай

При мен всичко е включено единствено без блутута.За батерията не мрънкам ,защото държи много повече от Ноут 4-та ми и ме държи докато се прибера вечер.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

Да определено като направим едно сравнение с батерията на Note 4 има доста разлика ,преди я зареждах до 3пъти на ден сега изкарвам почети цял ден без да я зареждам примерно от 06-20часа което ме успокоява Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Здравейте, за много години на всички, живи и здрави.

Забелязали ли сте, дали батерията държи повече ако не се рестартирате телефона или аз си въобразявам. Имам навика на 4 5 дена работа да го правя това зареди стария си телефон, който иначе откачаше, а с този ми се струва, че колкото повече дни работи толкова по добре се оптимизира и самата батерия. Имате ли наблюдения.

Samsung Galaxy S2 slimkat 4.4.4 build 9.0 official 8301, Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black 
Цитирай

Имаме наблюдения, че честите рестарти на телефона по никакъв начин не допринасят за по-дълъг заряд на батерията - важи за всички устройства.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)