Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 живот на батерия и оптимизации

(2018-01-01, 18:28:34)smoklio написа:  Здравейте, за много години на всички, живи и здрави.

Забелязали ли сте, дали батерията държи повече ако не се рестартирате телефона или аз си въобразявам. Имам навика на 4 5 дена работа да го правя това зареди стария си телефон, който иначе откачаше, а с този ми се струва, че колкото повече дни работи толкова по добре се оптимизира и самата батерия. Имате ли наблюдения.

Аз не съм забелязал такова нещо,дори съм му дал от настройките да рестартира автоматично всяка събота.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
Аксесоари

(2017-12-29, 07:43:08)emzo написа:  Приемливо добре, след 6-7 месеца в сервиза, за нова батерия. Ако не съм го разтикал
След 6 месеца нова батерия или нов телефон. Струва ми се прекалено.
Цитирай

Разни хора, разни идеали.
Батетията на 1г. със сигурност е с намален капацитет.
Цитирай

Е нали го дискутирахме че специално батерията на нот 8 са я направили така че след 2 години ползване капацитета да се занижи сами с някакви мижави проценти ( не помня точно ама май под 10% само )

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

От Самсунг твърдят, че батерията на Нот 8 след 2 годишна експлоатация ще е с 95% оставащ капацитет, но това дали ще е така не знам.
Цитирай

Ще си покаже все някога Smile
А,колко е гаранцията на батерията Smile ?


P.S.
-12 Месеца !
(http://www.samsung.com/at/support/warranty/ 24 Monaten für Mobiltelefone, Tablets, Gear Smartwatches und Gear Fitnesstracker (bzw. 12 Monaten für Batterien)

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Аз съм инсталирал приложението AccuBattery и на него ми показва, че живота на батерията е на 94%. Телефона го имам малко повече от два месеца. Нещо не се връзва според това което казват от Самсунг. Също нереално изглежда след 25 цикъла да показва 94% живот.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Като следвам логиката, ако беше така както са го написали, гаранцията на батерията щеше да е и 2 години както и на телефона,нещо не се връзват нещата.А както и ти @GT написа след 2 месеца 94% живот ..

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Реалният капацитет на една батерия според мен не може да бъде измерен с приложение. Това което изписва програмата може да се счита само ориентиране.
Цитирай

Дори да има приложение, което да показва реалния живот на батерията, то със сигурност ще му трябват руут права, за да има достъп до системните файлове. Приложение, което няма такъв достъп за мен си е чист фейк и не трябва да му имаме грам доверие.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

И аз не вярвам на приложения които са написани от някой той няма пряк достъп до Самсунг.
Самсунг съсздават и батерията и телефона, мисля че знаят повече.
За теста, инсталирайте си повече от 2-3 приложения за батерията и вижте резултата на всяко едно от тях...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

Тези приложения взимат данни от системни файлове в телефона но и там в тях се трупа една статистика, която никой не знае до колко е вярна. Има USB тестери, който измерват капацитета на батерията, но и при тях точността им е в границите на 5% от реалният капацитет на батерията.
Цитирай

AccuBattery
Ако вярвате на такива приложения нулирайте си настройките на телефона и ще ви се възстанови капацитета на батерията. Ще бъде като чисто нова..
Да не говорим как си бях сложил къстъм ром S8 за S7 edge и ми изписваше оригинален капацитет на батерията 3000mah, вместо 3600mah..

Не знам, защо се кахърите за износването (по принцип всички, не визирам никого конкретно тук). Единият ми телефон е на 3г и няколко месеца и все още се събуждам със същите проценти на батерията, които съм оставил преди да си легна Smile

Гаранция на батерията вече няма. Целия апарат си е едно цяло. Не можеш сам да го разглобиш и да я смениш, пък и не е толкова евтина една батерия. Не се и води вече аксесоар, след като е капсулован телефонът.
Цитирай

https://www.kaldata.com/телефони/безжичн...77608.html

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай

Колегите с ес осмиците усърдно си мерят батериите та да се включа и аз.
Ползвам апарата от 10.02.2018г. - файловете казват така:
Току що направих 10-тия цикъл
капацитет 3124

Изрод
Цитирай

Тази цифра непрекъснато се променя. Колкото повече ползвате телефона и по-често го поставяте на заряд, толкова тази цифра расте и се доближава до 3300 дори може да стигне ди 3400. Ако не използвате активно телефона и го зареждате на 3 дни един път, цифрата намалява и стига под 3000. Много тестове правих и това установих аз. Според мен системата много интелигентно използва капацитета на батерията, като с цел запазването на батерията в някой случаи умишлено не е ползва в пълният и капацитет.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Да наистина и аз забелязах, че когато го зареждам през 2, 3 дни цифрата спада дори под 3000. В момента ми показва 2989.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

Хубаво но моя телефон няма шанс да го зареждам на 3 дни освен ако не го използвам въобще, и при вас ли е така?
Или си го ползвате съвсем нормално?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Много неравномерно го ползвам моят. Случвало ми се е да го зареждам два пъти на ден и преди да си легна е 10%, както и на 5 дни да го зареждам веднъж Smile.
Цитирай

ами аз ако не го ползвам въобще ще изкара около 60часа с малко ползване 10-14часа и е на 10% ,но определено е по добре от ноте 4 !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Колеги не ги мерете с програми тези батерии, това е все едно да мериш/benchmark-ваш процесор на PC с фазомер...
Аз от декември до сега 4 месеца го има, постоянно и непрекъснато на "Performance Mode" и батерията си държи прилично, но всеки ден различно, все пак различна консумация правя Smile
Като играя Clash-a 3-4 часа на ден и пак ме изкарва цял ден телефона съм доволен, а и си мисля, че трябва по-малко да ни пука за тия неща, защото за 30 минути на зарядното ( което ни е в кутията, а не трябва да дадем 100 лева за него ) получаваме над 2ч display time - така че, имаме ли зарядни на всички важни места за нас ( дом, работа, кола ) другото не е толкова важно.

п.п Някъде в XDA бях чел, че като слаггаш apps в "always sleeping" същност става по-зле, но не мога да намеря в момента къде беше.

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай

Здравейте! Въпросът ми е първият път колко време да го заредя и следващите няколко пъти отново как да я зареждам. Да я оставя да падне до 10%  и да го заредя или до 0%. И също първият път да чакам ли 12 часа. Искам да се оптимизира по-добре батерията.
Цитирай

Да не пда под 10-15%, дори 20. И няма нужда от дълги зареждания.

Galaxy Note 8
Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай

(2018-04-25, 13:28:28)an7u написа:  Здравейте! Въпросът ми е първият път колко време да го заредя и следващите няколко пъти отново как да я зареждам. Да я оставя да падне до 10%  и да го заредя или до 0%. И също първият път да чакам ли 12 часа. Искам да се оптимизира по-добре батерията.
Зарежда се докато има пълен заряд батерията и има индикация за това. В останалите случаи най-добре батерията държи заряд между 20 и 80%

 
Цитирай

От 17 дни имам телефона. На петия ден инсталирах phone info и ми показваше 93.79% здраве на батерията (не им вярвам много на тези програми), но изкарвам над 6 часа дисплей (без да е спряно нищо, освен GPS-а, дисплей на auto).


Прикачени файлове Миниатюри
       

1916 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)