Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 живот на батерия и оптимизации

Не че се оплаквам но като чета на колегите кименрарите май аз съм най зке[Изображение: e6eb9f9041c1d6855da789a2efd2aa2f.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Аз след хард ресета вадя около 4 часа дисплей тайм. Резолюцията е макс, перформънс режим. На оптимизиран режим 4 часа и 30 минути.
Цитирай

Браво! Но моя е съвсем нов, не е ли малко рано за хард рвсед
(2018-05-13, 22:40:48)kerpicha написа:  Аз след хард ресета вадя около 4 часа дисплей тайм. Резолюцията е макс, перформънс режим. На оптимизиран режим 4 часа и 30 минути.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Колеги тази система ,Андрид направо цепи[Изображение: 1a9c8dc8c793ab28742093745425b3d5.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Изчисти кеша на Google services и Store , спри синхронизация с облака и рестартирай , трябва да се оправи Wink
Цитирай

(2018-05-19, 00:14:00)da3 написа:  Изчисти кеша на Google services и Store , спри синхронизация с облака и рестартирай , трябва да се оправи Wink
Ще опитам ,благодаря

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-05-19, 09:14:37)fafi1979 написа:  Ще опитам ,благодаря

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Абе скъсах се да ровя и таз синхронизация с облака не я намирам малко помощ може ли?

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

(2018-05-20, 22:26:26)fafi1979 написа:  Абе скъсах се да ровя и таз синхронизация с облака не я намирам малко помощ може ли?

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Това ли е [Изображение: 71425bed1b348bf574480ed2ab59af11.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Как е колега , още като влезеш в Настройки и там има цяло меню пише "Облак и акаунти" и вътре има менюта с опции .... Архивир. и възст... там аз съм спрял всичко , преди , точно това правеше проблем и активираше/будеше процесите на Google да работят и точат батерията постоянно ....
Цитирай

(2018-05-21, 03:09:00)da3 написа:  Как е колега , още като влезеш в Настройки и там има цяло меню пише "Облак и акаунти" и вътре има менюта с опции .... Архивир. и възст... там аз съм спрял всичко , преди , точно това правеше проблем и активираше/будеше процесите на Google да работят и точат батерията постоянно ....
Здравей, колега. Ей сега ще нацъкам всичко и аз и до ден два ще пиша дали има разлика

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-05-21, 03:09:00)da3 написа:  Как е колега , още като влезеш в Настройки и там има цяло меню пише "Облак и акаунти" и вътре има менюта с опции .... Архивир. и възст... там аз съм спрял всичко , преди , точно това правеше проблем и активираше/будеше процесите на Google да работят и точат батерията постоянно ....
Това е което намерих но разлика няма. Андроид система ми харчи колкото дисплея като проценти [Изображение: 4df3a8017806f991ee77ec7bee7ae0d3.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Значи прибягваш до крайния метод - factory reset , без да възстановяш приложения , само снимки и музика може , и вече всичко трябва да се оправи .
Цитирай

(2018-05-23, 11:29:33)da3 написа:  Значи прибягваш до крайния метод - factory reset , без да възстановяш приложения , само снимки и музика може , и вече всичко трябва да се оправи .
Колега съм обикновен потребител и не съм много в час с тези неща. Ще съм благодарен, ако кажете как се прави въпросния factory reset

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Гледам клипчета в тубата но там има само hard reset, едно и също ли е ?
(2018-05-23, 11:32:02)fafi1979 написа:  Колега съм обикновен потребител и не съм много в час с тези неща. Ще съм благодарен, ако кажете как се прави въпросния factory reset

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

След като спреш архивирането е добре да се направи рестарт. И чак след това зареждане + тест.

Също виждам, че си вкл. и AlwaysON, който дърпа по около 1% на час допълнително. Т.е. ако си на батерия за 22ч. както при първия ти вариант това са ~22% за него само и ще направиш около 4ч. на светнат екран в този случай, което е нормално особено ако си на висока осветеност за екрана.

За ресет първо е добре да излезеш от Гугъл акаунта си и след това в Настройки->Основно Управление->Нулиране->Нулиране с фабричните данни. Но цялата информация ще бъде загубена. Направи си резервно копие първо с SmartSwitch на компютър. Но не бързай да връщаш информацията после обратно на телефона. Опитай ден/два да видиш как е батерията и после връщай всичко без приложенията и настройките.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-05-23, 13:34:57)pockobg написа:  След като спреш архивирането е добре да се направи рестарт. И чак след това зареждане + тест.

Също виждам, че си вкл. и AlwaysON, който дърпа по около 1% на час допълнително. Т.е. ако си на батерия за 22ч. както при първия ти вариант това са ~22% за него само и ще направиш около 4ч. на светнат екран в този случай, което е нормално особено ако си на висока осветеност за екрана.

За ресет първо е добре да излезеш от Гугъл акаунта си и след това в Настройки->Основно Управление->Нулиране->Нулиране с фабричните данни. Но цялата информация ще бъде загубена. Направи си резервно копие първо с SmartSwitch на компютър. Но не бързай да връщаш информацията после обратно на телефона. Опитай ден/два да видиш как е батерията и после връщай всичко без приложенията и настройките.
Благодаря колега за изчерпателния отговор

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Хора, убивате ме как работите с проценти O_o

Galaxy Note 2>4>8>20Ultra>24Ultra
Цитирай

Колеги откакто преминах към Oreo забелязвам, че при зареждане на батерията телефонът загрява значително повече от преди. Дори на старшият софтуер телефонът беше необичайно студен. При вас така ли е?

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Загрява с ореото, хем го зареждам с 1А...
Цитирай

Изключете бързото зареждане, и ще е студен като лед ...   Tongue

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Е изключен е, никога не го ползвам.
Цитирай

И при мен загравя без бързо зареждане.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай

При мен загряваше леко когото ползвах бързо зареждане.
Изключих го, и проблема се реши.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
Photo 

Оказва се, че си е съвсем добре батерията. Дори след няколко месеца се представя доста добре.
Видимо аз го натоварвам силно и зареди това трудно ми изкарва деня. А когато го ползвам успоредно с друг телефон нещата изглеждат съвсем прилично...
[img][Изображение: 22588946_m.jpg][/img]

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Здравейте колеги! Как се държи батерията през 2019 с последния ъпдейт? Предстои ми покупка и смятам, че ми пасва на вкуса и бюджета, но ме притеснява батерията..
Цитирай

Зависи колко ще разцъкваш Smile
Купил съм си допълнително PowerBank, за сега само около 3 пъти ми се е налагало да го ползвам.
Ако те интересува и нещо по конкретно питай.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





[-] 1 потребител изказва благодарност на Compare за това мнение:
  • mtk07
Цитирай

(2019-05-30, 18:14:00)SD1707 написа:  Здравейте колеги! Как се държи батерията през 2019 с последния ъпдейт? Предстои ми покупка и смятам, че ми пасва на вкуса и бюджета, но ме притеснява батерията..

~ 3 ч. разговори и ~ 2 ч. екран за деня до 17- 18 :00 ч
P.S. С две Сим карти

                                                                    
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgi4a за това мнение:
  • mtk07
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)