Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 живот на батерия и оптимизации
#1

Засега само батерията му е голям минус, явно ще иска оптимизация. Можеха да се постараят още за нея. Иначе всичко друго е супер, на мен ми трябва време за да свикна с андроид след 7 г с IOS, но определено има многооо повече възможности от епъл. Аз също съм на мнение, че след Джобс нещата са други но ние няма как да ги променим.

Sent from my SM-N950F using TapatalkPro
[-] 1 потребител изказва благодарност на hitman за това мнение:
  • sapiora
Цитирай
Аксесоари
#2

Може ли да се аргументираш защо батерията е голям минус?

Samsung Galaxy Note8 Duos Midnight Black
Цитирай
#3

При мен се оптимизира бързо - след 2-3 разреждания. Последно го заредих на 17-и октомври. Днес сме 19-и, а аз съм на 27%. Не мога да бъда по-доволен от батерията.
Цитирай
#4

Да, сравнявам го с iPhone 8+ който ползвах до преди 2 дни, там спокойно си карах ден и половина при високо натоварване, докато при Нот8 с доста пестене на работата изкарвам до към 18-19ч.Ще се опитам по-късно да кача скрийншотове и от двата телефона. Друго което ми направи лошо впечатление е днес сутринта го вадя от зарядното в 6ч и започвам да се подготвям за работа в 6:30 тел вече беше на 98% без дори да съм му светвал екрана, ползвам едни и същи приложения които ползвах и на iOS, предполагам ,че всичко е до оптимизацията им , за определената ос, тук са много модели и много дисплеи и т.н. Иначе е страхотен смартфон, възможностите му са много, казвам го като човек ползващ 7г iOS и цялата им гама продукти.

DedSec явно сме писали по едно и също време, и на мен ми каза приятел , да изчакам 3-4 заряда на батерията за да се оптимизира , ако е така както казваш ще съм супер доволен. Ще пиша след няколко дни да видим резултата, досега съм направил 2 зареждания, в момента правя 3-то.
Цитирай
#5

Аз вчера се прибрах в България и си запазих Щатската сим карта защото ми позволяват да си го използвам и извън Щатите безплатно. Активирах си роуминга и батерията ми стана трагедия. Днес сутринта си го откачих от зарядното и със под 2 часа екран ми се сгромоли до 20% за целия ден който дори не е приключил Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#6

Преди 7 мин го изключих от зарядното на 100% проведох един разговор 2 мин и сега вече е на 99% :-(

Sent from my SM-N950F using TapatalkPro
Цитирай
#7

Да, бързо пада под 100%, но това не е особен фактор. Дайте ѝ шанс на батерията да "влезе в крак" с ползването. Smile
Аз също в началото си мислих, че е т*шак батерията, но пък ми се оправдаха съмненията. А и не ползвам Always-On Display-я - той точи страшно много, макар да е изключен, когато ми е в джоба телефонът.
Цитирай
#8

Една батерия почти никога няма да седи на 100% щом бива използвана. И ще дам пример. Сутринта в 7 ч. телефонът беше на 100%, към 7:15 вече на 99%. Разговори 3-4 на брой, малко чат, 9:15 на лекции, батерия 99%.
Не е хубаво батерията също да се зарежда ако е на 90+%, както и един приятен съвет ако паднете до 4-5%, по-добре изключете устройството, отколкото да спре само поради липса на заряд. Едни малки трикчета, които удължават живота й. Wink

А батерията изобщо не е зле, тук-там някоя игричка, някоя снимка и хоп, зареждам през ден.

Съветът ми е вечер да се спира всякакъв вид интернет, както и да се прави оптимизация на устройството.

Помогнете на телефона си сам да се грижи за себе си и ще разберете какво бижу притежавате.

Samsung Galaxy Note8 Duos Midnight Black
Цитирай
#9

Аз с мойта батерия съм си супер. Просто сега роуминга я стапя брутално Smile Снощи преди да си легна го изключих от тока и без да съм го пипал и 1 секунда за вечерта падна на 75% Big Grin По принцип като си го купих първата седмица беше още в разработка и падаше сравнително бързо но след това всичко си заспа. Хората с чисто нови телефони не се притеснявайте, всичко е наред.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#10

Ти си и с друг процесор, може и това да оказва влияние.

Sent from my SM-N950F using TapatalkPro
Цитирай
#11

Може и да има някаква разлика в процесорите но ме съмнява да е някаква каквато да се забележи реално. Би трябвало да са оптимизирани почти до незабележима разлика, иначе ще са различни телефони.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#12

Да но Вие идвате в БГ с РОМ предназначен за САЩ и може би има разлика с тези предназначени за Европа и най-вече в радиософтуера на GSM модула. Разбира се всичко това са само мой догадки и не са подплатени с никакви факти и научни доказателства!
Цитирай
#13

Някой да качи скрийншот да видим колко часа екран прави телефона.
Цитирай
#14

Ами това е на първото или второто зареждане на батерията. [Изображение: 92ad30dff467673ae23d9ab1235ebb8b.jpg][Изображение: 1a05c4595370723e5f91ee34c4a42b83.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

Интерестно, моя от както го купих батерията падаше мааааалко по бързо.
Но от скоро време явно нещата са се оптимизирали и съм страшно доволен от батерията.
Хватката е да си инсталираш проложенията които използваш съвсем в началото. След това просто го оставете, дните ще минат. Телефона ще научи всички Апликаций които си инсталирал, ще ти дава съобщения че имаш апликаций които работят на заден план.
Софтуера не е това което беше преди 4-5 години. Сега нещата с Андроид са толкова добре, че ако нещо ви точи батерията е НЕ ДОБРЕ написано приложение.

Ще ви дам съвет. Сложете Facebook на sleep постоянно. Smile
Always-On-Display също точи батерията яко. Но само ако е с някой от часовниците. Сега съм с custom от Самсунг Сторе и няма проблеми Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#16

Почти 7 часа SOT това е супер постижение. Интересно ми е дисплея с каква резолюция е зададен и на авто яркост ли е?

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#17

Да винаги ми е на авто, с резолюцията на +FHD

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Браво супер резултат, аз все още с повече от 3часа sot не мога да се похваля. Но телефона е на 5 дни.
Хм интересно само фейсбук не мога да сложа в режим always sleep?

Sent from my SM-N950F using TapatalkPro
Цитирай
#19

Този апарат по-горе (с многото дни) не се използва просто.
Като гледам консумацията от какво е, нормално е да изкара толкова.
Цитирай
#20

Е няма как да го докараш на СОТ толкова ако играеш тежка игра. Този резултат е постигнат в процеса на разучаване на устройството и правене на необходимите за мен настройки.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

С тея 7 часа екран ме съмнява да стои без да се използва. Или софтуера е превъртял тотално и си ги надписва сам (надали ..)
Нещата са относителни - дали си на wi-fi, дали си на мобилни мрежи, дали имаш добър обхват...
С липсата на google play услуги в топ консуматори ме кара да мисля, че е използван предимно на wi-fi.
Цитирай
#22

Темата е почистена!
Избягвайте спама и спазвайте правилата на форума!
Цитирай
#23

(2017-10-22, 09:48:49)algor написа:  Този апарат по-горе (с многото дни) не се използва просто.
Като гледам консумацията от какво е, нормално е да изкара толкова.

За да се постигне голям СОТ апарата не трябва да се оставя да бездейства, защото всяка минута в която не се ползва се оказва негативно на времето за СОТ. Както по-горе казах това е резултат постигнат в ровичкане по менютата на телефона с цел запознаване с телефона и извършване на исканите от мен настройки и поради тази причина ги няма страничните приложения, като фейс и т.н.
Цитирай
#24

(2017-10-19, 13:13:36)hitman написа:  Засега само батерията му е голям минус, явно ще иска оптимизация. Можеха да се постараят още за нея. Иначе всичко друго е супер, на мен ми трябва време за да свикна с андроид след 7 г с IOS, но определено има многооо повече възможности от епъл. Аз също съм на мнение, че след Джобс нещата са други но ние няма как да ги променим.

Sent from my SM-N950F using TapatalkPro

Еми по принцип IOS e много по-щадяща на батерия. Иначе батерията си е доста добра.
Цитирай
#25

Абе тоя фейсбук нещо не мога и аз да го сложа в спящ режим.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)