Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 живот на батерия и оптимизации
#26

Няма начин да се сложи в спящ режим защото отсъства от списъка с приложения за които това е възможно. Не виждам с какво фейса яде батерията на телефона, когато той не се ползва?
Цитирай
Аксесоари
#27

Иванов, колега, грешни съвети давате, разгледайте си телефона в Настройски и ви съветвам да прекарате определено време в Настройки...
Отидете на Device Maintenance -> Battery -> Always Sleeping Apps -> и от там си добавяте всяка апликацията която не искате да работи на заден план.
Успех. При мен и Фейса е там, и Месинджъра е там и всички други които искат да крадът информация и тем подобни

[Изображение: 19122861_s.jpg]

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#28

И да гледа и да не гледа ,фейса го няма там най-вероятно заради това,че е от preinstalled Apps,на телефона.

Sent from my SM-N950F using TapatalkPro
Цитирай
#29

Интерестно. Моя не беше...
Не можеш ли да го изтриеш и инсталираш от store-a?

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#30

(2017-10-24, 02:42:41)ИванМатин написа:  Иванов, колега, грешни съвети давате, разгледайте си телефона в Настройски и ви съветвам да прекарате определено време в Настройки...
Отидете на Device Maintenance -> Battery -> Always Sleeping Apps -> и от там си добавяте всяка апликацията която не искате да работи на заден план.
Успех. При мен и Фейса е там, и Месинджъра е там и всички други които искат да крадът информация и тем подобни

[Изображение: 19122861_s.jpg]
Ами факт е, че при мен фейса го няма. Ето и снимки с достъпните приложения, които могат да бъдат поставени в спящия списък.[Изображение: 72df9a126abe6b1c44848067a2880323.jpg][Изображение: 4c8a9cfe9dc2fc697ffb6f62dbbffb07.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

Вграден ли е в софтуера на телефона? При мен не беше, явно това може да е причината, защото аз виждам само инсталираните от мен приложения.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#32

Да по спомен фейса си дойде вграден със софтуера на телефона

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

Идва вграден още от s7 даже може и s6.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

При мен ако не ползвам фейса изобщо не се явява като консуматор на батерия така, че невъзможността да бъде поставен в списъка със спящите приложения не е болка за умиране.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#35

И на мен не ми се е появявал. Явно гълта докато се ползва.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

Аз фейса също го нямам но месинджъра го имам в листата.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#37

Аз малък ъпдейт да дам за моя брутален дрейн на батерията с роуминга. С една дума ИЗЧЕЗНА. След 3 цикъла на батерията с роуминг всичко се нормализира и си влезе в нормален работен режим. Отново си пада нормално с 5+ часа екран и спокойно ме изкарва цял ден със сериозно ползване. Нямам си на идея как и защо така се получи но явно системата искаше да се нагоди известно време.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#38

Аз направих 6 пълни цикъла на батерията но нямаше промяна,последните 2 дни едвам до 16ч докарвах и реших проблема като го разкарам телефона и се върна пак на iOS. Иначе нота е много хубав един от най-добрите модели на пазара.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#39

(2017-10-26, 12:15:40)hitman написа:  Аз направих 6 пълни цикъла на батерията но нямаше промяна,последните 2 дни едвам до 16ч докарвах и реших проблема като го разкарам телефона и се върна пак на iOS. Иначе нота е много хубав един от най-добрите модели на пазара.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Какво значи 16 часа?

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#40

Сутринта го изключвам в 6ч от зарядното и след обед в 16ч батерията е умряла.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#41

А за тези 16 часа колко СОТ правеше.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

[Изображение: 2ccc319107a6333c2ad2522b6d8d33ee.jpg]
[Изображение: b5cbe159478dd84dafd493b4052d2d38.jpg]

Това е в един от дните




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#43

Ами нещата не изглеждат толкова зле, до колкото виждам телефона сте го ползвали с две СИМ карти в режим 4г. Ако сте ползвали и изцяло мобилни данни за интернет нещата си идват на мястото. Ако сте ползвали AOD той също си дърпа ток. За пестене на батерия е добре да се изключи и сканирането за wi-fi мрежи от менюто за достъп на местоположението.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#44

AOD не съм ползвал , през целия ден е на WiFi в работата ми. Идеята е да ползвам всички функции на телефона а не да спирам всичко от което ще спестя батерия. Както и да е аз за мен намерих своето решение ,освен за батерията лоша дума за Нота не мога да кажа, но не е моят телефон.

Този ми върши повече работа
[Изображение: 0ff7fd690b81360f42b7b1f46bc8134a.jpg]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#45

Да си коментирате тези телефони на лично, може ли?
Цитирай
#46

И аз да споделя малко инфо за батерията. Като цяло съм супер доволен. Нон стоп са пуснати:
* WiFi;
* Bluetooth;
* AOD;
И резултата е следния: след 5 часа дисплей, 2,5 часа разговори: 1 ден и половина!!!
[Изображение: e29f57a545fb9a799837783c7b4ebbc9.jpg][Изображение: a3cb3babdf783ea86c8111db8b94ce19.jpg]

☆RuShY☆
•SamSunG NoTe 8• & •SamSunG NoTe 4•

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай
#47

Да при това използване и настройки много добър резултат, който за нти път показва, че Нот 8 е с добра батерия и софтуерно е добре оптимизиран.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#48

Колеги в XDA форма, обсъждат различният СОТ при еднакви телефони и споделят, че всъщност обявеният капацитет на батерията от 3300 ма/ч при различните устройства е различен и варира в диапазона от 3100 до 3500 ма/ч. Проверката е елементарна, като за целта трябва да се инсталира различен файлов менажер от стоковия, след което се намират следните файлове, като използвате пътя:
/Sys/class/power supply/battery/ и отваряте файла fg_fullcapnom в текстов формат и виждате реално какъв е вашият капацитет на батерията:
На същото място като отворите фала: Fg_cycle , пак в текстов формат ще видите на колко цикъла ви е батерията.
При мен излиза, че батерията ми е с капацитет от 3142 ма/ч, но малко ме съмняват тези данни да са толкова точни и по точно не знам на какъв принцип се засичат от Андройд. Все пак който иска може да си провери Smile.
Цитирай
#49

При мен е 3268.
Цитирай
#50

На колко цикъла ти е батерията?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)