Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 живот на батерия и оптимизации
#51

1638 ми показва и батерията ми е почти празна. Току що я закачи към тока. Може би показва моментния остатъчен зариад. Като батерията ми удари 100% пак ще проверя.

Както казах току що почти ми свърши тока на телефона и доста интересен живот получих. Вече съм се прибрал в Щатите и нямам включен роуминг. Днес на работа единственото което съм правил на телефона ( 90% ) е релакс в Ютуб с желанието да наваксам със всички клипове които нямах време да гледам докато си бях в България и ето го резултата.

[Изображение: 19196017.jpg]
[Изображение: 19196026.jpg]

Телефона ми си го държа на WQHD+ резолюция because why not и всички възможни глупости като синхронизация и Bluetooth и прочие включено. Нищо не изключвам с цел пестене на ток.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Аксесоари
#52

Резултата е впечатляващ, какво повече да иска човек от телефона?
Цитирай
#53

(2017-10-29, 21:50:37)ivanov_km написа:  На колко цикъла ти е батерията?

Не знам, но не много. Телефона го взех преди 10-12 дни. Тоест 10-12 цикъла.
Цитирай
#54

Според Самсунг живота на батерията ще бъде на 95% след две години употреба.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#55

Още един цикъл мина с доста добър резултат,  всъщност съм нямал по-лош от това с изключение когато бях в роуминг и когато извадих телефона от кутията. Този път имах малко по-разнообразно ползване. Ютуб, към час играене и най вече използване на МултиУиндолс функцията за учене. В единият прозорец имах зареден PowerPoint за четене на презентация, а в другия Samsung Notes да си водя записки. Това беше около 2 часа от този ScreenOn time. Не знам защо не е отчело другите приложения включително играта в статистиката освен Ютуб.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#56

(2017-10-30, 17:44:54)CuBG написа:  Още един цикъл мина с доста добър резултат,  всъщност съм нямал по-лош от това с изключение когато бях в роуминг и когато извадих телефона от кутията. Този път имах малко по-разнообразно ползване. Ютуб, към час играене и най вече използване на МултиУиндолс функцията за учене. В единият прозорец имах зареден PowerPoint за четене на презентация, а в другия Samsung Notes да си водя записки. Това беше около 2 часа от този ScreenOn time. Не знам защо не е отчело другите приложения включително играта в статистиката освен Ютуб.


Колега колко ма/ч ти показва телефона, че ти батерията? Споделените от Вас първоначални данни от 1638 са доста нереални. Трябва да са от порядъка на 3100 до 3450 ма/ч. независимо от заряда на батерията.
Цитирай
#57

Все същото си показва колега.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#58

Много чудна работа е това. Лошото е, други колеги с телефона не споделят при тях какви са стойностите за да натрупаме повече база данни и да анализираме показанията.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#59

При мен показва 3295
Цитирай
#60

При мен 2142, много ми е интересно на това може ли да се вярва? За да е по-обективно може би трябва да разредя батерията до край и да зареда до край. Иначе не мога да си обясня каква е тази голяма разлика в капацитета на уж еднакви 3300 ма/ч батерии. Да знам съвсем нормално е да има разлика в две батерии но разликата е до 50 ма/ч най-много.
Цитирай
#61

За капацитет на моята батерия показва: 3203
и е на 31 цикъла.
Аз между-другото опаквания от батерията нямам...  Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#62

Моята показва 3225 при 12 цикъла. Smile

☆RuShY☆
•SamSunG NoTe 8• & •SamSunG NoTe 4•

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай
#63

При мен батерия 3333 
цикли 22
Цитирай
#64

На мен ми показва 3074 за батерията, а цикли не ми изписва.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#65

За да ти покаже циклите трябва да отвориш файла Fg_cycle и ще ти ги покаже.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#66

Благодаря колега сега проверих и много странно сега батерията ми показва 3073 и циклите са 1, а съм го зареждал два пъти от както съм го купил.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#67

Ето и ново постижение, само ровичкане, без толкова разговори, НОН СТОП включени:
*WiFi;
*Bluetooth;
*AOD;
Продължавам да съм много доволен от батерията.[Изображение: db8d97c74f1f40b5e977b143572c08fd.jpg][Изображение: 63e425e8a668144d899cc1ee2e3aa716.jpg]

☆RuShY☆
•SamSunG NoTe 8• & •SamSunG NoTe 4•

☆ SamSung S23 Ultra ☆
Цитирай
#68

Няма грешка батерията Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#69

Вчера като си купувах телефона, единственото ми притеснение беше за батерията. Днес след първото зареждане мога да кажа, че съм доста доволен. От сутринта до сега, 12 часа stand by и около 6 часа екран и ми остават още над 30% батерия. Добре е.
   
   

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#70

(2017-11-03, 19:38:49)ivanov_km написа:  За да ти покаже циклите трябва да отвориш файла Fg_cycle и ще ти ги покаже.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

И къде е тоьи файл Fg_cycle
Цитирай
#71

/Sys/class/power supply/battery/
Това е пътя да файла.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#72

Това във файловия мениджър ли е. Тскава папка не намирам.Влючил съм да се показват скритите файлове.

Ахаа намерих го.
Цитирай
#73

Ако се опитвате да отворите папката sys със стоковият файлов менажер няма да стане. Инсталирате си др. от google play и ще стане.

Друго да ви попитам колеги. Установявам, че батерията ми пада с по-бързи темпове от 100 до към 90 % отколкото след това от 90 до 5 %. При вас също ли е така?

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#74

Аз не съм си променил начина на ползване на смартфон в сравнение с Note 4 и резултата е следния:
- Note 4 с моето ползване изкарваше от 08:00 ч до към 21-22 ч и умираше /това от самото начало и с 3 батерии за 3 години/
- Note 8 след почти 2 месеца употреба в 22 ч е на 35% в най-лошия случай със същото натоварване.
Аз съм ОК с този резултат и не мисля да оптимизирам нищо.
Цитирай
#75

То на Нот 4-та ако сте съсипали три батерии за 3 години тука при Нот8 смяната няма как да стане така безпроблемно по обясними причини. Това с лесната подмяна на батерията както беше при Нот4 много ще ми липсва.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)