Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy Note 8 живот на батерия и оптимизации
#76

(2017-11-13, 17:44:31)ivanov_km написа:  Друго да ви попитам колеги. Установявам, че батерията ми пада с по-бързи темпове от 100 до към 90 % отколкото след това от 90 до 5 %. При вас също ли е така?

И при мен е така.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
Аксесоари
#77

(2017-11-13, 22:36:17)ivanov_km написа:  То на Нот 4-та ако сте съсипали три батерии за 3 години тука при Нот8 смяната няма как да стане така безпроблемно по обясними причини. Това с лесната подмяна на батерията както беше при Нот4 много ще ми липсва.

Не, не съм ги съсипал, просто бяха пренебрежимо евтини и ги сменях всяка година на черен петък.
Цитирай
#78

при мен в началото ноте 4 ми правеше 6 часа дисплей и беше супер но с времето и актуализациите сега едвам прави 2,30 часа и аз смених батерията ,дано ноте  8 да не е така ама едва ли.

ex Note 4 : ex Note 10 +: S 23 Ultra
Цитирай
#79

Здравейте! Някой може ли да обясни как батерия на 2 години ще запази 90% от капацитета си, както твърдят от Samsung.
Цитирай
#80

Само предполагам: както правят Tesla - не използват пълният капацитет първоначално ...
Цитирай
#81

(2017-11-14, 11:07:13)balkanac написа:  Не, не съм ги съсипал, просто бяха пренебрежимо евтини и ги сменях всяка година на черен петък.
защото си ги подменял с фалшиви.На всякъде е залято с такива. Сега тъй като подмяната ще е трудна, трябва да сме сигурни че сме намерили оригинална такава. Аз така смених на стария ми ноте 3 с батерия направена от Duracell и закупена от официялния им сайт за £23 с 3 г. гаранция

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Цитирай
#82

(2017-11-26, 22:03:49)m.dachev80 написа:  защото си ги подменял с фалшиви.На всякъде е залято с такива. Сега тъй като подмяната ще е трудна, трябва да сме сигурни че сме намерили оригинална такава. Аз така смених на стария ми ноте 3 с батерия направена от Duracell и закупена от официялния им сайт за £23 с 3 г. гаранция

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ако в Dice са фалшиви значи фалшиви съм си купувал. Ама май не са.
Цитирай
#83

Не са. Купувал съм оттам, предлагат се с гаранция.

 
Цитирай
#84

Здравейте! Искам да ползвам телефона за презентиране. Възможно ли е технически САМО с HDMI кабел / без DEX / да се привърже телефона към лаптоп, проектор или телевизор.
Цитирай
#85

Това ама грам не е по темата!

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#86

Не знам, на какво се дължи но про мен капацитета на батерията по данни на файла /Sys/class/power supply/battery/  fg_fullcapnom направо се срива? Вече съм на 3010 мач. и не знам на какво се дължи това? Също така не знам до колко тези данни са точни и отговарят ли на истината? Направата на hard reset също така не знам влияели на тези стойност,  но според мен не защото се запазват даните за бр. Цикли на батерията. Вчера ми се случи нещо странно по време на заряд гледам диода изгасннал, стартирам телефона зареден на  84% рестартирам, го и той си продължи да си зарежда докато не стигна 100%. Може бо е имало токов удар поне аз на това си го обяснявам. На някой от вас случвало ли ви се подобно нещо?

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

Като допълнение към предишният ми пост са няколко снимки на консумацията и нивото на батерията от който се вижда, че всичко е наред с телефона.[Изображение: a3986e75b97c5186b3b6fdea4355a9ee.jpg][Изображение: 098b7cbeb4ecf25b32236b9d02a9acc1.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#87

Ето батерията ми в почивни дни, когато не водя разговори. Няма как да искам и да желая повече. А има още 24%......[Изображение: 618d5ba549efe6fcd14c080ef3b0a253.jpg][Изображение: 585f37233c20efefae5856e3ea45556f.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#88

Колеги,как заредихте телефоните си първия път?

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай
#89

Аз лично като го извадих от кутията и докато му направя настройките, батерията падна на около 35%. Сложих го на зарядното и след малко трябваше да излизам, изключих го на 50-60% и излезнах. За мен е пълна глупост първия път да трябва да падне до край батерията и после да го зареждам 10-12 часа, това за съвременните батерии не се отнася. Зареждам го всяка нощ, независимо дали е на 20, 50 или 80%. Проблеми с батерията не съм имал на който и да е телефон по този начин. Единственото правило, което спазвам е докато е на зарядното да не го използвам, за да не загрява телефона, защото топлината е най-пагубна за батерията.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#90

Четейки в нета по повод зареждането на тези батерии, човек може да се обърка тотално. То не са независими институти, то не са прозводители на батерии не е чудо. Сега последното десет е , че тези батерии е най-добре да се зареждат в диапазона 20 до 80%. Зареждането до 100% скъсявало живота на батерията. Е "мамка му" що за простотии са това ако е вярно. Толкова ли е трудно производителите на телефоните да направят така, че когато батерията е на 0% то дефакто в нея да има 20% заряд, и когато на дисплея покаже 100% и спре зареждането на телефона(батерията в действителност да е заредена на 80%)? Колеги вие как зареждате сега телефоните си? Аз лично го слагам на заряд когато е на около 15% и го изключвам , когато стане на 100%. Според мен при такова зареждане не би трябвало да си повреждам батерията над нормалното и стареене.
Цитирай
#91

Нямам някакъв режим. Може да е на 13-14 като го сложа. Може да го сложа и на 5 ако нямам възможност. И на 40-50 съм го слагал на зарядно. Все ми е тая, защото рядко задържам телефон повече от една година.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#92

Аз първия път го изчаках да падне до 5-6% и го заредих до 100%,но с изключено Бързо зареждане.Вече е на 3 зареждания и повече от 3-4 часа екран не изкарвам.Просто се чудех дали съм го заредил погрешно,защото гледах,че повечето изкарват по 5-6 часа екран.

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай
#93

Няма да мисля за батерия, която в официални сервиз е не повече от 60 лв със смяната. Баси...

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#94

Аз смятам, че бързото зареждане все пак скапва батерията. На s7 за една година го съсипах така поне според мен. Почти не го спирах, вечерите се зареждаше на бързо и после малко след обяд бях на зарядното. С тези съображения на s8 съм ползвал бързото 1-2 пъти максимум.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#95

(2017-12-05, 16:29:29)perdido написа:  Колеги,как заредихте телефоните си първия път?
Както и при всички устройства - разлика няма. Докато покаже пълен заряд батерията.

 
Цитирай
#96

(2017-12-05, 19:08:41)NoMaD написа:  Както и при всички устройства - разлика няма. Докато покаже пълен заряд батерията.

Ясно,значи просто батерията не е от най-издръжливите.

Samsung Galaxy Note 8 Midnight Black
Цитирай
#97

(2017-12-05, 17:58:03)omax написа:  Няма да мисля за батерия, която в официални сервиз е не повече от 60 лв със смяната. Баси...

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

То е толкова някъде, но дали ще го направят както трябва и дали няма да наранят телефона някъде при смяната? Също така не знам дали ще му се запази водоустойчивостта? Абе за мен си е вече отварян телефон Smile
Цитирай
#98

За пръв път като го сложих на зарядното беше на 3, 4% и го заредих до 100%.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#99

Моето скромно мнение е, че излишно се филмирате.
1. На този конкретен телефон софтуерно е ограничен пълния капацитет на батерията...Помним Ноут 7 и този път го играят прекалено на сигурно.
2. Никой не би си позволил да пусне в продажба продукт, който идва:
а. С бързо зарядно
б. С бързо зареждане активирано по подразбиране в настройките
и да се очаква това да не се ползва често...
Нали се сещате, че има една огромна маса потребители, които не разбират, не се интересуват, не са технически грамотни и никога не биха променили тази настройка след като не подозират за нея...
Цитирай

Добре да оставим това как сте зареждали първите 3 пъти батерията. По интересното е вече как процедирате след това и как зареждате телефонът си. В Интернет превес взима мнението, че за Li-on батериите е най-добре да се пристъпи към зареждане при достигнато ниво на батерията 40% и да се зарежда до 80%. Изплува твърдението, че зареждането на 100% било вредно за батерията! Ако това е така е много гадно защото трябва да станем робове на тези телефони. Аз до сега винаги съм си ползвал телефоните като ги разреждам от около 15 % и ги зареждам до 100% винаги.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)