Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus5T представен на 16.11.17

(2017-12-15, 20:31:23)martoo написа:  И на мен ми харвсва Smile . Някой няма ли тапетите ?

One+5t_star_wars_wallpaper .Весели празници!Телефона е супер. http://dox.bg/files/dw?a=f86d298347 След новия ъпдейт https://forum.xda-developers.com/oneplus...a-t3709265 OnePlus5TOxygen_43_OTA_006-007_patch_1712122320_f4eeaf0 /около 27МБ/ камерата е супер .
Аксесоари

Аз не съм доволен, бих желал стартрек едишан. Старуорс е приказна с междугалактически привкус.


В близките дни смятам да поръчам телефона от официалния сайт, определено четейки мнения, ревюта и коментари се амбицирах да се обзаведа и аз с нещо по-различно и качествено. Имам няколко въпроса към притежателите на устройството:

1. Като се поръча от сайта за колко г/д време ще пристигне ? Гледам че пише обикновено 7 дни (за 6/64 версия) и колко струва експресна доставка, четох някъде че става дума за 20лв ?
2. Знам че в комплекта има протектор и прозрачен кейс, но все пак има ли смисъл да поръчам заедно с телефона и Karbon Bumper-a от техния сайт, изглежда много добре, ама като за 60 лв. нормално ...
3. Новият ъпдейт за който се писа по-горе, който подобрява камерата ще е наличен вече за нашия регион, докато си получа моя нали така ? Не смятам да руут-вам, така че с check for updates от настройките би трябвало вече да излиза нали така ?
4. Така рекламираният Dash charge си е част от комплекта нали така ? Защото в техния сайт на аксесоари доста се набива на очи и все пак да питам, зарядното и кабела, с който идва телефона си е същото ? Предполагам кабела си е като USB за свръзка на PC-то с телефона, а вече като се постави адаптора си става зарядно (т.е. както е вече доста време при всички смартфони) ?

Ако има някакви други особености около поръчката и ползването на самия телефон ще се радвам да споделите. Smile

(2017-12-16, 17:23:34)Blazer написа:  В близките дни смятам да поръчам телефона от официалния сайт, определено четейки мнения, ревюта и коментари се амбицирах да се обзаведа и аз с нещо по-различно и качествено. Имам няколко въпроса към притежателите на устройството:

1. Като се поръча от сайта за колко г/д време ще пристигне ? Гледам че пише обикновено 7 дни (за 6/64 версия) и колко струва експресна доставка, четох някъде че става дума за 20лв ?
2. Знам че в комплекта има протектор и прозрачен кейс, но все пак има ли смисъл да поръчам заедно с телефона и Karbon Bumper-a от техния сайт, изглежда много добре, ама като за 60 лв. нормално ...
3. Новият ъпдейт за който се писа по-горе, който подобрява камерата ще е наличен вече за нашия регион, докато си получа моя нали така ? Не смятам да руут-вам, така че с check for updates от настройките би трябвало вече да излиза нали така ?
4. Така рекламираният Dash charge си е част от комплекта нали така ? Защото в техния сайт на аксесоари доста се набива на очи и все пак да питам, зарядното и кабела, с който идва телефона си е същото ? Предполагам кабела си е като USB за свръзка на PC-то с телефона, а вече като се постави адаптора си става зарядно (т.е. както е вече доста време при всички смартфони) ?

Ако има някакви други особености около поръчката и ползването на самия телефон ще се радвам да споделите. Smile

1.Да обикновенно 7 дни/моят ,поръчан на 21,тръгна на 27,дойде на 29/.В сайта след регистрация има следене на пратката.При мене пристигна с UPS.Заплатих експресно ,но мисля ,че няма нужда.2.Протектор няма в кейса/има лепинка/.Karbon Bumper не си заслугава.Прозрачния кейс е добър,тънък и лежи много добре.Стъкления протектор изглежда много добре, но намалява чувствителноста на тъча.Има оплаквания в сайта ,че не ляга много добре и при мене понякога се появяват мехурчета по ъглите.Не те съветвам.3.За ъпдейта не се притеснявай,мисля ,че ще е с новия.Иначе има два начина ,колегата/c4e пост#93 /ги е описал по нагоре.4.Dash charge е в комплекта.Кабела си е добър.Има преходници по магазините едни малки от USBmicro към USB type C.Аз си взех за по 5 лева и се поставят на наличните други кабели.Работи с външни USB memory. Прочети в https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t .Това е форум на разработчици и там ще намериш решение на всички въпроси.Няма български език на менюто,ама клавиатурите може да добавяш какъвто искаш.Все пак е чист Google.В https://www.aliexpress.com има много кейсове и протектори.

(2017-12-16, 17:59:55)alexkara написа:  1.Да обикновенно 7 дни/моят ,поръчан на 21,тръгна на 27,дойде на 29/.В сайта след регистрация има следене на пратката.При мене пристигна с UPS.Заплатих експресно ,но мисля ,че няма нужда.2.Протектор няма в кейса/има лепинка/.Karbon Bumper не си заслугава.Прозрачния кейс е добър,тънък и лежи много добре.Стъкления протектор изглежда много добре, но намалява чувствителноста на тъча.Има оплаквания в сайта ,че не ляга много добре и при мене понякога се появяват мехурчета по ъглите.Не те съветвам.3.За ъпдейта не се притеснявай,мисля ,че ще е с новия.Иначе има два начина ,колегата/c4e пост#93 /ги е описал по нагоре.4.Dash charge е в комплекта.Кабела си е добър.Има преходници по магазините едни малки от USBmicro към USB type C.Аз си взех за по 5 лева и се поставят на наличните други кабели.Работи с външни USB memory. Прочети в https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t .Това е форум на разработчици и там ще намериш решение на всички въпроси.Няма български език на менюто,ама клавиатурите може да добавяш какъвто искаш.Все пак е чист Google.В https://www.aliexpress.com има много кейсове и протектори.

В сайта и в много други ревюта си пише, че идва със screen protector pre-aplied на дисплея ? При теб няма ли го ? Мен това много ми хареса, че има и протектор и кейс в комплекта. Като за начало кейса и протектора, с които идва телефона да разбирам, че са добри и няма нужда от сега още да си взимам други така ли ? 

За ъпдейта този пост много не го разбрах - нали е стандартния метод -> или ръчно проверяваш в настройките или ти показва поп-ъп че вече има наличен такъв ? Също така в началото като взема телефона и още нищо не съм си качил след като го ъпдейт-на (ако ми даде че има наличен по нов софт) да давам ли factory restore, помня че така препоръчваха навремето ? 

Относно кабелите понеже не съм запознат - това type C и т.н., задължително ли ще ми трябва преходник за да го свържа с компютъра и да си прехвърлям файлове ? Ако може някой малко по-подробно да ми обясни. Без преходник няма как или ? И защо от USBmicro ?

Има инсталиран протектор на телефона, но не е стъклен.

Ъпдейта би трябвало да ти е достъпен още в началото. Щом телефона ще ти е без прехвърлени неща - factory reset няма да навреди. Ако не ти излиза последния ъпдейт - за OnePlus има много лесен начин да го свалиш без руут и т.н. Тегли се от маркета приложението Opera VPN стартира се и VPN-а се сменя на Канада или Германия, след това се проверява за ъпдейт и веднага се засича. Накрая приложението може даже да се изтрие.

Кабелът в комплекта ти е USB C, но от другата страна на кабела е USB A така че нямаш проблеми да го свържеш с компютър, който има стандартен USB порт.

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
Photo 

        Тест преди и след новия ъпдеит

Какъв е този "инсталиран протектор"? Има транспортно фолио, което мисля е ясно какви функции има. Дали ще се остави си зависи от ползвателя. За мен лично протектори и калъфи са ми като "на свинче - звънче"
Експресната доставка е 20 лв., но на фона на цялата сума е пренебрежима. За нова покупка на телефон с аксесоари може да се ползва реферал код за 20 евро, което е един оригинален калъф... да речем.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

(2017-12-18, 08:11:13)c4e написа:  Какъв е този "инсталиран протектор"? Има транспортно фолио, което мисля е ясно какви функции има. Дали ще се остави си зависи от ползвателя

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Аз, вчера получих моя Oneplus A5010 и да, наистина дойде с   "инсталиран протектор" и ще го оставя докато поръчам някой " истински"

(2017-12-19, 14:18:27)topspinner1 написа:  Аз, вчера получих моя Oneplus A5010 и да, наистина дойде с   "инсталиран протектор" и ще го оставя докато поръчам някой " истински"

За колко дни пристигна? Аз утре ще го поръчвам и много се надявам петък да е при мен, има ли такъв шанс ?

Със 10€ за доставка, дойде вчера (понеделник), миналата сряда го поръчах. Куриера, каза че не работи  в събота и неделя. В петък беше вече в София.

Всъщност картичката, че сте се набутали (както твърди един от потребителите ) в Star Wars варианта се оказва много добро и креативно решение - https://m.androidcentral.com/theres-clev...rs-edition

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk


Яко са го измислили с Easter egg-a.

OnePlus 3 64Gb

Здравейте,
Имам голям интерес към този модел, но имам някой въпроси:
- Как стоят нещата с гаранцията? Международна ли е ? Има ли сервиз в България при евентуални проблеми?
- Ако си поръчам телефона ( без екпресна доставка ), няма да ми вземат пари за транспорт нали?И до къде ще ми бъде доставен ( живея в провинцията ) .

(2017-12-28, 09:38:54)Ousted написа:  Здравейте,
Имам голям интерес към този модел, но имам някой въпроси:
- Как стоят нещата с гаранцията? Международна ли е ? Има ли сервиз в България при евентуални проблеми?
- Ако си поръчам телефона ( без екпресна доставка ), няма да ми вземат пари за транспорт нали?И до къде ще ми бъде доставен ( живея в провинцията ) .

След регистрация в сайта на One+гаранцията е международна ,като ако има нещо се изпраща в Полша.Ако няма експресна доставка не се плаща.Доставка до адреса от заявката със UPS или DHL.

Има нов ъпдейт Incremental OTA OOS 4.7.5 - 4.7.6 и Ful Zip .В сайта може да се изтеглят.
 .Подобрена камета ,лицево отключване на слаба светлина и някой други неща.

От какъв зор андроида няма български език??? Толкова ли е трудно да го сложат, или и те като епълите се правят на интересни...

Аз си мисля че го махат умишлено по необясними за мен причини. Едно време като бяха нексусите на мода с чист андроид, вътре си имаше Български език вграден в Source кода. Всички разработчици вземаха този чист андроид и си лепяха техния скин отгоре. Сега ако не се лъжа все още в чистия Source код Българския език си фигурира и единственото обяснение за липсата му в някой устройства е просто умишленото му премахването. Първия OnePlus One Си имаше вграден Български. От пускането на 3 И 3Т вече го няма. Странна работа. В моя Нот 8 има само частичен превод на Български ( сиреч половината телефон е преведен ).

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

Да, но европейската версия на note 8 си има.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk

Обяснението е елементарно защо няма български и това е точно зарди наложеният интерфейс на фирмите те си добавят собствени екстри които нямат превод и махат езиците на които не могат да го преведат

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO

(2017-12-30, 18:02:03)Marto.g написа:  Да, но европейската версия на note 8 си има.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk

То и моя има Български език, но не е навсякъде. Вградените приложения си имат пълен превод но в настройките почти никакъв няма. На мен не ми проблем това и затова си и стои на Английски но например баща ми и БАБА МИ ( Tooth ) имат 3T и двамата страдат доста от липсата на Български. Трябва да проверя дали пикселите имат защото те сега носят чист андрю.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

(2017-12-30, 18:31:27)Gosho223 написа:  махат езиците на които не могат да го преведат

Мисля че по-правилно да се каже е "Не искат да го преведат".  Предполагам идва от намаляне на разходите,  все пак искаме да е с характерисики и материали на топ ниво а на половин цена спрямо конкуренцията.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи

Предстои пускане на още една версия на OnePlus5T: https://www.phonearena.com/news/OnePlus-...r_id101163

 

Новата версия на OnePlus 5T копира по цвят Pixel 2 XL: https://www.phonearena.com/news/New-Sand...s_id101281

 

Ето и новият цвят - Sandstone White! Лошото е, че засега се предлага само за модела с 8/128 ГБ .
https://oneplus.net/bg/oneplus-5t

...еееех с тва копиране. Може би, ако бяха го направили в небеснокафяво, щяха да са уникални.
Това си е Star Wars версията на модела, но без надписите и галактическите екстри в софтуера и окомплектовката. Което ме навежда на мисълта, че скоро ще се появят Star Wars лепенки по сайтовете на жълтите братя.

Sent from my 1+5T
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)