Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung S8 - няколко въпроса
#1
Bug 

Здравейте, имам следните въпроси с решението на който се надявам да ми помогнете Smile

1.Може ли СД-картата да се преименува ? Защото приложения за диагноза, игри не могат да я намерят. При мен е под име 6F6-2D2. Пробах с ЕС-експрорер и не става. Предполагам това е фабричен адрес зададен и от телфона(по сериен на самата карта), подобно бе и при S3-ката , но там бе под друго име(SD emulated , a SD се водеше свободната памет на телефона..). Незнам защо самсунг, така ограничават използването на СД карта. При по стар телефон който имах сони, СД карата си е под точното име и можеш да инсталираш в нея кеша.

2.Може ли иконата на батерията, която е в статус бара до часовника да бъде зелена , а не бяла ?

3.Понеже използвам допълнителен лънчер TSF и съм свикнал с него , но понякога ми се налага да обърна на стоковия TouchWiz и при S3 обръщането ставаше чрез еднократно натискане на HOME бутона (тоест при всяко натискане те пита към кой лънчер да превключи), а тук ме пита само веднъж и после го задава за заводско и е играчка да се върна към базовия или допълнителният, има ли начин да бъде като при S3 ?

4.Може ли бутона за мултитаск да се замени с бутон за меню, както при андроид 4 ?

5.Защо андройда използва толкова много рам ? От налични 4-GB и достъпни 3.6gb обикновенно, като проверя има свободни 800МБ.

Samsung GS3 / Sony j70
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Не. Има промени по достъпа до SD картата след Андроид 5.0 (ако не бъркам). Името на картата не е от значение - следвай внимателно инструкциите на експлорерите как да я използваш. И не ползвай ES, защото е боклук. Купи си Solid Explorer - това е най-доброто и си струва всяка стотинка. За да местиш приложения на картата, или самото приложение трябва да го поддържа (ще има опция за преместване в App мениджъра) или трябва да си активираш опцията Force on external (не помня точното име) в Developer options и всички приложения ще могат да се преместват от Апп мениджъра.
2. Не.
3. Не.
4. Не.
5. Незаетата рам е ненужна рам. Телефонът има добър мениджмът на паметта и кешира доста неща за да работи по-бързо. Не се притеснявай колко е заетата рам и не му се пречкай като инсталираш таск килъри и други подобни щуротии.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#3

1.Не Самсунг, а Google решават тези неща. Затова не можеш да си инсталираш приложенията ВЕЧЕ на картата.

2. Също се обърни към Google. Освен сако не си рутнат

3. Можеш, но трябва да го премахнеш от Default. И след като го зададеш отновото, трябва пак да се чисти Default.

4. Ако си рутнат.

Колега, бил си на много стар Андроид и си го рутвал. Тези неща които изискваш с out-from-the-box устройсвто няма да стане.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#4

По първа точка - не мисля, че е добра идея да се мести кеша на SD картата. Вътрешния сторидж е много по-бърз и оптимизиран, тъй че кешираното ще се достъпва по-бързо. При 64GB какъв е въобще смисълът да се инсталира нещо на външна карта? Слагаш на нея само снимки, видео и музика, а всичко останало на вътрешната. Не мога да си представя, че някой може да има повече от 64GB приложения.
Цитирай
#5

Тази тема мисля, че е подходяща. Не намерих друга за това. Някой има ли този wallpaper, защото аз никъде не го откривам
.jpg 2017-10-21-18-16-53-.jpg Размер: 5.91 KB  Сваляния: 98
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)