Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Смартфон до 500 лева
#1

Здравейте, търся нов смартфон до 500 лв, като съм се ориентирал към Samsung J5 2017 и Xiaomi Redmi Note 4.  На хартия характеристиките на Xiaomi-то са двойни, но ме притеснява, че е китайски и са леко измислени. При Samsung-а ме притеснява малката вътрешна памет. Търся добра камера, голяма батерия и да не лагва. Може ли да ме посъветвате за един от двата или да дадете по-добро предложение
)
Цитирай
Аксесоари
#2

Самсунга е с по добра камера и малко по добре изглеждащ дисплей. Във всичко друго Xiaomi-то го превъзхожда. Аз лично ти препоръчвам Xiaomi-то.

Цитирай
#3

Самсунга не е вече ония лагав боклук! Единствения му минус е паметта, макар че аз лично нямам този проблем, но всеки си знае потребностите!
Според мен е най-добре да вземеш двата телефона в ръка и сам да прецениш! Не се притеснявай от Xiaomi - те са елитни китайчета! ?

Samsung Galaxy   A54 5G
Цитирай
#4

Сияомито вземи,имам го от около 2 месеца и съм много доволен, батерията кара 2-3 дни 12-13 часа екран,бърз не лагва и камерата е доста добра.
Цитирай
#5

Xiaomi-то ако избора е поставен така
Бих ти препоръчал да се огледаш за xa1/p10 lite, намират се за тези пари, но като че ли за тези пари xiaomi-то е комплексно по - доър защото нищо не му куца много

Sony Xperia X Compact - Universe black
Sony Xperia XA1 - white удавен

Цитирай
#6

Nokia 6 е с чист Android и е на приемлива цена, Huawei P10 Lite, иначе от 2 изброени Samsung Galaxy J5 2017.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#7

Само да питам, има ли голяма разлика между Xiaomi Redmi Note 4 със 32 GB ROM/3 GB RAM и 64 GB ROM/4 GB RAM? Според мен 3 гигабайта рам са достатъчни като цяло за всяка една игра и мултитаскинг, но какво бихте казали вие?
Цитирай
#8

(2017-11-10, 22:51:02)loltyler1 написа:  Само да питам, има ли голяма разлика между Xiaomi Redmi Note 4 със 32 GB ROM/3 GB RAM и 64 GB ROM/4 GB RAM? Според мен 3 гигабайта рам са достатъчни като цяло за всяка една игра и мултитаскинг, но какво бихте казали вие?

Xiaomi ти си вземи и за проблеми с лага забрави! От тея 3гб махни 1,5гб за операционна система и ти остават 1,5гб за ползване (ония ден го писах това). Като сложиш приложенията и си нагласиш телефона паметта ти пада с още 0,5гб, значи ти остават за ползване само 1гб рам. Това тр да го имаш предвид. И аз се двоумих между 3гб и 4гб и взех с 4гб (плана ми е да го ползвам повече години напред).

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#9

P10 Lite
Цитирай
#10

(2017-11-11, 00:17:50)nehranimaiko написа:  Xiaomi ти си вземи и за проблеми с лага забрави! От тея 3гб махни 1,5гб за операционна система и ти остават 1,5гб за ползване (ония ден го писах това). Като сложиш приложенията и си нагласиш телефона паметта ти пада с още 0,5гб, значи ти остават за ползване само 1гб рам. Това тр да го имаш предвид. И аз се двоумих между 3гб и 4гб и взех с 4гб (плана ми е да го ползвам повече години напред).

по тази логика аз с 2 гб рам не трябва да имам никаква свободна,а гледам че тя е 1 гб,в случая ще заложа на очите си.
Цитирай
#11

(2017-11-12, 09:00:23)Wild bear написа:  по тази логика аз с 2 гб рам не трябва да имам никаква свободна,а гледам че тя е 1 гб,в случая ще заложа на очите си.

Такава е логиката за 4гб и за 3гб. Отиваш в технополис, взимаш един редми4х, там са с 3гб и го виждаш с очите си- свободната памет е 1,5гб 
Другото ти го казвам от първо лице, все пак имам 4гб и положението е такова.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

Логика не търси ... малко по различно е ... От 3 гб имаш едни около 300мб заделени за ниското ниво т.е. на разположение ти е 2,7 например ... От там махаш 1,5 гб за това и онова ... И това за 3гб ... За 4 вече нещата са други ... за 2 съвсем 3ти ... Андроид както и други ОС се разпростират според чергата, на база критериите на рам мениджмънта ... Ако има 3 кешира 1,5 например, но ако има 4 вече кешира повече ... Накрая може да се окаже, че при всички имаш една и съща свободна рам ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)