Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Малко Wi-fi мрежи
#1

Забелязвам, че С7 открива много малко мрежи. На какво може да се дължи? Ето сравнението:

На закрито.
[Изображение: 20171023_143343.jpg][Изображение: DSC_2666.jpg]

 
На открито.

 [Изображение: 20171023_152242.jpg][Изображение: DSC_2669.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами освен на сила на wi-fi модула на друго не мога да си го обясня.
Цитирай
#3

Ако имаш вариант опитай да тестваш с друг телефон от същият модел, защото може да е от апарата ти ( аз не помня да съм имал подобен като го ползвах )

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#4

Видимо от Сонито мрежите са едва доловими. Или антените на S7 са с по-малка чувствителност (малко вероятно), или по-вероятно софтуерно филтрира мрежите, които са с много малка мощност. Не забравяй, че щом телефонът ти чува мрежите толкова слабо, те ще чуват телефона ти още по-слабо, а може и въобще да не се осъществи двупосочна комуникация.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#5

А ако се свържеш към тези които не се хващат от С7 имаш ли трафик. Един вид хубаво ги виждаш, но ако са толкова слаби, че не вършат работа ....все тая. Като постоиш на този екран изчезват ли за момент тези мрежи и после да се появяват отново?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#6

Докато направя снимките с двата телефона за няма и минута. Повече не съм изчаквал. Ще пробвам с А5 как ще е тези дни.
Цитирай
#7

WiFi и обхват са доста променливи и зависими характеристики... вятър да духне всичко се променя ....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#8

Днес сканирах с двата телефона и отново С7 не откриваше половината налични мрежи. При тест1, С7 откри 12 мрежи, при над 20 при Рей. В тест2, С7 не намери мрежи, докато Рей откри 6-7. Явно всяко устройство има + и -.
Цитирай
#9

А успя ли да се свържеш, да получиш IP и да браузваш в интернет през някоя от мрежите, които Сонито открива, а S7 не?

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#10

Като тръгна да се връзвам ми иска парола и дотам. Без парола няма как да продължа.
Цитирай
#11

Не, не. Толкова си може . И моят е така. И аз съм сравнявал.

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#12

Добре де направете си теста с двата телефона и домашната мрежа. Отделечавайте се постепенно от домашната мрежа и в момента, в който мрежата изчезне от Самсунга, вижте какво е положението при Сонито. Ако мрежата се открива от апарата опитайте да се свържете и пробвайте да браузвате. Разбира се, че и всяко едно устройство има wi-fi модул с различна мощност, която и софтуерно може да се ограничава до определени стойности.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)