Анкета: Мислите ли, че 2000+ лв са оправдани за цена на флагман? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, бих платил цената!
7.55%
8
7.55%
Не, в никакъв случай!
82.08%
87
82.08%
Ще ми се да закупя флагмана, но ми се струват множко!
8.49%
9
8.49%
Друго (Моля посочете в коментар)!
1.89%
2
1.89%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мислите ли, че 2000+ лв са оправдани за цена на флагман?
#1

   AndroidBG ви пита...


"Мислите ли, че 2000+ лв са оправдани за цена на флагман?"


[Изображение: How-much-will-you-pay.png]



С участието си в Анкетата заявявате, че сте запознати с правилата за участие в Анкетите!
Аксесоари
#2

Обръщам внимание на всички, които не са забелязали все още, че са отпаднали ограниченията за коментиране в този под-форум.

Всеки може да коментира, репликира и дупликира колкото си пожелае, разбира се без да излиза от добрия тон.
#3

Не,не са оправдани.Телефона е за говорене.Повече от 700 лв. за телефон си мисля,че са хвърлени пари на вятъра.

POCO X3 NFC 6/128
#4

(2017-10-25, 11:31:13)gazara74 написа:  Не,не са оправдани.Телефона е за говорене.Повече от 700 лв. за телефон си мисля,че са хвърлени пари на вятъра.

СМАРТФОНИТЕ, отдавна не са само за говорене. Ако ще се ползва за говорене, и 700 лв са много, а ако питаш мен дори и 200 лв. В този случай по-добре телефон с копчета за 150 лв.
#5

След като знам, че ще имам (най-)добрата поддръжка от производителя - тогава съм склонен, но инвестициите ми в Android телефони до момента винаги са водели до следната схема:

1000 и няколко лв. в началото на 2011-та и след 2 години едва го продадох за 200 лв., т.е. за 2 години точно 5 пъти се е обезценил.
1100 лв. (2013-та) и след 3 години едвам го продадох за около 250 лв., т.е. почти 5 пъти по-малко, но тук хубавото е, че срокът е с 1 година повече експлоатация спрямо предния.
Миналата година реших да мина на отсрещния бряг  Big Grin само с 1740 лв. да видим колко ще му взема след 2 години примерно ... не вярвам да е 200 лв., но времето ще покаже.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#6

Телефон избирам спрямо това дали ми харесва. Никога, ама никога не си избирам по това за колко пари ще го продам след ХХ време.
#7

Въпросът е както този: Заслужавали си си цената на най-високият клас на Бентли, като и кола за 10 000 лв. ще ви превози от т. А до т. Б. Като цяло е много трудно да се определи понятието заслужава ли си или не си заслужава.
#8

бентлито по-скоро можеш да го приравниш към верту и т,н марки от този род - тук говорим за по-масови телефони, които поне по моя преценка са безумно скъпи.
Иначе всички щяха да са с бентлита по улиците, както навсякъде се виждат вече 8ци (айфон и самсунг)
#9

Абсолютно ,,НЕ" .Не си струва въобще покупката на такъв телефон при условие,че след това създаваме теми за дефекти с дадения модел и се чудим как да го оправим.А наличието на дефекти е факт.Така,че...Дори и да не се намираха дефекти и дребни бъгчета в софта,за мен пак не е оправдано.Ако се водя от проблемите с даден флагман за посочената цена,предпочитам да ги изпитам с телефон до около 600/700 лева. Big Grin
#10

Не не си струва. Но за маниаците е друга работа. То който си купи флагман за 1000 и кусур лева, още след пет-шест месеца му омръзва, почва да върти очи по новите флагмани и съответно си купува нов такъв и това се повтаря непрекъснато.
#11

На този етап до момента, смятам, че е безумно да се плати подобна сума за устройство, наречено флагман.
Безумна цена, която не ми и минава на ум да платя.
Цените тръгнаха главоломно и необосновано нагоре, което е последвано от всяка една марка, произвеждаща такива устройства, било то и със статут на ниско бюджетна до преди определен период от време.
Вероятно някои ще кажат, хардуера, софтуера, но нали именно за това сме плащали във флагмана, закупен евентуално във времето до момента.
Оскъпяването на устройствата, които до преди време сме кулували за не малка, но поне трицифрена сума, която също не е била за подценяване, също за времето си са имали последните иновации в хардуера, очаквани софтуерни актуализации, при някои и премиум материали и тн.
Кое е нещото, което да провокира у мен желанието за инвестиция в пъти над тази, която съм плащал преди години, за същия този флагман за времето си?
Отговора за мен разбира се, оставям на себе си.
Финансовото изхвърляне в пъти повече в днешно време, за иначе отново наречен флагман, бих счел за комплексарщина и напразно парадиране пред хората с финансови възможности, които не при всеки са припокрити, а именно допълват липсата на нещо друго ценно, което нямат в живота си.
Не са малко случаите, при които така блянувания флагман, е в пъти цената на автомобила на притежателят му например.
Явно за подобен тип човек, е приоритет какво впечатление прави с телефона у него, а не с манталитета си и отношението към хората, за да бъде оценен като истински стойностен човек, а не като изкуствено скъп, последен модел....

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
#12

Кое ценово не е тръгнало нагоре в световен мащаб. Всичко върви нагоре, коли, храни, телевизори и т.н. Проблема е, че доходите ни на на нас Българите не растат с темповете на доходите в страните предлагащи конкретната стока.
#13

Не! Няма да ставаш роб на един телефон...
#14

(2017-10-25, 20:25:29)ivanov_km написа:  Кое ценово не е тръгнало нагоре в световен мащаб. Всичко върви нагоре, коли, храни, телевизори и т.н. Проблема е, че доходите ни на на нас Българите не растат с темповете на доходите в страните предлагащи конкретната стока.

Еми хайде де храната...?трябва ли ни?скъпа евтина..
Колата не е жизнено важна но е полезна например в някои неудобни ситуаций.
Телевизора не знам пак е избор индивидуален като цена.
Но за 2000 + лв аз специално мога да си купя телефон,кола с която мога да ходя риболов(много стара но изрядна) и ще ми останат пари за доста храна.
#15

Ако тези пари буквално ще се отгладуват за да се вземе подобен телефон, определено не е оправдано. Ако пък парите на са фактор и човек има желание да притежават подобно устройство, защо не? Както по-горе казах, заслужава ли си или не зависи от гледната точка.
#16

Не не бих ги дал това вече мина всякакви граници на нормалното, дори и да ги имам в излишък и да ги дам пак не го прави нормално. Психологическата ми граница беше 1000 лева от две години е 6-700.
Когато давах 1000 поне имах нещо уникално интересно и иновативно, това отдавна не го намирам в новите ''флагмани'' просто поредния напомпан безличен телефон, може и да не е така но като погледна цените и автоматично стават такива.

[Изображение: 21693249.jpg]
#17

2000+ лева са много пари за един българин или друг жител на страна от третия свят, дали са оправдана цена за флагман всеки решава за себе си.
Цените вървят нагоре и заради инфлацията не само от алчността на търговците и производители те. И всяка година новите флагмани ще са по-скъпи.

Huawei P10
#18

Инфлацията не фактор за момента. В България е около 1.3 %.
#19

Не знам колко е, но е фактор.

Huawei P10
#20

Как ще е фактор като няма инфлация. Нещо което го няма няма как да е фактор.

(2017-10-26, 01:45:45)anatol06 написа:  Как ще е фактор,като няма инфлация. Нещо което го няма няма как да е фактор.

12345
#21

Инфлацията няма нищо общо в случая. В световен мащаб в последните няколко години е прекалено малка за такова увеличаване на цените на телефоните.

И тъй като колеги споменаха нагоре телевизорите. Не, при тях е обратното. Вече за по-малко пари може да си купиш читав телевизор. Същото е и с комптрите/лаптопите. Тяхните цени или остават същите или намалят...а на телефоните расте.
#22

Съгласен съм със @GH0STFACE,лаптопи,компютри и телевизори са по-достъпни от всякога.Само до преди 6-7 години един 32" и то съвсем обикновен НЕсмарт телевизор струваше 600-700 лева.Сега са по 350 лева и по нищо не се различават.Не е така обаче със телефоните.Цял свят подивя по смартфоните,навсякъде са скъпи но има хора които плащат за да са с възможно последния хардуер,който всяка година се сменя.Това е бизнес за милиарди,производителите го знаят много по-добре от нас и спокойно си надуват цените без особено голямо покритие.Това 2000 лева за телефон е просто абсолютно откачена история.Да струва 1000 лева ще го разбера до някъде,но телефона ти да е актуален поне 2 години минимум.Всяка година се пускат поне по 2 флагмана от производителите.Има много примери,като започнем от LG G6-LG V30,Galaxy S8-Galaxy Note 8,Huawei P10-Huawei Mate 10 и други има.Никой не може да ме убеди,че 2 бона си струват за телефон,който другата година ще бъде забравен от следващия модел.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#23

Как няма инфлация? На нея се дължи само част от разликата в цената, друг фантор е търсенето. Примера с телевизорите него разбирам, ако се сравняваха флагмани и там има флагмани резултата няма да е същия като при бюджетни телевизори.

Huawei P10
#24

(2017-10-26, 09:09:20)Sandocan написа:  Как няма инфлация? На нея се дължи само част от разликата в цената, друг фантор е търсенето. Примера с телевизорите него разбирам, ако се сравняваха флагмани и там има флагмани резултата няма да е същия като при бюджетни телевизори.

"Флагмани" телевизори са по 10К лева.Сравнявай.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#25

(2017-10-26, 08:37:48)vesoisthebest написа:  Никой не може да ме убеди,че 2 бона си струват за телефон,който другата година ще бъде забравен от следващия модел.

Точно заради това минах на ябълките. Там не те "забравят", защото не си с последния модел, а всички си получават актуализациите (в продължение на 4 - 5 години). Докато не оправят тези недоразумения в Android при всички марки (не само при Pixel 2) до тогава едва ли ще се върна отново. Не може да си дал 1500+ лв. и на следващата година почват да бавят актуализациите, за да може най-новия модел да е с най-новата версия, а "стария" на няма 1 година кучета го яли, а след 2 години вече официално си извън поддръжка (освен секюрити ъпдейти, че даже и те идват със закъснение понякога).
Сега колко флагмана от 2015-та са с Android 7? Колко флагмана от 2016-та са с Android 8? Броят се на пръстите на едната ръка предполагам.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)