Анкета: Мислите ли, че 2000+ лв са оправдани за цена на флагман? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, бих платил цената!
7.55%
8
7.55%
Не, в никакъв случай!
82.08%
87
82.08%
Ще ми се да закупя флагмана, но ми се струват множко!
8.49%
9
8.49%
Друго (Моля посочете в коментар)!
1.89%
2
1.89%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мислите ли, че 2000+ лв са оправдани за цена на флагман?

Ами да се помисли дали батерията не би могла да се дозарежда носейки телефона в джоба от телесната температура на тялото или от околната температура. Това имах в предвид по повод батериите. Зареждане на батерията за 5 минути също.
Аксесоари

Като нямате пари за истински телефони си купувайте китайски боклуци- Айди...

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra

^Титан на мисълта. Всичко е ясно.

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie

Интересно четиво!
http://fieldguide.gizmodo.com/why-you-do...248464/amp

(2017-10-25, 11:31:13)gazara74 написа:  Не,не са оправдани.Телефона е за говорене.Повече от 700 лв. за телефон си мисля,че са хвърлени пари на вятъра.

Именно, особено сега с тези китайски "флагшип килъри" направо се обезмисля даването на +1000лв за марка която никой няма да забележи в обществеността (защото нали за това са марките, да се формират класи и стандарти на живот). На мен даже ми прави лошо впечатление като видя някой келеш с телефон на цената на семейната им кола. Говори ми лошо за приоритетите на семейството и самия човек. При наличието на марка като oneplus не виждам смисъл (поне към моментния ми мироглед).

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]

(2017-11-08, 21:19:36)Victormihov написа:  Като нямате пари за истински телефони си купувайте китайски боклуци- Айди...

Това беше доста грубо и необмислено не мислиш ли? Какво означава ''нямате пари''? Просто всеки си подрежда приоритетите и преценява дали да гладува един ''марков'' смартфон или да купи друг на половин цена и другата половина да я похарчи разумно за по важни неща, като деца, семейство, сметки, храна.
На повечето от нас отдавна ни мина внушението, че скъпия телефон уголемява мъжкото достойнство и си караме на по евтини Wink

[Изображение: 21693249.jpg]

(2017-11-08, 21:19:36)Victormihov написа:  Като нямате пари за истински телефони си купувайте китайски боклуци- Айди...
Като няма леБ, яжте пасри викаш?
Боже, колко фенбойчета има, досега не видях адекватно оборване, какво повече може да прави телефон за 2к повече от телефон за 400лв.
Меил,снимки,ало ало, лицекнига, вайбър, снапчат, месинджъри... още? Перат ли, готвят ли? Абсурдно е. Имал нямал пари Big Grin смях в залата.
За мен не е оправдано 2к лв. Няма какво да предложат ново, ама за да сме модни, а от тези телефони достойнството не раЗте Big Grin

*******************
Кой изпи бирата?

(2017-11-09, 21:31:06)zlobich написа:  какво повече може да прави телефон за 2к повече от телефон за 400лв.
Меил,снимки,ало ало, лицекнига, вайбър, снапчат, месинджъри... още? 

да 
единствено само камерата може би е по-добра при скъпарите 
и с това се изчерпват всички плюсове, разбира се дори не е при всички а при определени модели...

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]

(2017-11-09, 21:42:49)nehranimaiko написа:  да 
единствено само камерата може би е по-добра при скъпарите 
и с това се изчерпват всички плюсове, разбира се дори не е при всички а при определени модели...

Наистина ли вярваш, че само камерите са им по добри?

(2017-11-09, 21:49:23)ivanov_km написа:  Наистина ли вярваш, че само камерите са им по добри?

Ами ти ми кажи как оценяш един телефон. Аз го оценям по следните критерии:
1. Бързина на отваряне на приложения.
2. Липса на засичания, забавяния, лагване. 
3. Достатъчно място за нови приложения, музика, филми в частност. 
4. Цена
това е базата 
после, 
5. Дисплей
6. Външен вид 
7. Камера (за мен камерата не е на 1во място понеже правя само случайни снимки и видеа при необходимост) 
8.Марка (но не чак на последно място понеже примерно аз не харесвам хуауей- предпочетох сЯуми/сиоми/ ) 

И по кои от тея характеристики мислиш че китайските не се равняват на флагманите? 

Аз по горните критерии си избрах моя, даже цената ми беше на по-горен ред в листа който съм описал. 

Ся ако си някоя жена може да сложиш марката и външния вид на първо място, там да лъска нещо, да има ябълка, неща от тоя сорт.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]

Определено се сравняват Китайските марки с другите, тук спор не правя, даже не съм съгласен да ги делим на китайски и флагмани защото и Huawei и Xiaomi имат своите много добри флагмани, но не са никак евтини. Тук трябва да отбележа, че Xiaomi официално не се предлагат в България с изключение на един два модела. Това мен лично ме възпира да си взема техен телефон, защото при необходимост гаранцията е много спорна, а и времето за отстраняване на проблема също. Бих си взел Xiaomi, когато започнат да се предлагат свободно като др. марки в България. Сега избрах телефонът си по критерии бързина, дисплей, камера и водоустойчивост.

Аз пък си купувам единствено телефони, които не се предлагат в България. Почнат ли марката да се предлага в България спирам да ги купувам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • Victormihov

(2017-11-09, 19:14:23)dp4u4umi6ev написа:  Това беше доста грубо и необмислено не мислиш ли? Какво означава ''нямате пари''? Просто всеки си подрежда приоритетите и преценява дали да гладува един ''марков'' смартфон или да купи друг на половин цена и другата половина да я похарчи разумно за по важни неща, като деца, семейство, сметки, храна.
На повечето от нас отдавна ни мина внушението, че скъпия телефон уголемява мъжкото достойнство и си караме на по евтини Wink

Искаш ли най-доброто- плащаш.
Това е във всяко едно отношение така.
Коли, екскурзии, къщи, телефони, дрехи.

Има само едно тънко нещо, двойната цена , НЕ значи двойно по-добър.
Цена не е линеарна към това което получаваш.

Примерно за 400лв полувачаш телефон който има основните сносни неща, искаш малко по-добър екран и малко по-силен процесор не плащаш още 20%, а още 150% и цената вече е 1000лв.

Ако искаш ощеее малко по-добро, плащаш още 100%... и цената вече е 2000лв.
Според мен си заслужава, не знам, за мен си заслужава.
Купуваш съм си евтини телефони и после не ми е кеф с тях, след това си купувам пак това което искам евтиният продавам- и така губя повече пари.

То народа си го е казал- “Не съм толкова богат за да купувам евтини неща.”

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra

За това какво искате да има в един телефон си има вече отделна Анкета. Благодарим на колегата, който ни подсказа каква да бъде следващата ни анкета.

Резултатът от анкетата говори сам за себе си.
И непрекъснато излизат нови и нови дани защо са такива (резултатите):

Цитат:Apple потвърди това, от което много потребители на reddit се оплакват през последните дни – когато устройството е изложено на ниски температури неговият дисплей губи голяма част от чувствителността си. Проблемът очевидно е от софтуерно естество, защото от съобщенията става ясно, че изчезва след заключване и отключване на телефона. Информация в сайта на Apple съветва, че е най-добре устройствата с iOS да се ползват в температурен диапазон 0-35 градуса, защото излагането на ниски и високи температури може да предизвика промяна в поведението им.

Цитат:Just yesterday, we told you Google Pixel 2/2 XL users are reporting that the device's muted mic issue can be fixed by blowing into the bottom speaker. And now, it has come to light the same process works for Samsung's Galaxy Note8 and S8/S8+ flagship smartphones as well.
Hilarious, but true. If you take a look at the official Samsung forums (links at the bottom of the story), you'll see that users of both the Note8 as well as the S8/S8+ have also been complaining about mic not working during calls, or while using virtual assistant apps.
And many of them were able to resolve the issue by blowing into the mic/charging port area at the bottom.

Вместо за 2К телефона да ми духа, аз на него?! Да, ама не.

Pixel XL / Android 9 Pie

(2017-11-10, 07:30:17)Victormihov написа:  То народа си го е казал- “Не съм толкова богат за да купувам евтини неща.”

 Наистина евтиното излиза скъпо, но най-скъпото не означава най-доброто. Почивка на Бора Бора ще ми струва няколко хиляди на ден и немисля че ще ми хареса повече от колкото всеки друг слънчев остров из океаните.

Huawei P10

(2017-11-08, 21:19:36)Victormihov написа:  Като нямате пари за истински телефони си купувайте китайски боклуци- Айди...

 От теб това ...

(2017-11-09, 21:58:53)nehranimaiko написа:  Ами ти ми кажи как оценяш един телефон. Аз го оценям по следните критерии:
1. Бързина на отваряне на приложения.
2. Липса на засичания, забавяния, лагване. 
3. Достатъчно място за нови приложения, музика, филми в частност. 
4. Цена
това е базата 
после, 
5. Дисплей
6. Външен вид 
7. Камера (за мен камерата не е на 1во място понеже правя само случайни снимки и видеа при необходимост) 
8.Марка (но не чак на последно място понеже примерно аз не харесвам хуауей- предпочетох сЯуми/сиоми/ ) 

И по кои от тея характеристики мислиш че китайските не се равняват на флагманите? 

Аз по горните критерии си избрах моя, даже цената ми беше на по-горен ред в листа който съм описал. 

Ся ако си някоя жена може да сложиш марката и външния вид на първо място, там да лъска нещо, да има ябълка, неща от тоя сорт.

Е ти ако гледаш точка 2 и нема си купиш телефон бре ...

(2017-11-09, 22:19:04)ivanov_km написа:  Определено се сравняват Китайските марки с другите, тук спор не правя, даже не съм съгласен да ги делим на китайски и флагмани защото и Huawei и Xiaomi имат своите много добри флагмани, но не са никак евтини. Тук трябва да отбележа, че Xiaomi официално не се предлагат в България с изключение на един два модела. Това мен лично ме възпира да си взема техен телефон, защото при необходимост гаранцията е много спорна, а и времето за отстраняване на проблема също. Бих си взел Xiaomi, когато започнат да се предлагат свободно като др. марки в България. Сега избрах телефонът си по критерии бързина, дисплей, камера и водоустойчивост.

Вярно, не са никак евтини, но пак са доста по евтини ... а предлагат не по малко ... И да всичко е критерии и компромиси, макар, че винаги надделяват предразсъдаците, егото и т.н. ...Нима гаранцията ти покрива счупване на стъкларии при изпускане? И какво като имаш гаранция? Виж колко са относителни нещата ...


(2017-11-10, 07:30:17)Victormihov написа:  Искаш ли най-доброто- плащаш.
Това е във всяко едно отношение така.
Коли, екскурзии, къщи, телефони, дрехи.

Има само едно тънко нещо, двойната цена , НЕ значи двойно по-добър.
Цена не е линеарна към това което получаваш.

Примерно за 400лв полувачаш телефон който има основните сносни неща, искаш малко по-добър екран и малко по-силен процесор не плащаш още 20%, а още 150% и цената вече е 1000лв.

Ако искаш ощеее малко по-добро, плащаш още 100%... и цената вече е 2000лв.
Според мен си заслужава, не знам, за мен си заслужава.
Купуваш съм си евтини телефони и после не ми е кеф с тях, след това си купувам пак това което искам евтиният продавам- и така губя повече пари.

То народа си го е казал- “Не съм толкова богат за да купувам евтини неща.”

Ама ето го ключа за бараката ... Не ти е кеф с тях. Това е достатъчна причина да да кажем да ей го момъка го кефи и толкова, а не да вадиш щуротии като най горния ред " най-доброто" В какво може да бъде най добро едно мултифункционално устройство което по подразбиране е правено с компромиси? Че те до толкова са пълни с компромиси, че даже и основната си функция телефонията не могат да свършат понякога като хората ... 
Забравяме че всичко е баланса от компромиси които са направени за даденото устройство ...
Ей ти пример ... Колегата @ivanov_km дава няколко критерия за избора си. Един от тях е водоустойчивостта. Е ноут 8 сравнен с евтиния cat s60 който държи 5м под вода къде се класира? Колко добър е? Нали е най-доброто? Защо не може да се гмурне на 5 метра? Ами термалната камера къде му е като стана въпрос за s60 ? Е нали е най доброто? Защо няма термо камера? Като стана въпрос за камери покажи ми един телефон с "добра" камера ... едно такова клипче от телефон ми покажи ...
https://www.youtube.com/watch?v=c7AejviSI1k
https://www.youtube.com/watch?v=Clg7rQB6...e=youtu.be

Няма нали? Защото всички са подсредствени ... Тук нещата опират до компромиси не до най-добър, защото добри няма ... няма как толкова голяма матрица или такъв обектив ...
Още в урока за 1ви клас примера булида и камиона ... Хибрида между тях са състезателните камиони, които нито могат да летят с 300 по пистата нито могат да дърпат големия товар, поради силно олекотената конструкция ... т.е. накрая в това дето е 2 в 1 нямаш нито едно от 2те като хората, но пък е в комбинация ...
И телефона като устройство което е много в 1 е такъв компромис ... Разликата, че че някои предпочитат за да не правят компромиси за дадени неща ...

Когато споменах гаранция предвид имах само и единствено хардуерни проблеми с устройството. Сега изпусканията няма как да минат по гаранцията освен ако нямаме сключена допълнителна застраховка.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

(2017-11-10, 16:21:43)ivanov_km написа:  Когато споменах гаранция предвид имах само и единствено хардуерни проблеми с устройството. Сега изпусканията няма как да минат по гаранцията освен ако нямаме сключена допълнителна застраховка.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Принципно е така, но дефакто е малко различно. Предполагам знаеш как сервизи отказват гаранционно обслужване по предлог влага или удър без да е така ... Писания по този въпрос колкото искаш тук във форума а и извън него ...
Уви тук не ни цакат само със завишените цени ...
Ей за това мразим всички по веригата ...
Моли се да не се стига до там ...

Аз до сега съм правил предявяване на иск по гаранция за телевизор, лаптоп и телефон. И в трите случая не съм имал проблем с ремонтите с уговорката, че и трите стоки са били закупени от голями вериги. Един телефон закупих от онлайн магазин и се наложи сервиз, е нямаше такъв цирк за това от такива магазинчета покупка никога.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk

оффтопик преди може би да заключат темата - доста често се споменаваше последния модел на Apple в темата - името му е айфон десет, а не айфон екс... благодаря за вниманието Smile

(2017-11-11, 18:57:38)asbozh написа:  оффтопик преди може би да заключат темата - доста често се споменаваше последния модел на Apple в темата - името му е айфон десет, а не айфон екс... благодаря за вниманието Smile

Най точното му име е Animoji machine ... 

Айфон десет е толкова могъщ, че като изтриеш някой от контактите си, той умира и в реалния живот.

Мисля, че aнкетaтa вече се изчерпa.  Lock

#TeamPixel

(2017-11-11, 21:20:43)kumbeto написа:  Мисля, че aнкетaтa вече се изчерпa.  Lock

Напълно си прав. След 1 година ще има подобна , но със заглавие
"Мислите ли, че 2500+ лв са оправдани за цена на флагман?"
Резултата ще е същия предполагам.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)