Анкета: Мислите ли, че 2000+ лв са оправдани за цена на флагман? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да, бих платил цената!
7.55%
8
7.55%
Не, в никакъв случай!
82.08%
87
82.08%
Ще ми се да закупя флагмана, но ми се струват множко!
8.49%
9
8.49%
Друго (Моля посочете в коментар)!
1.89%
2
1.89%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мислите ли, че 2000+ лв са оправдани за цена на флагман?
#26

(2017-10-26, 09:39:16)centur написа:  Точно заради това минах на ябълките. Там не те "забравят", защото не си с последния модел, а всички си получават актуализациите (в продължение на 4 - 5 години). Докато не оправят тези недоразумения в Android при всички марки (не само при Pixel 2) до тогава едва ли ще се върна отново. Не може да си дал 1500+ лв. и на следващата година почват да бавят актуализациите, за да може най-новия модел да е с най-новата версия, а "стария" на няма 1 година кучета го яли, а след 2 години вече официално си извън поддръжка (освен секюрити ъпдейти, че даже и те идват със закъснение понякога).
Сега колко флагмана от 2015-та са с Android 7? Колко флагмана от 2016-та са с Android 8? Броят се на пръстите на едната ръка предполагам.

Именно,няма на какво отгоре да се искат 1500-2000 лева.Дори и за Apple,като сметнем кекавия хардуер,който е пригоден за техните телефони и работи добре.Но да дам 1500+ и да не мога да си метна едно външно приложения и да си го правя каквото искам..за мен е недопустимо.Едно,че даваш 1500+ и друго,че те ти казват какво ТИ можеш да правиш със собтсвения си телефон.Това е нелепо.. Smile.Всяка нормална OS има възможност за инсталиране на външни приложения,ако ще да са правени от баба ми.Въобще Apple не е в списъка ми от технологични джаджи.Всичко това,което казах е свързано със тия 2К лева,за които всъщност говорим.Каква файда,че Apple ъпдейтват телефоните си редовно,като сметна,че на мен не ми върши работи пък ако ще и всеки час да пускат ъпдейти.За това трудно се намира баланс,но винаги бих избрал Андроид устройство,но не и за 1500-2000 лв.Бенчмарк тестове и глупости не ме впечатлявят,но може да впечатлят някой 5-ти клас ученик.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Аксесоари
#27

(2017-10-26, 08:09:16)GH0STFACE написа:  Инфлацията няма нищо общо в случая. В световен мащаб в последните няколко години е прекалено малка за такова увеличаване на цените на телефоните.

И тъй като колеги споменаха нагоре телевизорите. Не, при тях е обратното. Вече за по-малко пари може да си купиш читав телевизор. Същото е и с комптрите/лаптопите. Тяхните цени или остават същите или намалят...а на телефоните расте.

Прав сте до някъде но много зависи от гледната точка. И сега има телевизори надминаващи 10 000 лв. както и лаптопи. Ако ще сравняваме така цените трябва да сравняваме топ моделите за сравняваните продукти. Защото тук говорим за най-добрите телефони на пазара към днешна дата, който струват 2000 лв. но ако говорим за телевизори то те пак са над 10 000 лв. както и за Лаптопи.
#28

Оставям това тук,пък нека всеки си преценява колко ще дава за смартфон.
http://www.mobilebulgaria.com/news/41457...0%BD%D0%B8

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#29

Ето ви конкретен пример за телевизор, който струва колкото Гарсониера във Варна Smile
http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANAS...ED/p/16655.
За да сме коректни трябва да сравняваме сравними неща. Телефони в диапазона от 400 до 700 лв. с добри показатели има колкото иска човек. Всеки който иска да притежава най-добрия телефон трябва да се бръкне много по-дълбоко.
#30

То и навремето имаше телевизори по над 10К лева.
#31

(2017-10-26, 09:51:01)vesoisthebest написа:  Но да дам 1500+ и да не мога да си метна едно външно приложения и да си го правя каквото искам..за мен е недопустимо.Едно,че даваш 1500+ и друго,че те ти казват какво ТИ можеш да правиш със собтсвения си телефон.Това е нелепо.. Smile.Всяка нормална OS има възможност за инсталиране на външни приложения,ако ще да са правени от баба ми.

Е, аз как си мятах Sygic и iTransmission, докато бях с iOS 10? Никой нищо не ми е казвал какво да правя със собствения си телефон. Примерно искам да си подредя иконките в папки или на други десктопи - персонализирам го, искам Viber - инсталирам Viber, искам Messenger - инсталирам Messenger и т.н. Ако говорим за launcher - на мен ми харесва такъв какъвто си е, дори да имах възможност да го променя пак бих си останал с "вградения", защото ми харесва, ако толкова държиш да си различен от останалите тогава си слагай лявата обувка на десния крак, обличай си блузите наопаки, карай назад в лявата лента, за да си по-различен от останалите.
Такива детински прищявки от рода: "Виж какво мога, а ти не можеш" не ме засягат въобще. Дори нарочно не си сменям "вградената" мелодия, за да се дразнят такива, които искат да се различават от останалите.
На Android се наситих отдавна... цели 6 години се занимавах с тестване на custom ROM-ове, разни модификации, но дойде един момент, в който исках всичко да работи стабилно без да се налага се занимавам да правя каквото и да е от моя страна - именно това ме удовлетворява при Apple.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#32

(2017-10-26, 12:10:41)centur написа:  Е, аз как си мятах Sygic и iTransmission, докато бях с iOS 10? Никой нищо не ми е казвал какво да правя със собствения си телефон. Примерно искам да си подредя иконките в папки или на други десктопи - персонализирам го, искам Viber - инсталирам Viber, искам Messenger - инсталирам Messenger и т.н. Ако говорим за launcher - на мен ми харесва такъв какъвто си е, дори да имах възможност да го променя пак бих си останал с "вградения", защото ми харесва, ако толкова държиш да си различен от останалите тогава си слагай лявата обувка на десния крак, обличай си блузите наопаки, карай назад в лявата лента, за да си по-различен от останалите.
Такива детински прищявки от рода: "Виж какво мога, а ти не можеш" не ме засягат въобще. Дори нарочно не си сменям "вградената" мелодия, за да се дразнят такива, които искат да се различават от останалите.
На Android се наситих отдавна... цели 6 години се занимавах с тестване на custom ROM-ове, разни модификации, но дойде един момент, в който исках всичко да работи стабилно без да се налага се занимавам да правя каквото и да е от моя страна - именно това ме удовлетворява при Apple.

Кой ти е споменал за някакви убити лаунчери,които никога няма да сложа.Да не говоря,че мелодия въобще не променям,икони,теми и т.н не са ми на сърце и никога не са били.Всъщност почти през цялото време телефона ми е само на вибрация,в много редки случаи пускам звука,когато съм пеша и съм сред шумна среда.Говоря за приложения от 3-ти страни,които ще инсталираш на айфона си на кукуво лято.Голяма персонализация правиш,слагаш ги в папки!!Браво на Apple!Но не ставаше въпрос за това,а за приложения,които на мен лично ми вършат работа и нямам намерение да споменавам кои са.За мен айфон е НЕудачен избор-за теб е удачен избор.Примири се със факта,че Айфона работи в ограничена среда.Работил съм с Айфон,пред мен в момента дори има една 8-ца,която ми е абсолютно безполезна поради причините,които ти изброих.Фрагментацията при Андроид куца страшно много,а свободата при Apple още повече.Щом мислиш,че като ти звъни телефона със "вградената" мелодия и другите се дразнят,то аз повече няма какво да коментирам с теб.Айде мир да има..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#33

Всичко е въпрос на финнсови възможности и реални нужди. Когато парите не са проблем няма скъп или евтин телефон. 70% от хората си ползват малка част от възможностите на телефоните, въпреки че са платили не малки суми за голям набор от функционалности. Реално такива машини не им трябват, но поради някаква причина са инвестирали повече, отколкото им е небходимо. Поне моите наблюдения са такива.

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
#34

Да се дадат две-три месечни заплати (за по-голямата част от българите) за някаква джада, на която в повечето случаи се ползват 10% от възможностите й е нонсенс. А да се купуват скъпи телефони на деца и ученици е направо вредно.

Sony Z5 Compact.
#35

Виждам има хора коментирали анкетата, но не са гласували. Моля ви колеги, не се стеснявайте Wink
#36

(2017-10-26, 09:39:16)centur написа:  Точно заради това минах на ябълките. Там не те "забравят", защото не си с последния модел, а всички си получават актуализациите (в продължение на 4 - 5 години). Докато не оправят тези недоразумения в Android при всички марки (не само при Pixel 2) до тогава едва ли ще се върна отново. Не може да си дал 1500+ лв. и на следващата година почват да бавят актуализациите, за да може най-новия модел да е с най-новата версия, а "стария" на няма 1 година кучета го яли, а след 2 години вече официално си извън поддръжка (освен секюрити ъпдейти, че даже и те идват със закъснение понякога).
Сега колко флагмана от 2015-та са с Android 7? Колко флагмана от 2016-та са с Android 8? Броят се на пръстите на едната ръка предполагам.
До преди две седмици бях с Нот 4, който получи актуализация на ОС-а в началото на месец септември тази година а до тогава всеки един месец получавах кръпки, което доказва, че от Самсунг не загърбват ето така с лека ръка високият си клас телефони. Всеки висок клас телефон на Самсунг получава точно два големи ъпдейта и десетки кръпки. Така беше със нот 4, така ще е и с нот 8. Два големи ъпдейта и актуалният ОС с който се закупува устройството му гарантира актуалност в софтуерно отношение на твърди 3 години, което е съвсем нормално за един телефон от висок клас. Каквото и да си говорим днешният флагман след три години ще е доста поизостанал в хардуерно отношение.
#37

(2017-10-27, 09:48:08)ivanov_km написа:  До преди две седмици бях с Нот 4, който получи актуализация на ОС-а в началото на месец септември тази година а до тогава всеки един месец получавах кръпки, което доказва, че от Самсунг не загърбват ето така с лека ръка високият си клас телефони. Всеки висок клас телефон на Самсунг получава точно два големи ъпдейта и десетки кръпки. Така беше със нот 4, така ще е и с нот 8. Два големи ъпдейта и актуалният ОС с който се закупува устройството му гарантира актуалност в софтуерно отношение на твърди 3 години, което е съвсем нормално за един телефон от висок клас. Каквото и да си говорим днешният флагман след три години ще е доста поизостанал в хардуерно отношение.

Note 4 е от 2014-та, излязъл е с 4.4.4 получил е 2 големи ъпдейта (минал е през Android 5 и сега е с Android 6), но Android 7 или 8 няма да видиш, но не защото устройството няма да го подкара, а защото Samsung (както и другите) ще искат да си купиш новия Note 8, а не, че стария Note 4 няма да работи с Android 7 или 8.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
#38

Да точно така както го написахте. Лично за мен един телефон след втората година започва да ми писва, а към третата виждам как всички негови наследници го превъзхождат, което ми подсказва, че е необходима смяната с нов. Сега особено както батериите са вградени ще се съгласите с мен, че след третата година ако батерията не е тотална скапана то тя е с доста намален капацитет. Мисля, че е нормално закупувайки сега висок клас телефон да се смени след втората (макс на третата) година с нов. При средна смяна на 2,5 години мисля, че си заслужава закупуването на телефон на стойност до 2000 лв. Над 2000 лева определено вече граничи с лудост на този етап. Реално Нот 8 от както е излязъл никога не е минавал границата от 2000 лв. В теленор с пускането на модела устройството без договор струваше 1870 лв., което може да се приеме за стартова цена, при едно предподписване на договор и то на малка тарифа телефона се закупува на цена 1 700 лв.
#39

(2017-10-26, 11:14:34)ivanov_km написа:  Ето ви конкретен пример за телевизор, който струва колкото Гарсониера във Варна Smile
http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANAS...ED/p/16655.
За да сме коректни трябва да сравняваме сравними неща. Телефони в диапазона от 400 до 700 лв. с добри показатели има колкото иска човек. Всеки който иска да притежава най-добрия телефон трябва да се бръкне много по-дълбоко.

И с какво въпросния телевизор е по добър от този? http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-77...ED/p/16273
Сравними са ... все са 77 инча и все са олед. 20 000 срещу 42 000 ? Какво прави втория повече? Мусака? Свирки? Освен това какво повече ще видиш на този телевизор спрямо http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-JVC-L...ED/p/11407
Както сам казваш - телефони в диапазона от 400 до 700 лв. с добри показатели има колкото иска човек. Наливането на повече пари в телефон е без особен смисъл ...
#40

2000лв., според мене не е нормално, 1000-1500 тая граница е по-приемлива, ако телефона ще се ползва 2-3 години, няма проблем да дадеш 1300лв., даже вече е приемливо.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#41

Не оправдавам високите цени въпреки че съм с Note 8. но такава е реалността. Който лесно изкарва пари лесно ги харчи и обратното. Виждам хората около мене... ми то за масажи, спа процедури и разни други прищявки за коити плащаш и нищо не ти остава. Дадени за телефон, поне ще си го ползваш 2 год. Чудя се колко ли от хората тук негодуващи за неоправдано високите цени, дават по два пъти повече пари за цигари! но това за тях не е проблем или лудост.
Изразявам мнение не укор. Всеки е свободен да си харчи парите както му е кеф

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
#42

(2017-10-27, 11:51:20)bodonance написа:  И с какво въпросния телевизор е по добър от този? http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-LG-77...ED/p/16273
Сравними са ... все са 77 инча и все са олед. 20 000 срещу 42 000 ? Какво прави втория повече? Мусака? Свирки? Освен това какво повече ще видиш на този телевизор спрямо http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-JVC-L...ED/p/11407
Както сам казваш - телефони в диапазона от 400 до 700 лв. с добри показатели има колкото иска човек. Наливането на повече пари в телефон е без особен смисъл ...

Повярвай, че който и от двата телевизора от първите два линка да вземеш и ги сравниш за JVC-to за 750 лв. ще видиш голяма разлика в качеството на картината. Иначе е безумие да се вземе телевизор за 20 000 или 40 000 лв. Голяма разлика в качеството на картината за 42-43 инчов телевизор има от тези които струват по 750 лв, и тези, които струват в диапазона на 1 200 до 2 000 лв. При телефоните е същото, излишно е да сравняваме телефон от 500 лв. Нот, iPhoneX и т.н. По същество и двата ще се справят с лекота с ежедневните потребности на човек.
#43

(2017-10-27, 14:16:36)ivanov_km написа:  Повярвай, че който и от двата телевизора от първите два линка да вземеш и ги сравниш за JVC-to за 750 лв. ще видиш голяма разлика в качеството на картината. 

Ще видя да от ясно по ясно е. Но ще видя 5 или 10 % по добра картина ... е 5% за 41250 лв ... Колко си струва?
С какво твоя ноут 8 е по различен от ноут 3 при излизането си?
Пък и защо да не сравняваме телефон от 500лв с такъв от 1500? Нима по телефон за 500 лв не може да се обадиш ли? Смешното е, че на телефон от 500 лв може да направиш всичко което и на телефон от 1500 ... а този от 1500 не е 3 пъти по бърз, нито 3 пъти каквото и да е ...
#44

За телевизорите ще видите доста по добра картина от 5% тук няма да спорим и 50% да е по-добра картината разликата е цената е все тия 41 250 лв. и ако тази разлика в качеството за Вас или мен е оправдана си заслужава покупката.
Сега както преди време Нот3 е бил по. по най, така и сега така е Нот8 (да речем). Основният Ви въпрос е защо НОТ3 е струвал 1000 лв, а Нот 8 струва 1870 лв. Ами да речем, че много по евтино е да се произведе дисплея, камерата, процесора на Нот3 отколкото тези на Нот8. Това се наблюдава и при автомобилите достатъчно е да проследите цените на Пасат4, 5, 6, 7 (не знам до кой-модел са сега) и ще видите, че всеки следващ модел е по-скъп от предшественика си. Тази справка съм е правил конкретно за Вектра Б, Ц и заместника им Инсиня.
Ако искаш си направи съпоставка между телефон за 500 и Нот8 и с ръка на сърцето кажи, че не виждаш разлика в качеството на дисплея, на снимките, материалите на изделието, визията и усещането за телефон в ръката и не на последно място бързината на устройството и устройството при боравенето с него. Ето тази разлика в парично измерение се равнява на тези +1300 лв. Заслужават ли си? Ами не знам, въпрос на възможности и разбиране е. Ако е само за мобилна връзка трябва един телефон то дори всичко над 150 лв. е пълна глупост.
#45

(2017-10-27, 15:35:14)ivanov_km написа:  ....усещането за телефон в ръката ...

Именно ... Душевната чекия че имаш устройство което е 1800лв ...

Инак ето ти една друга гледна точка ... Нашумяло евтино напоследък е Xiaomi redmi note 4 ... всичко на всичко около 400лв ... Доволно бързо за 99% от ежедневните нужди. Батерията му кара доволно ПОВЕЧЕ, браузинга е доволен и със сигурност ще е по дълъг с едно зареждане, паметите му са 4/64 което е не по зле, екрана му е относително добре, видим на слънце и НЕ розовее в краищата и свети доста по дълго с едно зареждане, позиционирането му е прекрасно, софтуера му е добър с отличен съпорт и нов дев ром всяка седмица (с това май и скъпите трудно се хвалят а?) и т.н ... 
Казуваш снимки не прави ... ем с оставащите 1400 пари ще купим някое фото дето ще прави снимки дето скъпо телефон може и да си мечтае само ...
Ако казуваш, че слабичък бил за дадена игра то с оставащите 1400 ще купим лаптоп, на който ще плейваме игри които пак не могат да се плейват на скъпите телефони, даже може и някоя смислена работа да свърши даже ... Ако 5.5. инча ти се виждат малки с 1400 пари спокойно можеш да си купиш 40-50 инча телевизор с не лоша картина ...
Всъщност има много и някои от тях даже смислени приложения на тези 1400 лв които са разликата ... УВИ няма да има духовната чекия и усещането в ръката ... Ако това усещане оправдава цената то да оправдана е ...
Помисли над това ...
#46

Няма смисъл да мисля защото за мен решението съм го взел. А усещането в ръката е само едно от многото предимства на телефона пред нещото зделяно в Китай.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
#47

Едно време бях на принципа, че кеф цена няма.
Но подигравката на играчите на телефони минава всички граници и понякога си мисля, нужно ли е?
И тук не става въпрос дали парите ги имаш или не, факт е, че телефон от 400лв върши "почти" еднакво добре всички неща и от телефон за 2000лв.
Но мен лично друго ме дразни факта че, даваш 2000+ лв и след 2-3 месеца телефона струва 1500лв, след 12 месеца струва вече 1000лв нов.

Нужно ли е да се дават 1500лв за да си сред първите които имат най-новото? Според мен не е нужно, телефон с телефон си приличат вече, още някой друг гигбайт, още някой друг мегапиксел, още някоя и друга секунда по-бързо или по-бавно, реално всичко е еднакво и си даваме парите - дето се вика "на вятъра".

Ето вземете Самсунг С8+, колко се продаваше по магазините като излезе 2000лв? 1800? сега след половин година се намира чисто нов в олх за 1000лв дори и леко ползван за 900лв.

И пак казвам, не са проблем финансите, а принципа.
Аз преди давах по 2500+ за най най най новото дори от търговец който е внесал с куфара от Сащ и може да спечели и 300% печалба от мен, но исках да се "изфукам", че в джоба ми е най-новото и след 2 седмици го има като боклук по магазините с 40% по-ниска цена.

ДНЕС никога няма да ги дам тези пари.. според мен не става дума нито за кеф нито за нищо- просто ние потребителите сме жертва на маркетинговите трикове на компаниите - крадци... осъзнаеш ли това, загубите ще са по-малки, а кефа дори по-голям.

Лек ви ден хораSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#48

С8+ стартира на цена 1730 лв. Технополис. Сега цената е 1599 лв. С една дума за 7 месеца е паднал с 140 лв. Аз така сравнявам цените, защото повечето от Вас приб сравнението взимате най-високата видяна цена с най-ниската такава, като там в повечето случай се говори за телефони от разни сайтчета в които гаранция при нужда винаги се отказва или за телефони от Олх, където един Бог знае каква е тяхната история. Нито един Андроид телефон не е минавал границата от 2000 лв. в това число и Нот 8. Устройството стартира с цена без утежнения 1870 лв. в Теленор. Както С8+, така и Нот 8 в читав магазин няма да паднат под 1000 лв. Самсунг в премиум моделите си държат цените. След 1 година ако от оператор на свободна продажба намерите Нот 8 на цена под 1100 лв. ми пишете на лично и аз го купя и подаря на първият писал ми.

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
#49

По магазините не пада, но по Олх НОВ пада страшно и не са от ненадеждни хора, а от търговци с гаранция.
Както и да е, всеки сам избира от къде да си купува стоката.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
#50

(2017-10-28, 10:29:15)ivanov_km написа:  Нито един Андроид телефон не е минавал границата от 2000 лв.  в това число и Нот 8.

Да, не е минавал ами направо си е толкова:

http://www.technopolis.bg/bg/Mobile-phon...K/p/574165

[Изображение: 02.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)