Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталация на Империум РОМ
#1

Здравейте колеги, дали някой може да ми пбясни стъпка по стъпка как да си флашна този РОМ?

Човека е дал инструкции, но аз бих искал да ви помоля за по подробно разяснение на , понеже не съм флашвал телефон може би от 5 години и не помня нищо, а и може би нещата са се промвнили. За буутлоъдъра и TWRP виждам, че има тема и ще я , но оттам нататък какво следва? Тоест виждам, че човека примерно е казал да си направя бекъп първо в случай, че нещо се прецака - ок, но как да си бекъпна целия РОМ? И т.н. ще съм много благодарен, ако някой обясни по-подробно. Ето и линк към темата в хда

https://forum.xda-developers.com/g4/deve...0-t3312337
Цитирай
Аксесоари
#2

1. Отключваш буутлоадъра.
2. Качваш TWRP.
3. Теглиш рома и го качваш на телефона.
4. Влизаш в TWRP и го флашваш.
5. Следваш инструкциите.
6. Рестартираш и готово.

Като цяло щом мислиш да отключваш буутлоадъра, по-добре ще е директно да си флашнеш Nougat версията дето е излязла + titan kernel-а. Според мен ще е по-добре. Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#3

А бекъп преди това?
Иначе и аз сезамислих за 7-цата, ама не съм сигурен, понеже е чиста, а пък империума е доста пипнат. И все пак този титан кернел къде да го намеря и защо е нужен? Имам предвид кернела не е ли директно с РОМа?
Цитирай
#4

(2017-10-28, 10:14:29)straightup написа:  А бекъп преди това?
Иначе и аз сезамислих за 7-цата, ама не съм сигурен, понеже е чиста, а пък империума е доста пипнат. И все пак този титан кернел къде да го намеря и защо е нужен? Имам предвид кернела не е ли директно с РОМа?
Бекъп-а не е задължителен. Аз лично никога не съм правил, но няма да е лошо да направиш един.
Аз бих опитал ето този ром - https://forum.xda-developers.com/g4/deve...m-t3630056 с кернела - https://forum.xda-developers.com/g4/deve...4-t3667878
Иначе, ако решиш да си флашнеш империум ром-а, флашни и най-новият кернел след това - https://forum.xda-developers.com/g4/orig...0-t3282915, защото този и по-горния ром идват с по-стари версии.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#5

Благодарв ти колега, ще изчакам още семица-две и ако няма официален действам и ще те послушам да сложа фрийдъм + титан кернела. Само още няколко въпросчета - за този фрийдъм нужно ли е буутлоъдъра да е отключен? С коя програмка да си направя бекъп на сегашния РОМ в случай, че нещо се прецака? Трябва ли да имам СД карта,когато слагам нов РОМ и кернел - предполагач, че трябва, защото нали всичко трябва да изтрия, а не да правя "мръсна" инсталация или бъркам? И има ли значение кое ще сложа първо от РОМа и кернела?
Благодаря!
Цитирай
#6

За последния въпрос - първо ром, после кърнъл, защото иначе ще го презапише. Не знам дали е нужна карта, защото може да не трие дата дяла. Колегата горе да поясни.

I do not kill with my gun. He who kills with his gun has forgotten the face of his father. I kill with my heart.
Цитирай
#7

(2017-10-28, 20:20:38)straightup написа:  Благодарв ти колега, ще изчакам още семица-две и ако няма официален действам и ще те послушам да сложа фрийдъм + титан кернела. Само още няколко въпросчета - за този фрийдъм нужно ли е буутлоъдъра да е отключен? С коя програмка да си направя бекъп на сегашния РОМ в случай, че нещо се прецака? Трябва ли да имам СД карта,когато слагам нов РОМ и кернел - предполагач, че трябва, защото нали всичко трябва да изтрия, а не да правя "мръсна" инсталация или бъркам? И има ли значение кое ще сложа първо от РОМа и кернела?
Благодаря!
1. Бекъп можеш с програма като TitaniumBackip за приложенията(никога не съм я ползвал и не мога да даю подробности) или директно от twrp, бекъп опцията.
2. За него е нужен отключен да, обаче гледам има тема как да се сложи лийкналата 7-ца на заключен буутлоадър, ако телефона е съвместим(правят се някакви проверки преди това). Даже ако съм прочел правилно с тази 7-ца може да се заключи буутлоадъра дори, ако е бил отключен.
3. Не няма нужда от сд карта, триенето на вътрешната памет няма да допринесе за по-чиста инсталация, само до ненужна загуба на данни.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet
Xiaomi Poco X3 Pro Gray



Цитирай
#8

Много ти благодаря.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)