Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Контакти от телефон със счупен дисплей
#1

Първо да се извиня, ако има вече подобна тема. Поразгледах, но не открих информация, която може да ми е полезна.
Става въпрос за Sony Experia S с повреден дисплей (изцяло черен). Искам да си сваля/извадя контактите от телефона.
Намерих няколко програми за целта, но всичките отказват достъп до телефона поради настройките му (USB debugging)  които не мога да променя.
Какво е решението в този случай?
Предварително благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега здравей по подразбиране гугъл запомня всички контакти и ако си въведеш gmail-а с който е бил на Xperia S в браузъра на компютъра или на друг телефон ще си възстановиш контактите.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Не съм се логвал в gmail от телефона.
Цитирай
#4

@lamarina, Да разбираме, че не си използвал и магазина/ Play Store, след като не си се регистрирал и логвал с Gmail акаунт на този телефон или просто не си използвал само Gmail приложението за е-мейли, но иначе си използвал Плей Стор от телефона?
Предходна синхронизация на контактите със същият този евентуален Gmail акаунт, сега щеше да отнеме секунди, за да ти се възстановят.
Решение евентуално ако телефона все пак работи (защото от текста разбирам, че само дисплея е дефектирал), е използване на кабел микро usb към HDMI вход на телевизор, за да виждаш какво правиш на телефона и да си синхронизираш или направиш директно бекъп файл с контактите във vcf формат и след това да ги прехвърлиш на друго устройство или компютър.
Погледни също така и упътванията от линка по-долу:
https://support.sonymobile.com/global-en...-contacts/

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Sony нямаха ли програма с която да си синхронизираш телефона с компютъра?

Doogee S30
Цитирай
#6

Никой от съветите до тук не помага, надявам се и някой друг да предложи идеи.
Цитирай
#7

@lamarina отговори на @Monipeev ключови въпроси отностно проблема ти.
Не вярвам да не си ползвал Google Play...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#8

Откъде си теглил и инсталирал приложения и игри ? От маркета Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#9

Недей да мислиш,че всичко живо,носещо телефон на Андроид (или Иос),тегли игри и приложения!Ако се занимаваш с тази материя,ще разбереш че голям процент от хората ползват телефона по "скучният"начин-просто говорят по него!И на въпроса "кой ти е акаунта в магазина.." отговарят "не съм си купил".
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Зная го, но така ползват 5% от възможностите му Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Boby13 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#11

Наистина аз ползвам телефона си по скучния начин. Не ме интересуват приложения, програми, игри и т.н.
Ползвал или не Play Store, в акаунта ми няма нито един контакт.
Благодаря ви, че отделяте от времето си в опит да ми помогнете.
Хубав ден и успехи желая.
Цитирай
#12

Надявам се да разберете поне ползата от синхронизация на контактите в Гугъл ! В крайна сметка ползвате умно устройство, а не телефон с копчета , нали ? Точно в такива ситуации като вашата са попадали доста хора и Гугъл ги е спасявал Smile
Цитирай
#13

Човека сигурно след 2 години и половина се е научил... Smile
Цитирай
#14

(2020-05-24, 12:09:31)Boby13 написа:  Надявам се да разберете поне ползата от синхронизация на контактите в Гугъл ! В крайна сметка ползвате умно устройство, а не телефон с копчета , нали ? Точно в такива ситуации като вашата са попадали доста хора и Гугъл ги е спасявал  Smile
И телефона с копчета си има предимства, особено за по-възрастни , и по-незапознати с техниката хора! Всичко ти е на сим картата. А ако някой ти блокира телефона - гориш със съдържанието при умните. Ако не внимаваме с  устройствата си, може да пострадаме самите ние. Не веднъж са описвани подобни неща тук. Аз разбира се също синхронизирам, но моя терефон не се ползва като детска играчка - виждал съм такива неща с очите си. Не е задължително да синхронизираш с гугъл, но където и да е - помага.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#15

Да, така е, но тук се пише за телефон, който е смартфон , нали ? И да кажеш, че не ползваш Маркета ? Дори инсталираните заводски приложения изискват актуализация през него ! Контактите могат да се запомнят и като файл Smile Ти това го знаеш Smile
Цитирай
#16

Заводските приложения изискват актуализация през магазина,ако аз реша Smile Първото нещо,което правя на нов апарат,е да забраня безумните ежеседмични безмислени актуалзации.Дори смятам да започна бизнес с приложения,на които имам компресирано дистро от излизането им,които преди 4-5 години бяха много добри и от безкрайните ъпдейти станаха безумно огромни,нефукционални и наблъскани с никому ненужни "екстри" Smile Smile
Цитирай
#17

Екстрите не са нефункционалност! На някои им харесват на други не. Непотребни  приложения, които не мога да изтрия - просто ги замразявам. За съжаление, на някои приложения просто спират да се подържат старите версии, и се налага да се обнови, или да се замени с подобно приложение. Като ппимер мога да дам твго на оранжевите.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)