Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за добър Custom ROM за S8, S8+
#1

Здравейте съфорумници!
Моля някой да ми препоръча качествен къстъм ром, че нямам време да тествам всичките от XDA.
Вчера сложих този:
[Изображение: 20fut.jpg]
Засега всичко върви гладко, след няколко цикъла на заряд-разряд, ще имам и впечатления от батерията.

P.S.
Не открих нито една тема за S8, S8+, свързана с къстъм ромове! 
Страх ви е да руутвате, страх ви е от jailbreak, или просто си се кефите на сток шит ромове, с ограничени от Samsung възможности?  Rolleyes

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Виж в ХДА, мисля че там ще намериш. А относно за рутването специално аз нямам задръжки. Няма как и какво да ме спре, но този още не съм рутнал, поради причината, че работя по 14 часа и нямам време. Всички предишни устройства съм си ги рутвал и правил каквото си искам. В БГ ако рутнеш и после при евентуално посещение на сервиз от там ти казват, че ти отпада гаранцията. Има много изписано по темата и не е така. За да не се отклонявам от темата и въпроса ти ще кажа с две думи: Правя си допълнителна застраховка на телефона за около 8 евро на месец и след това си правя каквото си искам. Няма как от сервиза да ме упрекват затова, че съм рутвал или съм го брикнал или нещо друго. Това е! Ако намеря къстъм ром, обещавам да пиша тук. Аз на С6 ползвах Грифин ром и бях много доволен от него, дори съм го инсталирвал и на приятели. Незнам дали го няма и за С8?!

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Цитирай
#3

Грифин за S8 няма, или поне аз не съм виждал в xda.
По принцип, винаги руутвам още на първия ден-веднага след покупката... Е, губя някои функции, като Samsung Pay например, но не е болка за умиране-ползите от руута са доста повече!

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#4

Най-просто казано, официалния сервиз отказват да ти ремонтират телефона при пипан кнокс.
Предвид, че първите 7ци им се появиха линии след няколко месеца употреба и това, че не са апарати за по 400лв - root е само за ултра паралиите, дето хвърлят 1000лв на вечер в някой бар Big Grin
Цитирай
#5

Освен това взимам ползвам и разкарвам. Предпочитам си стоковия и нямам време и възможности да се занимавам. И да. Като иде дисплея и трябва гаранцията ще ми късат нервите.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

Като " иде" дисплея, и се появят черти, слагаш стоков ром с один, зануляваш кнокса и си свиркаш...
@ emzo
Тук в Цюрих, ако се "отпуснеш" в някой бар, и 1000 лв. няма да ти стигнат, просто стандарта е такъв! Smile

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#7

Ясно, иначе съм фен на къстъмките, но ще изчакам няколко месеца.
Кнокса няма зануляване Wink
Цитирай
#8

Значи съм в "играта" тогава... Big Grin
Предния Note 2, издържа 5 г. с над 100 преинсталации на къстъм ромове...извадих късмет, че беше от проблемните, и трябваше да "умре" много по-рано, но SDS синдрома, така и не го налази...

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#9

(2017-10-29, 23:02:00)Ironbutt85 написа:  Страх ви е да руутвате, страх ви е от jailbreak, или просто си се кефите на сток шит ромове, с ограничени от Samsung възможности?  Rolleyes

Изброй няколко причини защо предпочиташ къстъм ромове и кои са многобройните предимства на руута. Всеки ги повтаря тези неща като счупен грамофон, но не говори с реални факти и примери.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#10

(2017-10-30, 09:26:01)ivkos написа:  Изброй няколко причини защо предпочиташ къстъм ромове и кои са многобройните предимства на руута. Всеки ги повтаря тези неща като счупен грамофон, но не говори с реални факти и примери.

Те сигурно дивайлъпърите от XDA, напразно си играят с тия ромове-да ги ъпдейтват, деодексват апове, оптимизации, къстъм кернели, качват винаги най-новите буутлоудър и модем т.н. Баси глупаците... Big Grin Big Grin
By the way, помня че и ти ползваше HD Revolution ROM, преди време, и беше изброил куп предимства, а сега говориш против...Странна работа...

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#11

Така е, правилно помниш, но не е толкова странно. Ползвах на старите си галаксита (Galaxy S II, Note II), където едновремешните стокови ромове бяха меко казано некадърни и повече се печелеше от къстъм, отколкото губеше. На Galaxy S4 изгубих достатъчно време и нерви да пробвам доста ромове и кернели и останах със заключението, че по-стабилно от стоковия няма, макар и той да ми връзва ръцете, и останах само с един прост руут, който ползвах за точно две неща: да си махам рекламите и да си инсталирам еквилайзера Viper.

Против съм къстъм ромове на новото поколение галаксита (S7, S8, Note 8), защото вече Самсунг правят чудесен софтуер, който поне на мен лично ми предоставя всичката нужна функционалност (включително и нещата, които изброих горе и за които преди съм ползвал руут). Против съм и защото губиш някои функции и сигурността става под въпрос след като изгърмиш Knox и руутнеш. Гаранцията не я споменавам, защото все още няма консенсус във форума дали се сервизират телефони с Knox 0x1.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#12

Не знам, аз се задържах учудващо дълго с ноут 2 ката, около 4 г., хем беше от първите-с проблемния хардуер...
Но така или иначе, вече руутнах S8-цата и счупих кнокса...а и телефона е купен от Швейцария, която не е в EU, к тук въпроса с гаранционното обслужване е малко по различен.

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#13

Както е написал ivkos, по стабилен от сток рома няма! Рутвал сум си предишните телефони и таблети по не знам колко пъти, но винаги съм се връщал на стоков ром. Все нещо излиза или не работи нормално. Ironbutt85 щом си такъв привърженик на къстъм слагай, експерементирай като ти харесват, ако имаш време за убиване поне това ще спечелиш
Цитирай
#14

Aми то реално и стоковия ром да рутнеш и да изрежеш нещо и си става custom Big Grin
Цитирай
#15

@krasss
Аз съм фен на експериментите...Даже и редовно се къпя с телефона си под душа...профилактично.
Дори и нещо да се объркат нещата, ще вземем новия Note 8, и вече по-предпазливо...
@emzo
Ползвам доста апове, изискващи руут.
Като "ще е гарга-да е рошава"...така и така съм го руутнал, що пък да не пробвам и с къстъм софтуер как се държи...

 Galaxy S24 Ultra 5G Titanium Black 512 GB
Цитирай
#16

Аз се отказах да руутвам или да джейлбрейквам устройствата си отдавна. Кракнати приложения също не качвам, предпочитам да платя някакви смешни левчета, а и не ползвам кой знае какво. Наблюденията ми при къстъм ромовете са, че се пристрастяваш и през няколко дни флашваш и префлашваш, качваш нови да пробваш, ъпдейтваш и прочие. Загуба на време, през което мога да правя по-интересни неща. В момента може да се правят предостатъчно къстъмизации и без руут, включително и да разкараш доста от плявата, най-вече безумието биксби Smile
Цитирай
#17

Ironbutt85 и аз бях такъв ентусиаст, но ми писна до немай къде. А до къпането...майната му на телефона, къпи се с гаджето Smile
Цитирай
#18

И пак никой не написа тези големи прословути ползи от root??! Aз също съм рутвал стария си телефона и за това което ползвам.... големите ползи от рутване и къстъм ромове не съм видял. Само ного изпилени нерви и бъгове във всеки къстъм ром - било той и "най-добрия" за съответния телефон.

Panasonic GD50->Ericsson T10s ->Nokia 5110->Nokia 3410->Nokia E50->Nokia E52->Alcatel OT-985->hTC One->Samsung Galaxy S8->Huawei P30Pro
Цитирай
#19

Ето ти моите 5 цента по-темата:

- мога да изтрия глупостите на самсунг, които не ползвам = по-малко стартирани процеси, повече фрии рам и т.н.
- адблокер
- xposed
- някои специфични за мен приложения, в случая заради гаранцията ползвам друг апарат, като ми се наложи да ги ползвам
- root = custom rom = import на неща от по-горен клас телефон. Примерно беше голям кеф да ползваш с8 порта на с6
Цитирай
#20

Всичко е въпрос на предпочитание, познание и до някаква степен интерес. Хората които могат да боравят с Андроид на по високо ниво от нормалния потребител до някаква степен е нормално да смятат root + custom rom за предимство пред стоковите версии. И обратното хората, които тепърва влизат в това си начинание "root" да са по недоволни (и тези които имат очакванията, че телефона ще им стане като на "007"). Аз лично имам съм ползвал root още на С3 и не видях предимства спрямо мойте очаквания и ползвания на телефона и за това от тогава си стоя на стоковият. Относно горния коментар на колегата:
1. и без root могат да се махнат доста неща идващи с телефона.
2. адблокера не е предимство на root.
3. xposed е строго индивидуално предимство.
4. това е като т4.
5. това да предимство да се запознаеш базово г/д за кво иде реч в по нов флагман.

Реално според мен, нещата опират до всеки индивидуално дали Custom или Stock е по добре. Защото предимствата за едните са недостатъци за другите......

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#21

Няма готини ромове ;( няма miui, cyanogen, flyme. Едно време какви ромове имаше Wink)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Цитирай
#22

Здравейте, закупих Samsung Galaxy S8 от човек с гаранция съм Виваком на оферта но не мога да му върна първоначалните настройки защото не си спомня паролата към акаунта на Samsung. Звънях в оторизирания сервиз на Самсунг до скайсити и ми искат 25 лв за преинсталиране на софтуера. Имали друга възможност да изчистя телефона и вкарам мой акаунт???

Изпратено от моят HTC U11 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&...MOEM8uy3Yu
Цитирай
#24

(2017-11-07, 15:59:10)emzo написа:  https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&...MOEM8uy3Yu
Тоя линк не се отворя

Изпратено от моят HTC U11 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

Линка си работи....

Galaxy S8+, Note 9, Note 10Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)