Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията след изхабяване?
#1

Здравейте случи ми се нещо странно падна ми на телефона батерията 0% ми изписа и се изключи и реших след 40 минути да го включа преди да го сложа на зарядно и гледам 18% батерия и ми стана много чудно как батерията се е самозаредила след като се изтощи напълно ,ако някой има теория искам да я чуя.
Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2017-11-01, 03:18:38)Dimitar585 написа:  Здравейте случи ми се нещо странно падна ми на телефона батерията 0% ми изписа и се изключи и реших след 40 минути да го включа преди да го сложа на зарядно и гледам 18% батерия и ми стана много чудно как батерията се е самозаредила след като се изтощи напълно ,ако някой има теория искам да я чуя.
Благодаря.
Не е странно, всичко зависи от това кога, как и до колко % зареждаш телефона, даши е изключван за известно време и т.н.
От там и процеса в андроид за батерията се сбърква, поради което е необходимо ”калибриране на батерията” - вижте в нета за подробности.
Има няколко начина за калибриране, като последният който тествах е - след пълно зареждане, при спад до 90%, се вкл. в зарядно до 100%, елементарен е и работи. Не съм го правил от месеци, спазвам си някаква елементарна схема на зареждане - като спадне до 15% го пускам да се зарежда до пълно и нямам проблеми с хуявейката Перфектно ми пасна с тоя капацитет на батерията и ползването, обикновено вечер му се случва да окапе, след два дни ползване, и се зарежда на спокойствие до сутринта...
А старите андроид телефони къде ми минаха през ръцете - колко бяха капризни на показание на % батери, не ми се изписва, че стана дълго. Нека се включат и други теоритици, но за мен изхабяването до нула не е добре...също и зареждането за малко, после пак, в колата на зарядно, в докинг станция и т.н. Стария ми телефон е на 5 години, китайшън prestigio 4500 и все още е с оригиналната батерия!


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Huawei P30pro - Android 10
Huawei P9lite - Android 6.0
Prestigio 4500 - Android 4.1
LG Optimus GT540 - Android 2.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)