Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заключване на екрана.
#1

Здравейте. Искам да премахна заключването на екрана , но не откривам как. Някой да помогне? Smile
Note 4x андроид 7.0

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
Аксесоари
#2

опита ли през менюто за заключен екран и скенер за отпечатъци
Цитирай
#3

(2017-11-01, 13:03:38)suffer написа:  опита ли през менюто за заключен екран и скенер за отпечатъци
Ами уж търсих там, но нещо ми убягва, а не понасям заключени екрани. Досега винаги е имало редом с възможните опции и "изключено", а тук не виждам. За първи път се сблъсквам с китаец и допускам, че аз не правя нещо както трябва.

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#4

точно при този китаец имаш супер много възможности за персонализация. Някъде из настройките имаше опция да прескача заключения екран и при светване да излизаш директно на ... "десктопа" ползвай и търсачката горе в настройките - полезна е. Просто нямам Xiaomi пред мен, за да ти кажа точно къде беше тази настройка
Цитирай
#5

Настрой си пръстовия отпечатък и при докосването му директно отиваш на "десктопа", без да минаваш през заключен екран.


Цитирай
#6

човекът иска да натисне копчето и да иде на декстопа
..
ИМаше го това като опция, Skip lockscreen, ама в accessibility Ли беше, privacy Ли..?
някой просто трябва да си разрови настройките
Цитирай
#7

Опции на програмиста > директен достъп.
Цитирай
#8

(2017-11-01, 12:19:32)rosko73 написа:  Здравейте. Искам да премахна заключването на екрана , но не откривам как. Някой да помогне? Smile
Note 4x андроид 7.0

Опции на програмиста и там го има,цъкаш и си готов.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#9

Никога не съм ползвал такава опция... В посочените от теб раздели я няма. Прегледах и други, но не открих нищо. Нека някой колега се включи.


Цитирай
#10

(2017-11-01, 18:07:36)milenvn написа:  Никога не съм ползвал такава опция... В посочените от теб раздели я няма. Прегледах и други, но не открих нищо. Нека някой колега се включи.

Отиваш всичко за тела,цъкаш 7 пъти на версия на андроида и ставаш програмист.След това в допълнителни настройки намираш опции на програмиста и там го виждаш,едно от първите е.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#11

Да. Браво на @milstan и @gipso
просто нямах телефон подръка и гадаех
Цитирай
#12

Благодаря колеги. Оправих се по указания начин. Сигурен бях, че някъде има заровена опция, но не допусках че толкова дълбоко. Big Grin

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#13

Ще допълня, че когато имате активирано отключване с пръстов отпечатък (както при мен) опцията в девелопер менюто стои сива/неактивна. Затова  не съм и обърнал внимание.


Цитирай
#14

Да не отварям нова тема защото пак е свързано с екрана ще задам въпроса тук.
Има ли начин да деактивирам светването на дисплея от дори най-лекото докосване до сензора за пръстов отпечатък(не е задавано заключване).

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#15

С reset до фабрични настройки.
Цитирай
#16

(2017-11-03, 12:29:40)person написа:  С reset до фабрични настройки.
Ресет на телефон на два дена с инасталирани три външни приложения? 
Това не е ли до настройка?

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#17

Ами реално като е настроен за отключване с отпечатък задължително ще светва при докосване, защото очаква да му се сложи пръст за разпознаване
Цитирай
#18

Настроен или не, винаги светва при докосване на сензора. Не можах да намеря опция за деактивиране на сензора. Обаче пък аз си го ползвам редовно за събуждане без пръстов отпечатък и ми е удобно.

Решение за изключване на сензора изцяло:
Код:
Короче, товарищи, возрадуйтесь, нашел я способ, но с рутом соответственно.
ОБЯЗАТЕЛЬНО !!! сначала root Uninstall'ером​
1. Скачиваем откуда нибудь RootUninstaller (ставим даём права)
2. Ищем в системных приложениях (значки с рисунком отпечатка) удаляем все что нашли. Так же ищем все приложения где присутствует слово (finger). тоже трём. перезагружаемся.
3. Скачиваем откуда нибудь root explorer (ставим даём права)
4. открываем системную папку
5. ищем там папку system
6. в папке system ищем папку lib
7. в этой папке нажимаем поиск, и ищем все файлы с таким названием (finger) и трем их к чёрту
8. в общем, выглядеть это должно так:
/system/lib/
/system/lib64/
в этих папках ищем и удаляем файлы (все содержащие имя finger)
9. перезагружаемся, и о чудо сканер неработает совсем.
я думаю кто в этут тему залез, не будет жалеть, что эта дрянь совсем не работает. а если хотите восстановить, шьем новую прошивку, или без вайпов ставим такую же поверх этой.
ДИСКЛЕЙМЕР!!!​
Делаете всё на свой страх и риск я ни в чем ответственности не несу, мне подфартило, а как с вами дела будут обстоять я не знаю. может у вас руки кривые и дело пойдет не так. Надеюсь помог нуждающимся. удачи.
P.s/ С утра проснулся, решил посмотреть ради интереса пункт в настройках (отпечаток пальца и т.п.) Я немного прифигел, его там совсем не оказалось что было как бальзам на сердце.
Цитирай
#19

Надявах се че е помислено, че след като не се ползва заключване с отпечатък да може да се изключва действието на сензора. Аз съм с LG G6 и ако реша да светна екрана(без почукване по дисплея)натискам сензора който е и бутон. Интелигентно решение за разлика от тук, но к'вот такова. Здраве да е. Smile

Xiaomi Mi 9T 6/128GB Glacier Blue
Цитирай
#20

само дето LG G6 Не струва 300лв Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)