Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HI-FI Quad DAC
#1

Версията на lg g6 h870 има ли hi-fi quad DAC
Цитирай
Аксесоари
#2

Не, само LG-H870DS Dual SIM 64GB има.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#3

Жалко .А щях да скоча на едни слушалки AKG за 245лв. 35 омови,добре че не ги взех. Иначе Благодаря.
Цитирай
#4

Поне 50 ома трябват, за да го активират. Добре че не си побързал, не че няма да си заслужават и за без да можеш да използваш Hi-Fi Audio DAC-а, но ако са били основно заради него...
Цитирай
#5

Точно заради това щях да ги купя.Сега, последно има или няма усилвател? Май до колкото се интересувах няма.Между другото не можах да намеря 50ом.слушалки тип тапи.
Цитирай
#6

Само моделът с две СИМ карти има, точно както варгала го е описал. Колкото до тапи над 50 ома - има. Просто ги търси не като headphones, а earphones или earbuds, in-ear headphones.
- https://www.aliexpress.com/store/product...87270.html
- https://www.aliexpress.com/store/product...58569.html
- https://www.headphonezone.in/pages/earphones (има опция да филтрираш)
- https://en.creative.com/p/headphones-hea...ilters=307
- https://soundmagicheadphones.com/collections/earphones (много добра марка, някои модели са над 50 ома)
Цитирай
#7

Благодаря.
Цитирай
#8

Аз съм с H870DS версията и имам Quad DAC.

Lenovo A536
Цитирай
#9

Какво е това Quad DAC?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#10

Вграден дак в процесорите на Снапдрагон от 820 нагоре. 820, 821 поддържа до 192 кхц по спомен, а 835 до 384 кхц.

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk
Цитирай
#11

(2018-01-05, 19:39:01)AndroiOS написа:  Какво е това Quad DAC?

Аудиопреобразувател (от цифорв към аналогов звук) за по-добро качество. Предполагам, че DAC не ти е ясно какво е - е това е.
Цитирай
#12

И каква е разликата м/у аналоговия и дигиталния звук?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#13

Оу, това си е наука и е интересно, ще спомена само някои основни разлики:
- натуралният звук е аналогов, звук след звук (вълна след вълна), дигиталният не е, той е на пакети
- от предходното следват пропуски в звуците
- цифровият звук може да достигне до по-високи честоти
- точността на високи, средни и ниски честоти е различна при аналоговия и цифровия звук, но аналоговият се счита за точна репрезентация на чутото (записаното), докато цифровият звук е просто пакет данни, който казва как да бъде пресъздадено
- цифровият звук има повече шум, аналоговият пък има припуквания (сещаш се как звучи грамофонната плоча преди да тръгне музиката)
- аналоговият звук може да се конвертира в по-високи честоти без загуба, дигиталният не (представи си го с дигитална картина, която от 1280x720 я правиш 3840×2160 - пикселите започват да се виждат)
- аналоговият носител, като винилът, е 24-битов, докато дискът е 16; аналоговите носители обаче са склонни към износване
- цифровата апаратура е по-евтина от аналоговата

Разбира се, за споменатите характеристики и други неспоменати можеш сам да задълбаеш при интерес. Все пак това DAC (от Digital-to-Analog Converter или на български ЦАП от цифрово-аналогов преобразувател) ето защо дава по-хубав звук.
[-] 4 потребители изказват благодарност на fifth_root за това мнение:
  • AndroiOS, Dowper, mrjackal, vargala81
Цитирай
#14

Значи ние които нямаме DAC сме с дигиталния звук който е малко по-зле от аналоговия така ли?

LG G6 H870;
Galaxy S8 SM-G950F
Xiaomi Redmi 8A
Цитирай
#15

(2018-06-29, 22:10:32)AndroiOS написа:  Значи ние които нямаме DAC сме с дигиталния звук който е малко по-зле от аналоговия така ли?

И да, и не, защото аз, примерно, не винаги го ползвам. Но имайки го, имаме малко предимство с него и при музика, и при DAB.
Цитирай
#16

(2018-06-30, 14:47:04)fifth_root написа:  То без слушалки със съпротивление поне 60 ома е все тая - DAC-ът не се активира. А такива по-трудно се намират, не че няма, но особено ако държиш да са тип тапи. Аз съм с адаптер (от 120 ома), но той е малко неудобен, защото е дълъг.


fifth_root, активира се, но силата е ограничена. Не си спомням добре, но май бях чел, че е ограничена защото ниско омните слушалки са по-склонни към изкривяване. Като го активираш на ниско омни слушалки под 50 ома, звука става една идея по-чист, но не по-силен. Хората казват, че на слушалките в комплекта трудно се забелязва разлика, но на скъпи слушалки, дори и ниско омни се усеща. Ако се свържат високо омни слушалки от 50 до 600 ома, тогава и силата се увеличава към 2 пъти (по моя преценка).
Ако не се активираше при ниско омни слушалки, бутона нямаше да е активен.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

Е така де - активира се, изразил съм се зле (предвид, че го пускам дори да не съм с адаптер за повече съпротивление), имайки предвид, че качествата му са под въпрос (той отбелязва и съответно дали е Normal audio device или High impedance device) точно заради ниското съпротивление, така е.

Слушалките в комплекта са добри, но дотам. Дори не разбирам защо за пореден път LG слагат обикновени за модели, които имат QuadDAC.
Цитирай
#18

(2018-06-30, 15:41:35)fifth_root написа:  Дори не разбирам защо за пореден път LG слагат обикновени за модели, които имат QuadDAC.
Това и аз не го разбирам, но има марки (по-скъпи), които и слушалки не слагат.
Все пак си го обяснявам с това, че е аудиофилски телефон и LG смята, че аудиофилите си имат скъпи слушалки Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#19

Слушалките не са чак толкова добри от комплекта на G6-цата. Примерно сестра ми имаше някога си някакво Sony и случайно ѝ набарах слушалките... доста по-добри са а Сони-то ѝ беше некво смотано, не от високия клас. Оня ден си заврях пък фабричните слушалки от G3-ката... е тва е тотален отврат на фона на тия от G6-цата хахаха.

| LG G6 Ice Platinum |
Цитирай
#20

Съгласен съм: някои производители дори и слушалки не дават, което е тотална клошария. И говорим за средн и висок клас, хайде за ниския някак да го приема. А си спомням когато си купих Galaxy S II, с който получих и слушалки, и зарядно и забележете - отделен USB кабел - нещото, което вече не се среща.

Да, на G6 не са кой знае какво, просто са прилични, това отбелязах, не са "уау".
Цитирай
#21

Колеги въпреки че съм с G4 ми стана интересно за окомплектовката Big Grin.Аз едно време със старата N8-ца получих освен телефона: слушалки,USB кабел, зарядно, HDMI преходник и USB OTG кабел. Сега с новите модели има доста марки, който слагат само зарядно, което е малко неприятно.
Цитирай
#22

Някъде из темите за G6 бях писал, че моят дойде с фабричен протектор и имаше потребител, който се учуди - явно не навсякъде е така. Но говорим за поредния модел, който според региона ще има/няма да има някаква екстра, но няма да е на различна цена спрямо другия.

@vargala81, в крайна сметка усещаш ли някаква разлика на DAC, но със слушалки с ниско съпротивление?
Цитирай
#23

Със слушалките в комплекта, които за съжаление не са на B&O а са си на LG, разликата е много минимална. Даже едвам доловима. Един вид се засилват съвсем леко ниските и високите и стават по-ясно изразени.  Но с тези 68 омови суперлукс разликате е угромна https://slushalki.net/superlux-hd661



Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)