Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] [MI 6] проблем с микрофона
#1

Здравейте,
Доживях и от XIAOMI телефон да имам проблем. При разговор ми се оплакват, че започва да прекъсва от отсрещната страна. Четох по форумите, че не е единичен случай и не за един модел, но не дават адекватно решение. Всички са на мнение, че е софтуеърен проблем. С Глобал стейбъл е. Може ли някой да помогне?

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
Аксесоари
#2

на кой оператор си? само на 3г ли го прави или и на 2г? (при 4г няма разговори). Също опитай разговор през viber, skype, messenger и т.н програма ползваща интернет за разговорите, а не телефонен разговор
При звукозапис има ли проблеми?
в инженерното меню минават ли тестовете на микрофона: *#*#6484#*#*
Цитирай
#3

Както ти казах и на ЛС, аз нямам проблем с микрофона. С Global Stable съм и аз вече поне от месец.
Може някой permission нещо да се чупи от време на време. След това което те пита suffer, може да направиш една чиста инсталация през edl/fastboot за всеки случай.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

(2017-11-06, 12:31:47)suffer написа:  на кой оператор си? само на 3г ли го прави или и на 2г? (при 4г няма разговори). Също опитай разговор през viber, skype, messenger и т.н програма ползваща интернет за разговорите, а не телефонен разговор
При звукозапис има ли проблеми?
в инженерното меню минават ли тестовете на микрофона: *#*#6484#*#*

На Виваком карта е. На месинджърите няма проблем. При тестовете няма проблем, при запис на звук няма проблем. То и при разговори не винаги го прави. Нямам обяснение. При по-дълъг разговор започва. Опитах един номер, който прочетох по форумите да спра ок Гугъл гласовия асистент да не прави някакъв конфликт с китайските апове ама няма ефект. Има ли някой да го смени този микрофон ако е хардуерен проблем?

(2017-11-06, 12:40:43)Be6i4 написа:  Както ти казах и на ЛС, аз нямам проблем с микрофона. С Global Stable съм и аз вече поне от месец.
Може някой permission нещо да се чупи от време на време. След това което те пита suffer, може да направиш една чиста инсталация през edl/fastboot за всеки случай.

То аз само последните 2 месеца съм поръчал 4 и с другите няма никакъв проблем, но според мен с този китайците май ме прецакаха. Нали ти казах, че това е първият телефон, който дойде неокомплектован. Беше запечатан, но липсваше USB кабел, калъфче и този прословут преходник, за който говорехме. Предполагам, че са ми набутали някакъв тестов.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#5

Нов си е просто са го отворили да ти сложат глобал версия, но май са го оплескали. Направи си чиста инсталация и си готов.
Цитирай
#6

Относно проблема - Lenovo K6/ K6 Note и още няколко модела на леново имат същият проблем. Софтуерен е, но аз не дочаках да го оправят и минах отново на Самсунг. Още го има проблема.
Това е разликата между телефоните, произвеждани в Китай и китайските телефони.
Цитирай
#7

Едно време имаше някъде опция за изключване на втория микрофон за шумопоглъщане спомням си при MI2S. Нещо не намирам сега.

(2017-11-06, 19:54:23)redsys написа:  Нов си е просто са го отворили да ти сложат глобал версия, но май са го оплескали. Направи си чиста инсталация и си готов.

Това е добра идея. Ще пробвам с карта от друг оператор и ще го пробвам. Може да изчакам направо и MIUI 9.

(2017-11-06, 20:43:25)aladin написа:  Относно проблема - Lenovo K6/ K6 Note  и още няколко модела на леново имат същият проблем. Софтуерен е, но аз не дочаках да го оправят и минах отново на Самсунг. Още го има проблема.
Това е разликата между телефоните, произвеждани в Китай и китайските телефони.

От 6 години съм с XIAOMI и някакъв микрофон няма да ме откаже. А и този телефон е на жена ми ?

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#8

Ако не се реши проблемът с чиста инсталация или друг ром, те съветвам да спреш VoLTE. Можеш да пробваш и със смяна на типа връзка, примерно пусни го само на 2G или 3G, за да видиш дали ще продължава да прави проблем при разговорите... ако не друго, поне ще изключиш една от възможните причини.
Цитирай
#9

волте би пречило при разговори през 4г. В българия автоматично пада на 3г връзката при позвъняване, но съм съгласен. Нека го спре
Цитирай
#10

Благодаря за съветите! Ще опитам. Между другото и аз съм го мислил това.

MI 2S 32 GB > MI 4W 16 GB  > MI 5 4/128 GB > MI MIX 6/256 GB > MI MIX 2S 8/256 GB 
Цитирай
#11

Има вече ъпдейт до MIUI 9 за Global Stable. Мен не ми излиза като OTA, но в твоя случай по-добре да направиш чиста инсталация през EDL.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#12

При мен проблема се получи по време на разговор,преди това се чуваше доста силно от горния говорител.Пробвах 2 G ,3G ,whats app ,viber и тн,звука е доста слаб.Как мога да разбера дали е хардуер или софтуер?Не е изпускан.И някакво софтуерно решение дали има.С Global 9.0 е в момента.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#13

Тествай на *#*#6484#*#*
Цитирай
#14

Влизах там,не мога да разбера кои точно параметри да гледам и как да го тествам.Ако някой може да поясни ще ми е полезно.Съжалявам за глупавия въпрос ,досега бях с ios и ми е доста непонятен начина на работа тук.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#15

Ами всичко свързано с mic и speaker
Цитирай
#16

Ок мерси,ще тествам пак.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Цитирай
#17

Малко глупав въпрос, но нали си усилил звука от бутоните?

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#18

Не е глупав,усилен си беше.Всъщност се оправи след рестарт на сим и може би калибриране в инженерното меню,незнам кое беше причината,но както се появи проблема,така и изчезна.

Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

Да питам тук .Появи ми се символ за слушалки без да съм включвал такива .Извадих кабела за зареждане и се появи символ слушалки . Сега не се чуваме ори разговор .Как се оправя това ?
Цитирай
#20

Телефона си мисли, че си на слушалки и спира звука към говорител и микрофона.
Може нещо в жака? Пробвай да го почистиш внимателно!

Sent from my MI 6 using Tapatalk

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)