Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с рестартиране на LG G4 H815
#1

Здравейте!
Телефона доста често се рестартира без причина. Понякога два пъти подред. В някои от случаите когато се е рестартирал съм забелязъл че е топъл.
Друг проблем, който е твърде възможно да има връзка с първия е че УКВ радиото не работи. Не хваща никакви реални станции и не възпроизвежда никакъв звук. Изтрих приложението за FM радио и май така работи по стабилно.
Третото странно нещо е че телефона е с андроид 5,1 - Lollipop и при всички опити да го обновя ми излиза съобщение че това е последната версия на софта за този телефон.
Моля помагайте!

Doogee S30
Цитирай
Аксесоари
#2

От сайта на LG си дърпаш програмата LG MOBILE SUPPORT TOOL, както и драйверите за телефона, инсталираш ги, включваш телефона към компютъра и вече с въпросната програма, проверяваш за ъпдейт на телефона. Няма начин да не го ъпдейтне до андроид 6, ако версията на телефона е H815.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#3

(2017-11-06, 19:13:20)Както вече писах, guitman написа:  при всички опити да го обновя ми излиза съобщение че това е последната версия на софта
Това включва и ъпдейт с програмата LGMobileSupportTool.
Ако не вярвате ще напълня темата със екранни снимки от телефона и компютъра, но това което съм писал по горе е самата истина.

Doogee S30
Цитирай
#4

Ако си убеден, че телефона ти е H815 (лепенката под батерията), можеш да пробваш по описанието в тази тема. Това не е последния андроид 6 за телефона, но ако го подкараш него, после ще можеш да ъпдейтнеш и до по-горна версия. Има тема и в XDA форума, но не я намирам в момента.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#5

Тази е за D815. Това не е ли проблем?

Doogee S30
Цитирай
#6

Ако опиташ да свалиш KDZ файла с андроида, ще видиш че си пише H815. Нямам идея, защо пише D815, но може да погледнеш и примерно тази тема. Там има вече голям избор на rom файлове, за всякакви модификации на LG G4.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#7

Та да напиша до къде стигнах.
Линковете от първата тема не работят. Успях да флашна телефона с LG Bridge. GSM - а спря. Предполагам че е повреден и при инсталацията на новия андроид просто не се е инициализирал. Все пак смятам да пробвам някой от софтовете от втората тема. Кой ще ми препоръчате? Мога ли да скапя нещо ако избера грешен софт?

Doogee S30
Цитирай
#8

Днес колега ми донесе телефона на дъщеря му, LG G4 с boot loop. Първоначално се мъчих да качвам някакви андроиди, но удрях на камък. Разглобих телефона, свалих дъното и понеже колегата има машина за горещ въздух, нагрях процесора на нея на 350 градуса за около 5-7 мин. Вече след тази процедура, поне успявах да вляза в twrp. От там, веднага флашнах андроид 6 ( LG-H81520G-Flashable.COMPLETE.zip )  + два файла които спират 2-те бързи ядра на процесора и телефона изгря Smile Ако нямаше инсталирано TWRP, трябваше да флашвам телефона с kdz файл и после да му инсталирам twrp през fast boot, което беше невъзможно да включа, докато телефона беше в boot loop преди изпичането на процесора.
Накрая флашнах и supersu + adawey за да махна тотално и рекламите. Телефончето определено работеше по-пъргаво от моя lg g4, но го отдавам на това, че нямаше нищо инсталирано, а при мен е наблъскано с доста неща Smile

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#9

И да довърша темата.
Телефона се оправи с ново дъно от алиекспрес.
Първоначално имах малко приключения с едно дъно от продавалник, но вече всичко е наред. Wink

Doogee S30
Цитирай
#10

Здравейте, колеги.
От няколко дена забелях, че телефона започва да се рестартира постоянно когато включа мобилните данни и съм пуснал някакво приложение. От начало помислих, че е от батерията защото се рестартира няколко пъти след като батерията беше по 60 %, но сега и на 100% се рестартира, когато включа мобилните данни. Когато е на зарядно няма проблем, загрява но не се изключва.
Само да спомена, че телефона беше два пъти на сервиз, 1-вия за смяна на дисплея (оставаха топлинни отпечатъци), 2-рия път за смяна да платката, с "Android 6.0 Marshmallow" не е рутван - сега вече му изтече гаранцията.
Чакам нова батерия, но се съмнявам да е това проблема. Още не съм пробвал да го преинсталирам не ми се занимава, но ако това е решението ще ми се наложи. Благодаря предварително за съветите.
Цитирай
#11

Според мен е от батерията. И при това положение въобще не прави опит да преинсталираш, че ако огасне по време на флаша и може да си замине тотално.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12


Здравейте,
Не знаех къде да пиша и затова реших, че тук е удачно. Телефонът няма проблем с рестарт, но след изключване или рестарт на апарата,  около 10 мин. трябват на телефона, за да приеме пин кода.
Прилагам и снимка. Моля за помощ.


Прикачени файлове Миниатюри
   

LG G4
Цитирай
#13

Някое приложение прави този проблем. Днес забелязах, че при мен се получава същото с две приложения и ресетнах телефона до фабричните настройки. Започнах да инсталирам приложенията които ползвам и отново има този проблем, но този път с едно приложение. Трябва да се открие проблемното приложение.

П.С. Проблемното приложение при мен е Truecaller ID. Явно след последното обновяване от началото на април нещо не е наред. Ще им изпратя един email за проблема.
Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Проблем има с две приложения. Едното както казах е truecaller id, а другото е mobile.de. Truecaller знаят за проблема и дават линк за друга версия, а на mobile.de изпратих email и чакам отговор.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#15

(2018-05-03, 05:59:38)rosenirs написа:  Проблем има с две приложения. Едното както казах е truecaller id, а другото е mobile.de. Truecaller знаят за проблема и дават линк за друга версия, а на mobile.de изпратих email и чакам отговор.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Благодаря за инфото. Аз не разбрах кои са проблемните приложения при мен и днес върнах фабричните настройки на телефона. Когато инсталирам наново приложенията ще видя дали пак ще се появи този проблем.

LG G4
Цитирай
#16

Zedge също прави такива проблеми.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)