Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с IMEI
#1

Здравейте!

Реших да сменя софтуера на Lenovo-то си, но имам огромен проблем - затрих си IMEI номерата и сега не мога да ги върна по никакъв начин. Инсталирах всички драйвери, но компютърът ми не успява да разпознае телефона и съответно FlashTool и другите програмки не работят и с тях няма как да направя каквото и да било по телефона. Опитах и чрез други методи да го възстановя - през recovery-то флашвах някакви патчове, дори самия файл с IMEI номерата замених с друг такъв с моите, но и това не помогна. Бихте ли ми помогнали, тъй като вече не знам как да реша проблема, а без IMEI номера, смисъл от този телефон няма.

Благодаря!
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега пробвай на друг компютър да инсталираш драйвъри и виж ще го разпознае ли.Ако тръгне всичко на друг комп ,свали си Maui Meta (прорама за перманентно възстановяване на imei) и Sp Meta за възстановяване на мак адресите.Друг вариант,някак си да го рутнеш с Кингруут например и фа си свалиш от маркета Chamelephone и с него да ги възстановиш.И трети вариант от инженерното меню.
MauiMeta,Sp Meta + инструкция - но трябва компютър.Препоръчително така да ги възстановиш.
Chamelephon - трябва руут и ще ги върнеш до следващата прейнсталация.Root - свали го на компа,с преход СД карта към флашка го прехвърли на телефона,инсталираш,пускаш WiFi и стартираш процеса,и чакаш.След това слагаш Chamelephon ,отваряш пишеш номерата и запазваш.След това рестартираш.
За инженерното меню потърси сам инструкция,има много в нета.
Цитирай
#3

С Lineage OS 14.1 съм, то си има вграден root. Пробвах с този Хамелефон, но като го пусна, пише, че процесорът ми не е Mediatek (O.o). Както и да е, продължих, въведох ги, но промяна няма дори и след изключването и включването на телефона. А инженерно меню нямало при новите версии на Андроида.
Цитирай
#4

Като си написал че си сменил софтуера трябваше да напишеш какво си сложил.Аз си мислех,че просто си преинсталирал стоковия.Рома от къде го свали?От 4pda ли.Ако е от 4pda,най добре питай там (прочети) как да го върнеш след като си LOS 14.Аз преди време четох нещо и забелязах че има разни врътки като се преминава от ядро 3.4... на ядро 3.10.И ако не преминеш правилно се появяват проблеми като твоя и още някои други.Ето темата ако не я знаеш и ако сегашния ром не е от тук,тук ще намериш още ромове.

Ето това съм чел,виж какво се прави и прави всичко по инструкция.Аз също имам един такъв стар телефон обаче нямам такива проблеми.Преминавам си на къстъм 5,6,7 андройд и обратно на стоков без никакви проблеми и както си поискам Big Grin
Цитирай
#5

Да, извинявам се, че пропуснах да отбележа. Иначе идеята е, че е трябвало първо да флашна Lollipop-а и след това нагоре Nougat-а, за да няма такива проблеми, но твърде късно го разбрах. И аз оттам се информирам, но руснаците имат някои жаргонни думи, които дори и с преводача трудно ги разбирам. Big Grin Ще опитам да върна на стоковия ром и през него да пробвам да възстановя IMEI-ите, пък ако не стане вече ще търся от друг компютър как да го свържа и да ръчкам през FlashTool-a...
Цитирай
#6

Imei-те предполагам(почти съм сигурен),че неса изтрити като инсталираш стоков 4.4 ще се появят.Просто рома lineage ги заличава но само докато си с него.Значи слагаш,стоков 4.4,след това 5.0,после СМ 13 и накрая СМ14.1.Следвай инструкцията и ще стане.
А иначе аз ти препоръчвам Resurrection Remix 5.8.5 или AOSP Extended 4.6 ,предлагат много настройки.
Цитирай
#7

Май го оправих! Big Grin Върнах си стария Ressurection Remix (5.7.3), след това качих system.img и boot.img от Lollipop-а и патчът, който са дали там, след това влязох в системата, изчаках да зареди всичко, рестартирах пак в рекавери и оттам директно флашнах Ressurection Remix 5.8.5 с gapps pico и сега май всичко е тип-топ. В *#06# ми излизат IMEI-те, въпреки че са различни от тези, които пише на телефона отзад, имам покритие. Smile Благодаря за отделеното време!
P.S. Обаче сега ми излезе друг проблем - чете ми SD картата, но не ми я показва във File Manager-а, съответно и плеърът не може да ми зареди песните от нея, снимките също не ми ги показва в галерията. Има ли начин да се оправи?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)