Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем при бекъп на файлове от OP3T на ПС
#1

Здравейте,
От известно време имам проблем с копиране на файлове от телефона ми (различни от снимки и музика) на ПС.
Естествено съм инсталирал оригиналния драйвър на OP3 на компютъра си. MTP си е наред. Правя всичко както е описано в официалния сайт на OP, но файлове, които не са музика или снимки ми излизат като празни папки дори когато само ги браузна през компютъра на телефона (прилагам screenshots). Иначе през файл мениджъра на телефона са си нормални. Да уточня, че става въпрос за ПС с Windows 10 Ent - и то на няколко. Същата операция (копиране на файлове) на ПС с Linux няма проблеми.
По принцип, периодично си правя копие на всички мой файлове от телефона на външен носител през ПС, но от около месец ми се появи този проблем. Не мога да определя точно дали е от ъпдейт на Win или на Android. А и по мрежата не намерих информация за такъв проблем, за това мисля, че е само при мен.
Моля, ако някой има идея за решение да я сподели, че Major Update ни чака Smile.


Прикачени файлове
.jpg OP3T mem1.jpg Размер: 128.59 KB  Сваляния: 21
.jpg OP3T mem2.jpg Размер: 56.45 KB  Сваляния: 20
Цитирай
Аксесоари
#2

(2017-11-09, 11:16:17)Net-Man написа:  Здравейте,
От известно време имам проблем с копиране на файлове от телефона ми (различни от снимки и музика) на ПС.
Естествено съм инсталирал оригиналния драйвър на OP3 на компютъра си. MTP си е наред. Правя всичко както е описано в официалния сайт на OP, но файлове, които не са музика или снимки ми излизат като празни папки дори когато само ги браузна през компютъра на телефона (прилагам screenshots). Иначе през файл мениджъра на телефона са си нормални. Да уточня, че става въпрос за ПС с Windows 10 Ent - и то на няколко. Същата операция (копиране на файлове) на ПС с Linux няма проблеми.
По принцип, периодично си правя копие на всички мой файлове от телефона на външен носител през ПС, но от около месец ми се появи този проблем. Не мога да определя точно дали е от ъпдейт на Win или на Android. А и по мрежата не намерих информация за такъв проблем, за това мисля, че е само при мен.
Моля, ако някой има идея за решение да я сподели, че Major Update ни чака Smile.
С коя версия на ОС на ОП3 си ?

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

GT-I9300 | Xperia Z3 BLACK -Stock 5.1.1 Lollipop
Цитирай
#3

OxygenOS version 4.5.1
Цитирай
#4

Дай шот от папка Pirsig_Layla.epub от телефона. Да видим какво трябва да има вътре.
Цитирай
#5

Втория шот е от съдържанието на папката, т.е. няма нищо вътре в нея. В същност всичко на първия шот са книги - обикновени .epub файлове. На телефона се виждат и работят нормално, а на ПС-то излизат като празни папки а не файлове. И това става при всички други формати на файлове различни от снимки и .mp3.
Цитирай
#6

Само за информация как реших проблема (ако някой друг има подобен). Smile
От години ползвам Total Commander. Свалих си един плъгин - ADB plugin. След като го пуснах, всичко в телефона изгря като слънце. Даже се виждат неща, които не трябва да ги вижда простосмъртен. Внимание!!! Който не е навътре в Android (Linux) - като мен - не пипайте файлове и папки които не познавате. Можете да си убиете ОС-а!
Цитирай
#7

Чакай де, ти с Total commander ли не виждаше файловете?
А със стоковия file explorer?
Цитирай
#8

Преди да сложа плъгина, с командъра не го виждах, а и не съм пробвал настоятелно Smile. С експлоръра ми беше проблема (а и още е). Предполагам, че Майкрософтците са пуснали някой крив ъпдейт по секюритито.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)