Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Откъде може да се купи оригинална батерия за LG G4? BL-51YF?
#1

Здравейте! 
Поръчах, и получих батерия от Емаг , продавана от GSM Borsa, и имам основания да мисля че е фалшива. 
Оригиналната е тежка 45.6 грама, новата е 49 грама, 
оригиналната има черните точици по крайчетата на конекторите, новата няма, 
шрифта е леко различен, разстоянията между буквите са по-големи,
и ще се опитам да я върна, ако успея.

Дали е безопасно да я ползвам? Ако не се съгласят да ми я върнат.

Откъде може да се купи наистина оригинална батерия?
Цитирай
Аксесоари
#2

Има няколко вида батерии.
Едните съмнителни, струват към 20-25 лв.
Другите са с двойна цена, но пак няма гаранция ,че няма да е ментак!

Дано това ти помогне :
https://www.etradesupply.com/blog/identi...e-battery/

Но аз например категорично НЕ бих купил такава батерия, която е хвърчаща ,без опаковка. Батерията трябва да е запечатана.

Махнах линковете, за да не ме накажат, ако си помислят ,че правя някакви реклами на онлайн магазини!
Цитирай
#3

Благодаря!  Точно от такива сайтове със сравнения се усъмних, че съм купила фалшива. Да видим сега как ще я върна.

А аз всъщност май сама намерих отговор за въпроса си, открих, че Мост компютърс са официален представител на LG за България, звъннах да ги питам откъде да си намеря оргиниална батерия, с идеята, че ако някой знае, ще са те.
Свързаха ме със сервиза им, откъдето мила служителка обясни, че те имат и мога да си поръчам от тях. 
Утре ще я видим и тази батерия, но там поне има надежда да е това, което търся.
Цитирай
#4

Аз си купих лятото от ситител за 29 лв. дойде без опаковка , само с целофан. Там твърдят , че е оригинална.
Разликите спрямо моята са : Липсва детектора за влага в горният край на батерията.
както и беше с половин милиметър по-висока и малко по-трудно влезе от оригиналната ми. Трябваше леко да взема
със шкурка долният край за да влиза и излиза нормално.
Това което забелязах , че е значително по-студена, не загрява като оригиналната ми.
От към издражливост нямам забележки, държи си 2 дена без грижи.

Като се прибера от работа ще снимам двете една до друга

[Изображение: mohax87.smart.jpg]
Цитирай
#5

Е най-вероятно е ментак. Но това няма никакво значение щом батерията си е ок и си доволен. Аз съм се огледал в ето тази, че даже в момвнта е и намалена.

https://www.aliexpress.com/item/New-Orig...bcb1a1c2fb

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#6

(2017-11-09, 15:56:47)Suexilin написа:  Благодаря!  Точно от такива сайтове със сравнения се усъмних, че съм купила фалшива. Да видим сега как ще я върна.

А аз всъщност май сама намерих отговор за въпроса си, открих, че Мост компютърс са официален представител на LG за България, звъннах да ги питам откъде да си намеря оргиниална батерия, с идеята, че ако някой знае, ще са те.
Свързаха ме със сервиза им, откъдето мила служителка обясни, че те имат и мога да си поръчам от тях. 
Утре ще я видим и тази батерия, но там поне има надежда да е това, което търся.

Моце ли да споделиш каква е цената на батерия купена от Мост ?

LG  OPTIMUS L9 II >> LG G4 H815 (Space gray)/Samsung A50
Цитирай
#7

(2017-11-27, 19:51:24)androidbro написа:  Моце ли да споделиш каква е цената на батерия купена от Мост ?

Да, струваше ми 45 лева, и си беше оригинална, сравнена с тази която вече беше в телефона
Цитирай
#8

Някой друг с мнение за батерията от ситител? Имам една от ибей, и по описанието на Монах е като тази в ситител - влиза малко по-трудно и няма детектор за влага. Държи почти колкото оригиналната. Не съм я мерил, но сякаш е по-лека от тази, с която дойде телефона.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай
#9

Аз от Алито съм вземал 2 батерии и съм доволен. Ако иска някой мога да дам линк, снимки да направя...

| hTC Sensation XE | Status: S-OFF | ROM: ViperS 5.2.1 | Kernel: 3.4.10 SebastianFM | Hboot: 1.27.1111 | RADIO: 11.24A.3504.31_M |
Цитирай
#10

Ако са по 3000mah дай да ги видим и кажи колко сот правиш с тях.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S3 --> HTC One X
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)