Анкета: Каква нова технология искате да имат следващото поколение смартфони? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Холограма
9.52%
22
9.52%
Отпечатък под дисплея
10.82%
25
10.82%
Сгъващ се дисплей/телефон
8.23%
19
8.23%
Безжично зареждане (без значение на разстроянито)
9.52%
22
9.52%
Истинска DSLR камера
12.12%
28
12.12%
Зареждане до 100% за 1 минута
14.72%
34
14.72%
Малка по размер батерия с огромен капацитет
30.30%
70
30.30%
Домашен помощник/прислуга Smile
1.30%
3
1.30%
Друго (опишете)
3.46%
8
3.46%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Каква нова технология искате да имат следващото поколение смартф
#26

(2017-11-11, 19:03:18)BGDropche написа:  Сгъващ се дисплей/телефон - Излезна скоро
Отпечатък под дисплея - S9
Холограма - Ня стане според мен, прекалено много неща незнам как ш сложат в 1 екран, то не беше пръстови, не беше 3D Touch
Безжично зареждане (без значение на разстроянито) - Не сме извънземни да се развиваме толкоз бързо
Истинска DSLR камера* - Възможно
Зареждане до 100% за 1 минута - Не сме извънземни да се развиваме толкоз бързо
Малка по размер батерия с огромен капацитет - С някоя нова гърмяща технология може
Домашен помощник/прислуга - Има нещо такова вече

Ама защо трябва да сме извънземни за да се развиваме толкоз бързо? Вече на експериментално ниво има има грефенови и биоорганични батерии, които се зареждат за 30 секунди ... Въпрос на време е да влезе някоя такава технология в масово производство ...
Холограми едва ли скоро ... не сме дорасли още, Истински DSLR при който размера е от значение, няма как да се вкара в нещо толкова компактно ... по скоро ще се вгради всичко останало в DSLR апарат ... а и всеки може да си вземе истински DSLR като му трябва такова ... 
Виж едно българско откритиие - GSM чипчето на Милен Николов ще е добре да има един телефон на бъдещето ... подкрепен със стабилна батерия ... Все пак телефонията е нещото което трябва да се гледа преди всичко а останалото е бонус ... но уви точно нея пропускаме често за сметка на шарен екран получаваме циклещ указател ...
Аксесоари
#27

Ще е добре да е съобразена, ама ще се губи печалбата от нови батерии.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
#28

(2017-11-10, 11:08:15)centur написа:  Категория Друго:

Това ще е в бъдеще(то), но не знам кога:

Безжично зареждане, но без алтернатива за свързване с USB кабел или каквото и да е. Безжични слушалки (без тяхно отделно зарядно, а да се зареждат на поставката за безжично зареждане като телефона). 
Холограма за момента не й е дошло времето, но в бъдеще ще се появи все някой ден.

И как като ти махнат алтернатива за USB кабел подобрява нещо  Big Grin  Bu личи си че ползваш iphone  Big Grin
#29

Гласувах за малка батерия с голям капацитет, което според мен е постижимо в най скоро време.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
#30

Засега не е толкова постижимо в скоро време.
#31

Да се преобразува по някакъв начин енергията при движение и по този начин да се зарежда телефона
#32

(2017-11-25, 11:38:01)galaxyhopper написа:  Да се преобразува по някакъв начин енергията при движение и по този начин да се зарежда телефона

+1
Най-полезната технология ще бъде.

Lenovo P70 + MIUI 9
#33

(2017-11-25, 11:38:01)galaxyhopper написа:  Да се преобразува по някакъв начин енергията при движение и по този начин да се зарежда телефона

Перпетум мобиле един вид.
#34

Изобщо не е перпетум мобиле. Има такива технологии от времето на механиката още, а има и съвременни. Поради ред причини не се ползват, но в никакъв случай не е и само мечта и фантастика.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
#35

(2017-11-10, 14:51:04)vargala81 написа:  Категория друго:
Искам телефон като LG V20 с по-малка долна брадичка, 4000 MAh батерия, камерите на V30 или поне широкоъгълния сензор, читав LCD дисплей и SD 835 на старите цени от 2013-2014 год.
Пс. И нечупливи дисплеи.

Ами май G7 ще отговаря на твоите изисквания. И чипа май е 845...

Аз също искам телефон с подобни на твоите желания.
Ако може и прахо- и водоустойчив.
И за цената съм съгласен с теб.


Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
#36

(2017-12-23, 16:34:27)oxuboxu написа:  Ами май G7 ще отговаря на твоите изисквания. И чипа май е 845...

Аз също искам телефон с подобни на твоите желания.
Ако може и прахо- и водоустойчив.
И за цената съм съгласен с теб.


Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

Не, няма да отговаря на нито едно от изискванията ми освен камерата. Нито ще е метален със сменяема батерия (хайде може и без сменяема ако е 4000 MAh), нито батерията ще е 4000 MAh, не вярвам и дисплея да е LCD, за цената пък още по-малко. За това и си взех на скоро последния въобще флагман (бивш) със сменяема батерия и който отговаря на почти всички мои изисквания без капацитета на батерията. Но ток има на всякъде, а и 5-6 часа SoT ме устройват.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#37

Аз гласувах с "друго". Защото искам да могат да правят мусака. Smile
Сериозно: мисля че е крайно време да направят разпознаване на глас на български. Иначе като ползвам звукови команди се чувствам като Карл Велики (който говорел на немски само с конете си според Георги Димитров)

Изпратено от моят Nexus 6 с помощта на Tapatalk
#38

Да се набляга над батериите, независимо каква ще да е технологията. Бързото зареждане е добра стъпка и в последните 2 години и средния клас получи бързо зареждане, което е перфектно. Нека им се увеличи капацитета, пък било то и с леко по-дебели телефони. Нямам нищо против няколко мм. дебелина отгоре за няколкостотин mAh , които са ми много по-полезни. Иначе телефона става е тънка и красива играчка с умрела батерия, да си го сложиш на масата в кафенцето и после да питаш сервитьорката колко е часа, оти е паднала батерияа ти. Те така.
#39

Аз пък искам да видя вграден в екрана, високоефективен слънчев панел. Така телефонът ще се зарежда постоянно когато е на светло и зареждане от източник на ток ще се налага рядко.
#40

Вместо ненужните характеристики, които надуват, да направят трудночуплив дисплей.
#41

Или да подобрят технологията на самовъзтановяващото се покритие, представена с модела LG G Flex.

POCO F5 12/256 GB





#42

Това наистина би било яко!

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
#43

(2018-03-08, 12:12:40)fifth_root написа:  Вместо ненужните характеристики, които надуват, да направят трудночуплив дисплей.

Moto X/Z Force.Не им е в интерес обаче.Нали трябва и резервни части да се продават.Не става то така..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#44

Клетъчен, който освен всичко друго (който както го иска - GSM, DSLR с огъващ се дисплей, а защо не и холограма...) е и нещо като горивна клетка и като такава ще я ползваме за идентифициране/активиране и захранване на всякаквите ни лични енергийни нужди (превозни летящи, наземни, домашни и др. средства).

притежавам безумно здрава NOKIA N73 (още си работи, но не я ползвам по обясними причини), сега съм със Samsung Galaxy a5 2016!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)