Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy S9 остава без вграден под дисплея скенер за отпечатъци
#1

[Изображение: samsung-galaxy-s9.png]


Samsung Electronics са се отказали от идеята за вграждането на скенер за пръстови отпечатъци под дисплея в следващото поколение модели от S серията на компанията...

Към цялата статия -->

-
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако успеят да интегрират скенера отдолу, ще е много печаливша екстра! Не като някакви датчици да ти стрелят в очите!

Поздравявам автора на статията!
Цитирай
#3

Каква ще е толкова ползата ако успеят и набутат този сензор под дисплея? Разбирам ако сензора за пр. отпечатък реагира независимо къде ще поставите пръста си на дисплея, ако сензора реагира само в една ограничена област на дисплея според мен ще е дори по неудобно от сега както е отзад на телефоните.
Цитирай
#4

И според мен, ако е точно на определено място тоя сензор и само там реагира ще е бая научкване, къде точно се слагаше пръста?

XIAOMI MI5S..
Цитирай
#5

Е, със сигурност ще има графичен елемент, който показва къде е. Поне на лок скрийна.

Така или иначе, май няма да успеят да го интегрират под екрана.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#6

Слуховете от мрежата твърдят, че "уж" това ще се вгради в бъдещият Нот 9, но все още се питам на кому е нужно толкова енергия да се влага точно този пръстов отпечатък да е в дисплея? Аз до сега колкото и да мислех в тази насока не открих някакви предимства в местоположението да му е в дисплея на телефона. Мисля, си, че това е една надпревара с Епъл, кой първи ще е на пазара с такова местоположение на сензора, което освен да оскъпи устройството др. няма да усетим ние като потребители.
Цитирай
#7

Защото една огромна част от хората включително и мен и всички HardCore iOS потребители свикнали с TouchID ще оценят пръстов отпечатък отпред. За мен дай добрата локация е отпред. Когато е отпред то той трябва да заема допълнително място, когато го измислят под екрана ще могат да си го изпънат и съвсем елиминират рамките. От използването на iPhone доста време съм разбрал че няма по-добро място от това да е отпред. Винаги когато съм грабвал телефона без значение под какъв ъгъл винаги първото нещо което съм правил е да си поставя пръста на бутона и докато го вдигна телефона той вече е отключен. С нота ми в момента аз винаги трябва да направя Extra Steps докато го отключа с ириса.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#8

Истината е, че дори и да няма изобщо скенер за пръстови отпечатъци пак е все тая ...
Цитирай
#9

(2017-11-11, 14:28:42)CuBG написа:  Защото една огромна част от хората включително и  мен и всички HardCore iOS потребители свикнали с TouchID ще оценят пръстов отпечатък отпред. За мен дай добрата локация е отпред. Когато е отпред то той трябва да заема допълнително място, когато го измислят под екрана ще могат да си го изпънат и съвсем елиминират рамките. От използването на iPhone доста време съм разбрал че няма по-добро място от това да е отпред. Винаги когато съм грабвал телефона без значение под какъв ъгъл винаги първото нещо което съм правил е да си поставя пръста на бутона и докато го вдигна телефона той вече е отключен. С нота ми в момента аз винаги трябва да направя Extra Steps докато го отключа с ириса.

Ето колко ме различни потребителите. На мен мястото на пт. отпечатък на Нот4 беше адски неудобно и за това не съм го ползвал и за 5 минути Smile. Сега отзад направо се родих много ми е удобно.
Цитирай
#10

(2017-11-11, 14:48:46)ivanov_km написа:  ... Сега отзад направо се родих много ми е удобно.

И отзад да ти го сложат ... и от пред да ти го сложат ... дори и да не ти го сложат ... все тази ...  перефразирам горното ми мнение ... Иначе да някои слагания водят и до раждане ...

Странен е нашия език ... пишеш за едно разбира се друго ...
Цитирай
#11

Аз лично нямам търпение, да се появи първия телефон с отпечатък под дисплея - хем на правилното място, хем няма да заема ценно място.

Иначе дали има или няма скенер за пръсти, в днешно време вече е важно. Една от по-сигурните и вероятно най-лесната технология за отключване е. Просто си слагаш пръста на определено място (което ако може да не е отзад ще е чудесно) и телефона ти се отключва. Докато лицевото разпознаване го развият до степен, че да става за нещо, скенера за пръсти си остава най-добрия метод за отключване.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#12

Да е на гърба ама да е като на huawei и lg а не като на s8 имам една p 9-ка и там ми е много по-удобен.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

Аз съм със Samsung S8+, който си е голям телефон, а моята длан, същевременно, е дребна (като ръста ми Big Grin ). Но още от самото начало свикнах така да хващам телефона, че показалецът ми автоматично да се озовава точно на fingerprint scanner-a, без въобще да се замислям. Въпрос на вкус Smile
Цитирай
#14

Отзад в средата е правилното място... за мен. Тоя спор няма да се разреши. Всеки си има предпочитание. Важното е да има сензор, че без него е голям провал.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#15

Преди ми беш е все едно, но на s8 си ми е неудобно.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#16

(2017-11-11, 16:20:36)smiley написа:  Аз лично нямам търпение, да се появи първия телефон с отпечатък под дисплея - хем на правилното място, хем няма да заема ценно място.

Иначе дали има или няма скенер за пръсти, в днешно време вече е важно. Една от по-сигурните и вероятно най-лесната технология за отключване е. Просто си слагаш пръста на определено място (което ако може да не е отзад ще е чудесно) и телефона ти се отключва. Докато лицевото разпознаване го развият до степен, че да става за нещо, скенера за пръсти си остава най-добрия метод за отключване.

Лесно си отключваш телефона и до та ... Виж малкото Ви дете ако прекара телефона ще му е зор да го отключи и до там ... за сигурност какво можем да говорим, като и без това гугъл, епъл, микромрки, разни правителствени служби и т.н. имат достъп до телефоните Ви, до микрофоните, до камерите и т.н. ...

Няма значение къде са Ви го сложили ... отпред или отзад ... да Ви е кеф е важното Smile
Да едни им е кеф отзад на други отпред ... където и да го сложат все ще има доволни и недоволни ... Някой ще са доволни и на просто двойно чукане ...
Харесва ми колко двусмислено звучи това ...
Цитирай
#17

Добре де, разбрахме смешката и първия път. Ужасно забавно...
Вече два месеца ползвам S8+ и все още смятам, че мястото му е отпред.
С калъфа алкантара на Самусунг е доста по-добре, защото мястото се обособява, но като ползвам телефона без калъф си е драма почти всеки път.
Жена ми и тя се мръщи на нейния плюс и ползва повече ириса.
Под екрана ще е екстра. А за който пита защо е толкова важно - ами защото технологиите се развиват и всеки иска да покаже колко по-напред от другите е.
И това би намерило приложение в още много неща.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#18

И аз да изкажа мнение. Отпред или отстрани е най-практично. Поставен по този начин е най-удобно да се достигне при всякакви ситуации.
Ако ти е в ръка, на коляно, на бюро на стойка в кола...винаги ще имаш достъп до скенера и ще отключиш телефона.
На гърба малко ще се озориш в някой от горните ситуации без първата.

Така...това е от гледна точка на практичността. А дали ще му е удобно на човек точно там да слага пръста...за седмица ще свикне и няма да се усеща че го прави.

За скенера под дисплея...разбира се, че ще е на точно определено място. Едва ли ще е кой знае какъв недостатък, то е ясно, че ще има "картинка" къде да отключиш. А вкарването под дисплея ще освободи хардуерното място под дисплея или на гърба за някакъв друг елемент.
Цитирай
#19

И аз ще кажа какво мисля по въпроса.Имал съм телефон със пръстов отзад,имал съм и такъв със пръстов отпред.В интерес на истината отпред се оказа много по-удобен.Не ми е чак такъв проблем,понеже свиквам бързо и с 2-те положения,но отпред наистина е много удобно.Въпреки това при сегашния ми G6 не ми е болка за умиране,когато е на масата/бюрото просто от мързел ползвам двойно почукване и си вкарвам кода-става бързо,това ако не искам да вдигам телефона от масата/бюрото.Толкова ми е полезно това двойно почукване,че го правя на всички телефони без да се усетя.Тия лицеви разпознавания/ириси и тем подобни не ми се нравят особено.Не ме кефи всеки път да си вдигам телефона на нивото на лицето.А колкото до скенера под дисплея,на мен ми е все тая дали ще е под дисплея или не.Отзад на гърба не заема абсолютно никакво излишно място и не седи грозно.Ако искат да спестяват място като цяло производителите,то този скенер трябва да е отстрани на телефона в пауър бутона поне докато не измислят как да го интегрират в дисплея.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#20

На мен най-удобен ми беше на Xperia Z5, но и аз съм на мнение, че където и да е разположен, човек свиква за седмица. Определено под дисплея ще е по-удобно, и ще е нещо ново, но за момента явно не е намерен начин, или просто изчакватSmile
Цитирай
#21

След това остава да се разберем къде ще е най-удобно да бъде иглата (за ДНК пробата). Те че ни дебнат, е ясно отдавна, ама и пръстови отпечатъци, айде нема нужда, а?!

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#22

(2017-11-13, 15:19:05)bobyn написа:  След това остава да се разберем къде ще е най-удобно да бъде иглата (за ДНК пробата). Те че ни дебнат, е ясно отдавна, ама и пръстови отпечатъци, айде нема нужда, а?!

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Някой случайно да те е накарал на сила да го ползваш,дори и да го имаш?Отпечатъка ти не е чак толкова специален,спокойно дишай.Достатъчно инфо имат за всички и без отпечатъци.Виждаш,че натам вървят нещата от години,не знам кво се палиш..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#23

(2017-11-13, 02:01:39)arrogant написа:  ...А за който пита защо е толкова важно - ами защото технологиите се развиват и всеки иска да покаже колко по-напред от другите е.
...

Аха ... Значи заключването на портала на разградения двор е мерило колко си напред пред другите ... Ще го запомня. Не подозирах даже.


(2017-11-13, 15:47:09)vesoisthebest написа:  ...Достатъчно инфо имат за всички и без отпечатъци.Виждаш,че натам вървят нещата от години,не знам кво се палиш..

Именно. Това не обезсмисля ли доста работи? От там съвсем нормално решение на сами да се откажат от идеята за вграждането на скенер за пръстови отпечатъци под дисплея в следващото поколение модели от S серията на компанията ... Което всъщност и основната тема, а не къде му е мястото ... 'щот там за слагането трябва да ти го сложат 6-7 пъти на различни места за да са доволни всички ...
Цитирай
#24

@bodo удари 1 ръчна и се успокой.
Иначе и според мене правилното място за слагане на пръстовия отпечатък е отред.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#25

Бодо, да ти го сложат отзад е най-хубаво.
Пък и няма опасност от забременяванеSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)