Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Впечатления от XZ1 Compact
#1

Телефона е Ревизия 2, каквото и да значи
Черен
СЕ1

- седи в ръката по-удобно от Z5 Compact, заради липсата на острите ръбове на рамката 
- екрана е подобрен
- по-бърз е
- страничния бутон е малко по-неудобен, на външен вид изглежда същия...натиска се с по-голямо усилие
- остават отпечатъци по задния пален както и очаквах
- въпреки че не е описано никъде - поддържа HDR видео
- сензора за светлина намаля и усилва подсветката на порции, много далеч от плавното и незабележимото 
- консумацията на енергия е доста добра - 4 часа екран, 3 часа разговори - 20 часа след зареждането батерията има още 30% заряд
- до иконата за данни и безжичен нет постоянно се появяват и изчезват стрелки показващи активност (дразнещо е, защото до тях е тази за блутуут която постоянно се мести наляво и надясно)
- блутуут работи малко странно, поне в моята кола - при набиране или отговаряне на повикване има леко забавяне; 
- снимките не са нищо особено, но това се знае още от XZ Premium
- все още го има забавянето при избистрянето на снимките при увеличаване, но трае едва 2-3 секунди
- видеото типично за Сони е с уникална стабилизация
- USB type C, трябват преходници ако искате да ползвате старите си зарядни за кола,външни батерии, второ зарядно в офис, вила и.т.н
- бутоните за звук н страничния панел са на неудобно място
- в комплекта има слушалки 
- Андроид 8 - има доста нови неща
- месечния ъпдейт за ноември нещо се бави, може би ще има още нещо с него, освен поправките за сигурността.. най-вероятно фикса за изкривяването при снимане 
...с 4 часа екран, батерията е с 51% оставащ заряд
Цитирай
Аксесоари
#2

От днес се сдобих и аз с телефона. За сега имам бегли впечатления, но пък все добри.
1. Дисплея в интерес на истината ме изненада приятно с яркост и цветопредаването,, което ми допада много. Но яркостта ме изненада много, защото очаквах по-малко. На 30 процента ми е достатъчно ярък. Дори на s8 го правих на повече.
2. Батерията като за начало определено много ми харесва според консумацията за 1 и 29 ми е дръпна три процента. Но и днес докато го ръчка ми направи впечатление че процентите падат пак изненадващо бавно за мен и май утрешния пълен ден ме чакат изненади Big Grin
3. За работата нямам думи. Всичко се отваря без мислене, бавене или да насича. Където съм го ползвал просто нямам забележки.
Като минус ми е бутоните за звука, можеше да са една идея по-издължени, но това не ми е голям проблем.

Как щях да забравя. Сензора за пръстови отпечатъци е страхотно бърз и удобен.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

И аз да се отбележа!
От как излезе го дебна за добра цена. В германския Техномаркет януари изскочиха с 400 евро оферта и аз им изскочих. Чаках седмица за сребристо бял, ама не издържах и купих син, който на мен ми зеленее, ама си е триков цвят.
Z5 compact с меките безели сякаш по - ми допадаше като усещане в ръката, но той е вече минало.
Най-много ме радва подобрената камера спрямо xz и super slow motion видеото. За видеото всички познати ме питат "моя може ли така?" - Ми точно така не може никой друг към момента ;-)
Другото което нямат другите флагмани - 2 дни живот на батерията при сериозно ползване. За лаг и дума не може да става.Толкова е бърз, сякаш не е Андроид. Дисплея е много ясен с чисти цветове и много ясно бяло. Обаче XZ има малко по наситени цветове(като на Амолед) и още по кристално бяло. Може и да е заради гъстотата на пикселите. На Антуту направи 206000 точки, което освен за хвалби е и отражение на супер представянето при реално ползване. Загрявал е само когато обхвата е слаб. Искрено благодаря ма СОНИ, че потдържат компактната си линия в тези грандомански времена!

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#4

Идеален е, от декември си го ползвам и лаг не откривам, справя се с всичко. Компактен и мощен нищо не го задъхва.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

След малко ще постна снимки правени с s7 / xperia xz1 compact.
За мен е важно и ще съм благодарен да коментирате, защото който снима по - добре остава за мен. Другия обратно в магазина.
На пръв поглед Самсунг е по-добре , но само на пръв. По зоркото и опитно око открива преекспониране и разни други трикове, но ще видим!
Същата тема съм я отворил и в раздела на Самсунг. И там ще има интересни коментари.

Ето ги снимките и няколко клипа, ще има допълнения:

https://photos.app.goo.gl/TZIWx3gFKg0WeYzQ2

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#6

В снимките много разлика не видях. Да не кажа въобще.

Единствено има дискомфорт във видеото направено с S7.
Цитирай
#7

Какво имаш предвид? Защото нещо вчера и на s8 ми беше не както трябва.!
Цитирай
#8

Не, че телефона не е наред, просто Сони имат една опция за видеото наречена SteadyShot и се усеща като се сравнят две видеа от различни телефони.

https://www.youtube.com/watch?v=PRkGhQ_xoIM
Цитирай
#9

Мдаа, Inteligent Steady Shot е нещо, което няма аналог в друг телефон. Също и Super Slow Motion.
Ето и няколко примера
https://photos.app.goo.gl/6EcvLV1VSfhqPkDD3

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#10

Супер е slowmotion-а, но защо е така мътна картината? Уж 720p? Или светлината не е достатъчна?
Цитирай
#11

Super Slow Mo иска много добра светлина.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#12

Ясно. Аз тествах MotionShot-а и разбрах, че трябва да си непоклатим по време на заснемането или някаква стойка да се ползва, че иначе размазва образа.

https://play.google.com/store/apps/detai...shot&hl=bg
Цитирай
#13

Мдаа този Motion shoot досега не бях му обръщал внимание, но е доста забавна опция.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#14

Тия дни си купих прехваления Галакси Ес8
Освен че камерата на тъмно е наистина по добра и има безжично зареждане(оказа се удобно)всичко друго е надолу. Дисплея типично за Амолед е супер компотен и няма реално бяло. Батерията едва ми изкарва деня. Забелязвам лаг тук таме, супер неудобен с голям потенциал за изтърване. И сега се чудя кой да задържа и кой да махна. Ама камерата ми е много важна, пък тия от Сони така все още губят там.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#15

Привет, колеги!
Някой има ли представа, защо като си пусна фабричния музикален плеър ми дава надписа, който е в снимката? Освен текста на графиката, изписва: "слуша се".
Моделът ми е XA2, но фабричния музикален плеър на Сони е стандартен.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#16

Ето няколко пейзажни снимки правени с S8 и Xperia XZ1compact. Правени са на Авто без никаква обработка.
На мен специално с Ес8 снимките ми изглеждат нереално жълти и меки и светли(преекспонирани). Направо не мога да повярвам. СОНИ е много по-близо до реалната ситуация. Има по-добра рязкост. Защо се получава така?
https://photos.app.goo.gl/bSoHgjlnTiXENPwv1

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#17

(2018-04-19, 22:04:58)Bavarche написа:  Тия дни си купих прехваления Галакси Ес8
Освен че камерата на тъмно е наистина по добра и има безжично зареждане(оказа се удобно)всичко друго е надолу. Дисплея типично за Амолед е супер компотен и няма реално бяло. Батерията едва ми изкарва деня. Забелязвам лаг тук таме, супер неудобен с голям потенциал за изтърване. И сега се чудя кой да задържа и кой да махна. Ама камерата ми е много важна, пък тия от Сони така все още губят там.
Остави сонито, че след месеци главоболията ти ще нараснат.
Цитирай
#18

Пускам един линк към Гугъл Фотос. Много нощни снимки от Франкфурт. Някой са минати през Adobe Lightroom за автоматична корекция на светлината. На коригираните имената им почват с LLR.... Снимал съм с S8 и Xperia XZ1compact само на авто режим. Не разбирам много от ръчни настройки та затова.
Видно е, че на пръв поглед Самсунг е по-добър. Но пък силно тъмните сцени са супер преекспонирани (осветлени) и затова нямат никаква рязкости и дълбочина. Докато СОНИ, с цената на повечко шум, имат по реална визия. Не мога да реша кой снима по-добре за да задържа него. Вашето мнение?
https://photos.app.goo.gl/YUQIYsKXGg5tGugK2

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#19

Много дискомфорт има в нощните снимки на Сони, не стават за гледане. : ) Не съм специалист фотограф и не разбирам, но с просто око снимките създават дискомфорт в гледащия.

Самсунг прави красиви снимки, потребителя е див и щастлив. Това е важното.

Аз обаче друг телефон освен Сони не одобрявам за цялостна работа. Камерата е чудна при осветени места, нощни снимки правя ако сме на банкет някъде, а лицата излизат като пясъчни мозайки, отвратително е просто. Това е минуса за мен, но заради едната нощна снимка не бих си сменил производителя.

Като гледам колко много нощни пози сте изхабили, за вас е Самсунга (според мен).
Цитирай
#20

Да това за лицата и мен ме убива направо.С предните модели имаше препоръчани сцени за снимки в различни условия. Например имаше един за слаба осветеност от ръка, то ест без статив, и ставаха сравнително чисти. Но сега в zx1 ги няма вече. На чисти ръчни настройки може да се направи, но трябват познания по темата, и става сложно.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#21

Струва ми се че телефона снима по-добре от преди
Говоря за дневна светлина
Може би в някой от ъпдейтите е имало нещо
Цитирай
#22

Пускам една серия от снимки и клипове при възможно най - тежките за телефона условия. Много движещи се обекти, слабо осветление при здрач и кадрите са правени директно срещу слънцето, доколкото го има. Всичко е на Авто без никаква обработка. Ползвал съм S8 и XZ1 Compact. Очаквам мненията ви, но изненадващо за мен Компакта вече е мнооого близо до вездесъщия S8. Имам и въпрос - мога ли да избегна залюляването при  клиповете със Самсунга. Това предполагам е от оптичната стабилизация.
https://photos.app.goo.gl/hsPig8h9JHk7G2Hn7

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
[-] 2 потребители изказват благодарност на Bavarche за това мнение:
  • ddqnov, GH0STFACE
Цитирай
#23

Впечатлен съм. Сякаш има подобрение след някой ъпдейт или така ми се струва в сравнение с предишните снимки, които сте пускали.

Страхотни снимки, разликата между двете устройства се усеща само където цветовете са прекалено наситени.

SONY
https://photos.google.com/share/AF1QipPG...tUbGN1Qy1n

SAMSUNG
https://photos.google.com/share/AF1QipPG...tUbGN1Qy1n

За видеото, самсунга вади по-добра осветеност, но пък наистина люля и фокуса играе, за да запази осветеността
https://photos.google.com/share/AF1QipPG...tUbGN1Qy1n

При Сонито е бетон, но пък доста по-тъмно:
https://photos.google.com/share/AF1QipPG...tUbGN1Qy1n
Цитирай
#24

Да и аз мисля че има подобрение с последния ъпдейт. Най видимо е като сравнявам лицата на хората. Преди ставаха зърнести, сега са ясни. Осветеността на Самсунг е преекспониране и ме дразни. Аз искам нощната сцена да е нощна, с дълбочината на нощния фон. Самсунга някак изсветлява фона и прави снимките плоски. А за видеото Сони са си ненадминати от доста време. Те май затова избяхват OIS защото то коригира малки колебания, ама като движиш телефона и става едно плуване на лещата, което е отврат.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#25

След 9-10 месеца употреба телефона е с жълто петно на екрана
Точно като Z5 Compact
Като температура е доста различен от него
Явно проблемите не идват от топлината
Отива в сервиза
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)