Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Впечатления от XZ1 Compact

мнение 1 от Sev

Телефона е Ревизия 2, каквото и да значи
Черен
СЕ1

- седи в ръката по-удобно от Z5 Compact, заради липсата на острите ръбове на рамката 
- екрана е подобрен
- по-бърз е
- страничния бутон е малко по-неудобен, на външен вид изглежда същия...натиска се с по-голямо усилие
- остават отпечатъци по задния пален както и очаквах
- въпреки че не е описано никъде - поддържа HDR видео
- сензора за светлина намаля и усилва подсветката на порции, много далеч от плавното и незабележимото 
- консумацията на енергия е доста добра - 4 часа екран, 3 часа разговори - 20 часа след зареждането батерията има още 30% заряд
- до иконата за данни и безжичен нет постоянно се появяват и изчезват стрелки показващи активност (дразнещо е, защото до тях е тази за блутуут която постоянно се мести наляво и надясно)
- блутуут работи малко странно, поне в моята кола - при набиране или отговаряне на повикване има леко забавяне; 
- снимките не са нищо особено, но това се знае още от XZ Premium
- все още го има забавянето при избистрянето на снимките при увеличаване, но трае едва 2-3 секунди
- видеото типично за Сони е с уникална стабилизация
- USB type C, трябват преходници ако искате да ползвате старите си зарядни за кола,външни батерии, второ зарядно в офис, вила и.т.н
- бутоните за звук н страничния панел са на неудобно място
- в комплекта има слушалки 
- Андроид 8 - има доста нови неща
- месечния ъпдейт за ноември нещо се бави, може би ще има още нещо с него, освен поправките за сигурността.. най-вероятно фикса за изкривяването при снимане 
...с 4 часа екран, батерията е с 51% оставащ заряд
Цитирай

мнение 2 от Marto.g

От днес се сдобих и аз с телефона. За сега имам бегли впечатления, но пък все добри.
1. Дисплея в интерес на истината ме изненада приятно с яркост и цветопредаването,, което ми допада много. Но яркостта ме изненада много, защото очаквах по-малко. На 30 процента ми е достатъчно ярък. Дори на s8 го правих на повече.
2. Батерията като за начало определено много ми харесва според консумацията за 1 и 29 ми е дръпна три процента. Но и днес докато го ръчка ми направи впечатление че процентите падат пак изненадващо бавно за мен и май утрешния пълен ден ме чакат изненади Big Grin
3. За работата нямам думи. Всичко се отваря без мислене, бавене или да насича. Където съм го ползвал просто нямам забележки.
Като минус ми е бутоните за звука, можеше да са една идея по-издължени, но това не ми е голям проблем.

Как щях да забравя. Сензора за пръстови отпечатъци е страхотно бърз и удобен.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай

мнение 3 от Bavarche

И аз да се отбележа!
От как излезе го дебна за добра цена. В германския Техномаркет януари изскочиха с 400 евро оферта и аз им изскочих. Чаках седмица за сребристо бял, ама не издържах и купих син, който на мен ми зеленее, ама си е триков цвят.
Z5 compact с меките безели сякаш по - ми допадаше като усещане в ръката, но той е вече минало.
Най-много ме радва подобрената камера спрямо xz и super slow motion видеото. За видеото всички познати ме питат "моя може ли така?" - Ми точно така не може никой друг към момента ;-)
Другото което нямат другите флагмани - 2 дни живот на батерията при сериозно ползване. За лаг и дума не може да става.Толкова е бърз, сякаш не е Андроид. Дисплея е много ясен с чисти цветове и много ясно бяло. Обаче XZ има малко по наситени цветове(като на Амолед) и още по кристално бяло. Може и да е заради гъстотата на пикселите. На Антуту направи 206000 точки, което освен за хвалби е и отражение на супер представянето при реално ползване. Загрявал е само когато обхвата е слаб. Искрено благодаря ма СОНИ, че потдържат компактната си линия в тези грандомански времена!
Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай

мнение 4 от Marto.g

Идеален е, от декември си го ползвам и лаг не откривам, справя се с всичко. Компактен и мощен нищо не го задъхва.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk
Цитирай

мнение 5 от Bavarche

След малко ще постна снимки правени с s7 / xperia xz1 compact.
За мен е важно и ще съм благодарен да коментирате, защото който снима по - добре остава за мен. Другия обратно в магазина.
На пръв поглед Самсунг е по-добре , но само на пръв. По зоркото и опитно око открива преекспониране и разни други трикове, но ще видим!
Същата тема съм я отворил и в раздела на Самсунг. И там ще има интересни коментари.

Ето ги снимките и няколко клипа, ще има допълнения:

https://photos.app.goo.gl/TZIWx3gFKg0WeYzQ2
Цитирай

мнение 6 от ddqnov

В снимките много разлика не видях. Да не кажа въобще.

Единствено има дискомфорт във видеото направено с S7.
Цитирай

мнение 7 от Marto.g

Какво имаш предвид? Защото нещо вчера и на s8 ми беше не както трябва.!
Цитирай

мнение 8 от ddqnov

Не, че телефона не е наред, просто Сони имат една опция за видеото наречена SteadyShot и се усеща като се сравнят две видеа от различни телефони.

https://www.youtube.com/watch?v=PRkGhQ_xoIM
Цитирай

мнение 9 от Bavarche

Мдаа, Inteligent Steady Shot е нещо, което няма аналог в друг телефон. Също и Super Slow Motion.
Ето и няколко примера
https://photos.app.goo.gl/6EcvLV1VSfhqPkDD3
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)

НАЧАЛО

Купи онлайн таблет или телефон с Android, Invisible SHIELD