Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с камерата - розово петно
#1

Здравейте, чак сега забелязах, че на слаба светлина върху бяла повърхност камерата прави розово петно. За съжаление четох в интернет и дори след гаранционен ремонт и подмяна на сензора отново го прави този проблем. Дали има някакво решение?

Говоря за ето това:
[Изображение: 20171112_101944.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Има го това нещо при ниска светлина и бели предмети.
Аз снимам много с G4 и в началото и аз имах 2-3 снимки, на които се вижда това розовото.
И се научих,че има 3 решения, които работят поне при мен, едното е компромисно:

1.Снимаш само на автоматичен режим.
2.Ако все пак държиш да снимаш далеч по-прецизно и избираш това да е ръчния режим,просто избягвай да снимаш бели предмети при ниска осветеност.
3.И все пак ако е спешно, нямаш друг начин и се налага да снимаш бели предмети при недостатъчна светлина, просто намали интензитета на светлината. От тях ("свещите") идва по-мекото ,топло и леко розовеещо излъчване. Това означава да снимаш  с настройка под 4000 K. Завърташ колелцето и избираш 3800 K. Да, става леко студена снимката, но е чиста и няма розовеене. След това на фотошопа може да си я редактираш, да добавиш още топлина и тя да изглежда пак добре.

[Изображение: LG-_G4-hands-on-30.jpg]

Надявам се да съм ти бил полезен Smile
Цитирай
#3

Много ти благодаря за отговора, определено ми помогна. Явно това си е проблем в сензора, като цяло. Smile
Само за автоматичния режим не съм съгласен, като пример е снимката, която съм качил в първия пост.. точно поради причината, че когато е ниска осветеността и предмета е бял, автоматичния режим прави снимката да розовее, а когато пипна ръчните, това го няма... така че не знам защо казваш да се снима само на автоматичен, може би има някаква хитрина?
Цитирай
#4

Защото автоматичния режим веднага вдига белия баланс и ISO-то и това по принцип би следвало да премахне розовото, защото средата вече не е такава с недостатъчна светлина.
Макар и при мен на режим "Основен" да ми бяха розови снимките. На ръчен нямам проблем, но просто ти го дадох като едно възможно решение.
По принцип като снимам нощни кадри-Луната, звездите, Млечен Път и тн, в момента на снимане на екрана е някакво мазало-огромен шум, размазана снимка, силен розов цвят и тн. Но след като снима, суровата RAW снимка изглежда просто чудесна-чиста и перфектна.

И още един случай имам на розовеене-когато загрее телефонът. Виждам го на екрана,че розовее, но на реалната снимка после няма розово и това е явно заради екрана, а не камерата.
Цитирай
#5

(2017-11-12, 10:29:02)straightup написа:  Здравейте, чак сега забелязах, че на слаба светлина върху бяла повърхност камерата прави розово петно. За съжаление четох в интернет и дори след гаранционен ремонт и подмяна на сензора отново го прави този проблем. Дали има някакво решение?

Говоря за ето това:
[Изображение: 20171112_101944.jpg]

Пробвай при закрит лазерен фокус има ли го?
Цитирай
#6

Това не помага. Отдавна го бях пробвал. Даже преди малко пак го пробвах-няма ефект. Розовото си остава.
Цитирай
#7

Да, не е от лазерния автофокус-
@green разбрах те, но на практика при мен не се получава. Ето още един пример от онзи ден вечерта на автофокус (всъщност точно тогава открих пролема.)

[Изображение: 20171105_173048.jpg]

ПП. Бодо, аз см сигурен, че ако не 100% то 99% от LG G4 го имат. То и аз го открих след година и половина ползване.
Цитирай
#8

(2017-11-12, 13:57:31)straightup написа:  ПП. Бодо, аз см сигурен, че ако не 100% то 99% от LG G4 го имат. То и аз го открих след година и половина ползване.

Съм минаващ между капките явно с този телефон ... Няма розовеене при мен. Поне не и такова което да видя.
Остава да свалиш стъклото на камерата с бутоните и да кажеш дали го има ... щом не е лазера да отпишем и покритието на стъклото ...
Цитирай
#9

Не е и от стъклото... късметлия. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)