Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с изпращане на SMS за паркиране
#1

Здравейте, съфорумци,
Въпроса ми е свързан с услугата за заплащане на паркиране в синя/зелена зона на номера 1302/1303, както и всички платени SMS съобщения като DMS. Телефона на съпругата ми е Honor 5. При изпращане на SMS на посочените номера с номера на автомобила или номера в помощ на някой на DMS, получава съобщение от мрежата, че SMS не е изпратен. Пробвах с изпращане на SMS на различни номера от контактната й листа и всичко е наред, успявам да изпратя SMS съобщения на всеки, който пожелая от контактите й с изключение на посочените по-горе. Моля, дайте ми съвет на какво може да се дължи това и как да го оправя?
Цитирай
Аксесоари
#2

Това съм го срещал при няколко къстъм рома за Ноте 3 .Имаше нещо общо с самия ром . Телефона флашван ли е ? С какъв ром ?
Може да пробваш и с нещо като ТОВА .

Горд собственик на Note 3 N9005>OnePlus 3T Gunmetal /Galaxy Tab 3 10.1 P5210 Стоков 4.4.2 Root.
При нарушение на ПРАВИЛАТА на форума ползвайте бутона "Докладвай".
Цитирай
#3

Вероятно телефона добавя автоматично +359 пред номера към който изпращаш, а при кратките номера не трябва да го има. Търси по настройките на съобщенията и го махни.
Цитирай
#4

Телефона не е root-ван. Не може причината да е допълнително поставяне на +359 защото на всякакви други номера изпраща SMS съобщения; само на платените не изпраща.
Цитирай
#5

Ако пратиш смс на номер 0888..... или +359888.... примерно, резултатът винаги е успешно изпратено съобщение. Когато телефонът закачи обаче +359 пред кратък номер, системата не го приема. И други изпищяха вече при паркиране по същата причина. Получава се +3591302, хората не обръщат внимание че не получават потвърдителен смс и се обзавеждат със скоби. Виж някъде по менютата трябва да има нещо от типа "помощ при международно избиране" и го махни ...
Цитирай
#6

Някои ромове имат отделен модул за това.На Леново е "добавяне международен префикс".Има 3 режима-авто,изкл. и маркиране на номера със задаване на префикса.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)