Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Шум при фокусиране на S6 Edge
#1

Здравейте,

От около година и половина имам Samsung Galaxy S6 Edge.
В началото имаше група изгорели пиксели на екрана и го сервизирах в Мтел, откъдето е. Те го бяха пратили в сервиз "Булграм" по спомен.

В резултат получих няколко надрасквания по гърба на телефона (а и не бяха свалили протектора от гърба), а новият екран пък розовее в долната си част (както е описано тук: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=73392).

От около година се появи шум при стартиране на камерата поради фокусирането. Когато разклатя телефона, също се чува хлопане откъм камерата.
Доколкото разбрах от писаното из форумите, се касае за модула за оптична стабилизация на изображението. Изглежда и при S5 и S7 го има.

Ето клипче за онагледяване:
https://www.youtube.com/watch?v=D4jymCNAW4c


Някой от Вас сервизирал ли е своя телефон с подобен проблем в България?
Ако да, то дали има смисъл да поискам и повторна смяна на екрана, с надеждата вече да не е розовеещ?

Благодаря Ви предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Честита Нова Година!
Никой ли не е срещал този проблем?
Цитирай
#3

За много години колеги !!! И аз го имам този проблем повече от година, но камерата си работи нормално.

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай
#4

Здравей, morkoq!

За много години, да сме живи и здрави! Благодаря ти за коментара! И при мен се появи преди около година, но не забелязвам проблеми с качеството на снимките или работата на камерата, като изключим малко по-дългото време за фокусиране понякога и шума.

Чудя се дали има смисъл да опитам да сервизирам телефона. Предполагам, че ефектът ще е временен, а няма гаранция, че няма да има други щети или отказ за серивизиране.

Поздрави!
Цитирай
#5

Аз също забелязах това тракане и докато беше в гаранция го дадох. При получаването ми обясниха същото нещо с оптичното фокусиране. Трака при заключен телефон. Когато включите  на камера това вече не трака, защото е в режим на работа оптиката на камерата. Така ми го демонстрираха и в офиса на мтел. Не са ми отваряли дори телефона. Така е при всички и не е развалена. Снима перфектно.
Цитирай
#6

Привет, galaxyi9000!

Благодаря ти за подробния отговор!
И аз смятам, че технически телефонът е изправен и няма смисъл от ремонт.

Поздрави!
Цитирай
#7

Привет колеги, този звук се появява когато включа камерата и в същия момент обръщам телефона настрани за да снимам или пък когато го рестартирам и когато се включи явно си прави тестове ли не знам Big Grin .

HTC One V Black > Nokia Lumia 1020 White 32GB  > Samsung Galaxy S6 White Pearl.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)